Ловля коропа влітку

Літня ловля коропа

У статті наводиться опис ловлі коропа влітку.

Багато рибалок вважають, що ловля коропа одна з найбільш захоплюючих, оскільки ця риба сильна, обережна, досягає величезних розмірів, ну, і, звичайно, смачна, що важливо для любителя свіжої риби.

Як і в будь-який риболовлі в ловлі коропа є самі нехитрі види снастей і способів лову. Все починається зі звичайної поплавкової вудки, якою цілком успішно ловлять невеликих коропів на сільських ставках. Втім, від глухого оснащення, яке застосовувалося з часів царя гороха, все ж відійшли навіть сільські рибалки. І не дуже великий короп може обірвати таку снасть своїм стрімким кидком від берега, а потім – до берега, намагаючись перерізати волосінь своїм плавцем з пилкою-зазублиною. Або тим же кидком просто витягне лісочку в пряму лінію і … обрив.

Тут вже немає можливості використовувати гнучкість і міцність вудилища. Тому тепер частіше застосовують міцну поплавкову вудку болонського оснащення, тобто вудку з безінерційною котушкою, спеціальним поплавком і, зрозуміло, з міцною волосінню, частіше плетеним шнуром.

Також використовуються спеціальні коропові гачки з короткою цівкою і хитрим вигином, при якому риба нерідко засікається без підсічки. Зазвичай це гачки № 5-3 за міжнародною класифікацією. Більшу трофейну рибу ловлять на гачки № 2-1.

Болонська вудка конструктивно здатна далеко закидати поплавець з гачком і насадкою і виводити великого коропа за допомогою котушки, на яку намотується досить товстий шнур 0,18 міліметрів і більше. Болонський поплавок тримає сильні ривки при закиданні і підсічках навіть на великій відстані, що досягається спеціальним кріпленням його на волосіні за допомогою трубочки, вмонтованої в тіло поплавця, а не за допомогою дротяної петельки, як на маховій вудці, поплавці якої непридатні для болонської ловлі. Ривок або сильна підсікання просто вирве петельку з поплавка.

Рибалки більш «важкого класу» застосовують вудилища вже інших категорій, що входять в поняття «карпфішінг». Це найчастіше двоколійні потужні палиці, здатні доставляти наживку або насадку на відстань до ста і більше метрів. Серед них найбільш звичайними і застосовуваними вважаються вудилища середні або універсальні – «multirange». Їх тестовий діапазон досягає трьох лб.

Легкі вудилища, використовувані для прибережної ловлі, мають тести два, два з половиною лб.

«Великокаліберна артилерія», здатна закидати насадки і бойл за кордон ста метрів, має тести до трьох з половиною лб. Довжина перерахованих коропових вудилищ досягає чотирьох метрів, починаючи від найлегших в 3,3 метра.

Це все вудилища англійських і японських компаній, давно відомих на ринку рибальських товарів: Nash, Daiwa, Shimano та інші. У них входять і маркерні вудилища, які застосовуються спеціально для розвідки рельєфу дна і інших умов риболовлі. Крім цього є ще безліч різних підвидів і підкласів вудилищ, що застосовуються в карпфішінгу. Ці всі тонкощі підбираються до кожного конкретного водоймища і тільки на своєму особистому досвіді.

У короповій риболовлі багато залежить і від котушки. Вона повинна бути силова, з передавальним числом не менше 4.2-4,6х1. Наявність бейтраннера якщо не обов’язково, то бажано. Це іноді рятує вудилище від сповзання його у водойму сильною рибою. Бейтраннер автоматично послаблює фрикційне гальмо під час відсутності рибалки біля снастей, в той час як було клювання сазана або коропа. Дорогі і якісні котушки мають переднє і заднє фрикційне гальмо, але можна обійтися і одним, аби воно було налаштоване перед риболовлею на ривок сильного коропа.

Коропові котушки мають довгу і неглибоку шпулю, що допомагає рівному і якісному укладанні шнура. А це – гарантія далекого закидання.

З того, що насаджується на гачок для лову коропа, не можна щось виділити і назвати найкращим. Кожній порі року і навіть окремій водоймі відповідає своя насадка. Найчастіше навесні і на початку літа застосовуються черви і опариш. Влітку перевага віддається кукурудзі, перловці, молодій картоплі і бойлам.

Не завжди, але в деяких місцях ці кульки для риби бувають дуже успішні в лові сазана і коропа. Бойл складаються з кукурудзяного, пшеничного борошна на яєчній основі і з додаванням безлічі інгредієнтів. Для літа йдуть різні фруктові добавки, а до осені застосовують більш калорійну рибну муку, риб’ячий жир, протеїни, желатин. Крім цього додаються різні ароматизатори.

Тісто для бойлів скочується в кульки, а потім вони варяться до спливання в каструльці, потім підсушують і готові до лову. Їх проколюють спеціальним гачком-шилом, куди чіпляється поводок, протягується крізь бойл. Потім на риболовецькому гачку закріплюється і сам бойл.

Для закидання прикормки використовуються рогатки і так звані «кобри» – підгодовувальні трубки, які дозволяють закидати підгодовування дуже далеко.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017