Рибалка на коропа навесні

Що потрібно знати для рибалки на коропа весною

Риболовля на коропа починається ранньою весною, після того, як зійде лід. Після зимівлі риба прагне відновити втрачені сили і починає посилено харчуватися.

Короп – риба теплолюбива, тому навесні його потрібно шукати в прибережних мілководних заливчиках, в яких збереглися зарості торішньої рослинності. У таких місцях вода прогрівається значно швидше, ніж на глибині, відповідно і кормова база на мілководних ділянках значно багатша.

Навесні короп харчується дрібними безхребетними і молодими пагонами водної рослинності. Великі особини нерідко поїдають і дрібну рибу, завдяки чому нерідко трапляються на спінінг при ловлі хижої риби.

Невеликих коропів навесні можна ловити протягом усього дня, особливо якщо водойма зарибнена і в ній присутня харчова конкуренція. На риболовлю за великими екземплярами потрібно вирушати ще завидна, або ж залишатися на рибалці з ночівлею.

Основним місцем проживання великих особин є глибокі ями. Незважаючи на те, що у великого коропа немає необхідності ховатися від хижака, він завжди проявляє обережність і вважає за краще триматися біля укриттів у вигляді затоплених дерев, вбитих в дно паль і нерівностей рельєфу. Перспективним місцем для ловлі коропа буде вихід з ями і навколишні мілководні ділянки, на яких він постійно годується.

Місця годівлі коропа можна легко виявити по ланцюжку великих бульбашок, які піднімаються з дна. У м’якому мулі риба вишукує собі корм, при цьому в буквальному сенсі переорюючи дно водойми. Подібні бульбашки на воді залишає і зграя ляща яка годується, але у відносно невеликій замуленій водоймі вони належать виключно коропу.

Короп вистрибує з води
Короп вистрибує з води

Нерідко, під час нагулу, короп проявляє свою присутність і виходить на поверхню води і навіть вистрибує з неї. Місця нагулу не завжди збігаються з місцями годівлі, але в будь-якому випадку вони знаходяться в безпосередній близькості.

Обов’язковою умовою при ловлі коропа є застосування великої кількості якісного підгодовування. Це не обов’язково повинна бути дороге покупне підгодовування. Розпарена кукурудза, горох, пшоно та інші злаки, присмачені ароматизаторами, привертають увагу коропа не гірше, а іноді і краще, фірмових прикормових сумішей.

Як насадки для ловлі коропа навесні застосовується виповзень, пучок гнойових хробаків, бойли з включенням тваринних компонентів і мотиль. Мотиля на товстий гачок насадити неможливо, але є у рибалок маленька хитрість. Пучок мотиля скріплюється колечком з тонкої гуми (силіконової трубки), і вже під неї вводиться жало гачка. При такому насадженні мотиль не пошкоджується і залишається рухомим довгий час.

Короп полюбляє харчуватися на мілководі
Короп полюбляє харчуватися на мілководі

З подальшим прогріванням води короп починає добре ловиться і на рослинні насадки. Це можуть бути бойли, консервована кукурудза і різні макухи. Харчові переваги коропа непередбачувані, тому вирушаючи на коропову риболовлю бажано брати з собою кілька різних насадок.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017