Рибалка на коропа. Як ловити на макуху

Ловля коропа на макуху

У статті розказано про те, як правильно підготувати снасть для лову коропа на макуху. Як правильно визначити місце лову коропа. Як відбувається клювання коропа на макуху.

Сьогодні ловля коропа може здійснюватися різними снастями з використанням різних варіантів приманок. Незважаючи на пропонований асортимент приманок, такий варіант приманки як макуха не припиняє користуватися популярністю і попитом серед рибалок. Популярність цього виду лову пояснюється не тільки простотою, але і результативністю.

Найуспішніше коропа ловити на макуху можна з кінця травня і до кінця липня. Саме в цей період короп проявляє найбільшу активність, нишпорить по водоймі в пошуках їжі рослинного походження, якою і є макуха. Відзначимо, що на макуху коропа успішно можна ловити і в серпні, але за умови, що вода буде чистою і прозорою. Імовірність того, що короп проявить інтерес до цього виду приманки в каламутній воді практично нульова.

Ловити коропа пропонованим способом найзручніше на водоймах зі стоячою водою на ділянках де глибина не перевищує 5 метрів. Важливо відповідально підійти до питання визначення місця лову і його підгодовування. Оскільки ловля здійснюватися буде на макуху, підгодовувати ділянку лову найправильніше буде шматочками макухи.

Перш ніж приступити до ловлі важливо ретельно вивчити дно на місці лову. Рекомендується підбирати ділянки на яких відсутня густа підводна рослинність і корчі, що стосується дна, то воно повинно бути твердим. Якщо приманка буде закинута на мулисту ділянку, то під вагою грузила, вага якого разом з приманкою буде перевищувати 60 грам, швидше за все, просто провалиться і сподіватися на клювання вже буде безглуздо.

Найкращий час лову коропа на макуху є ранок і вечір, вдень клювання можуть бути відсутніми, але якщо погода буде похмурою, то короп може і проявити інтерес до лежачої на дні приманки. Вночі за умови, що місце лову буде вибрано правильно, існує вірогідність упіймання великого коропа.

Важливо відзначити, що короп дуже обережний і найменший шум може змусити його покинути навіть добре підгодоване місце. Тому важливо після закидання снастей намагатися перебувати на березі якомога тихіше, а під час лову використовувати освітлення тільки в самому крайньому випадку.

Снасть для лову в готовому вигляді продається в рибальських магазинах. Але її можна зробити і самостійно. Для того щоб виготовити макушатнік знадобиться невелика планка на краях якої випилюється поглиблення в яке в подальшому буде намотуватися волосінь діаметром не менше 0,35 мм.

Для більшої зручності можна використовувати короткий спінінг довжиною в 1 метр, на який встановлюється звичайна котушка, завдання якої здійснювати зберігання волосіні. Закид приманки в точку лову, а також виведення трофея виконується вручну.

Після того як волосінь буде намотана беремо грузило форма якого може бути абсолютно будь-якою і через отвір заводимо край волосіні. Після виконання цих нескладних операцій виконуємо на краю основної жилки петлю, яка буде утримувати нашу приманку.

Важливо відзначити, що вузол на петлі повинен бути міцний і здатним витримувати великі навантаження, які обов’язково будуть на нього надаватися під час виведення коропа. Повідці виготовляються з капронової нитки. Кількість повідків може бути від двох до чотирьох, довжина кожного повідця повинна бути однаковою, як правило, для лову коропа на макуху використовують повідці довжиною в 10 см.

Макушатніки на коропа
Макушатніки на коропа

Отже як виготовити повідець. Беремо капронову нитку і прив’язуємо до неї рибальський гачок 8 номера, після цього відміряє 15 см і робимо на іншому краю петлю в результаті у нас вийде готовий поводок довжиною 10 см.

Після того як всі повідці будуть готові вони кріпляться до основної петлі на основній волосіні. Все снасть для лову коропа готова можна її заряджати макухою і відправляти в точку лову. Останнє на що важливо звернути увагу це на стан гачків. Після того, як макуха буде закріплена в петлі, кожен гачок втикається по кутах приманки. Для того щоб жало не тупилось можна спочатку проткнути макуху шилом, а після цього з мінімальними зусиллями вставити гачок в пророблений отвір.

Як тільки приманка буде закинута в воду, необхідно підтягнути снасть, в результаті чого грузило незалежно від того, як воно приземлилося, перевернеться і ляже на грунт, а приманка виявиться на поверхні грузила.

У воді макуха почне розчинятися і поширювати запах, на який і підходить до приманки короп. Початок клювання можна побачити по легкому попусканню волосіні – це вказує на те, що короп обсмоктує приманку. У якийсь момент з макухи випаде гачок, який в момент всмоктування корму потрапить коропу в рот. Як тільки риба відчує гачок в роті, вона різко сіпнеться, в результаті чого жало гачка намертво уп’ється в м’ясисту губу коропа.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017