Рибалка на сазана – як ловити на донку і поплавок

Особливості ловлі сазана

У статті розказано яким снастями і як здійснюється ловля сазана. Яких нюансів необхідно дотримуватися при ловлі сазана.

Ловля сазана відноситься до активної риболовлі і вимагає постійного переміщення в пошуках стежок, по яких риба рухається від своїх укриттів до місць годівлі. Тому необхідно підгодовувати не тільки основне місце лову, але і ще як мінімум два додаткових місця.

Важливо пам’ятати, що сазан дуже обережний. Якщо на місці лову буде шумно, то він може пройти повз підгодовані місця. Досить часто буває, що при виведенні створюється багато шуму і зграя риби залишає ділянку лову. Тому рекомендується прикласти максимум зусиль і постаратися відвести спійманого сазана в сторону від точки, де здійснюється ловля. Крику, тупоту, і іншого шуму на березі бути не повинно, так як все це насторожує сазана.

Ловлю на підгодованому заздалегідь місці починати слід ще до світанку. На місце лову прийти необхідно ще по темряві, щоб встигнути не тільки виконати контрольний закорм, але і розкласти снасті. Перші закиди повинні бути виконані відразу, як тільки почне світати. До берегової лінії сазан підходить вночі. Якщо риба починає на підгодованому місці кидатися це може означати, що клювання буде відмінним.

Для лову сазана використовуються найрізноманітніші снасті. Найбільш поширеною є поплавкова вудка і донна снасть. Розглянемо кожну окремо більш детально.

Поплавкова вудка для ловлі сазана

Використовується для лову з берега або з човна, де течія не сильна або утворюються «зворотки». Відзначимо, що сазан сильний, тому важливо підбирати потужну снасть для його лову. Вудилище обов’язково повинно бути жорстким і мати здатність протистояти сильним ривкам. Використовувати для лову можна спінінг з тестом від 80 до 100 грам і довжиною в три метри або спеціальне коропове вудилище, довжина якого 6 метрів.

Котушка повинна бути силовою і мати в своїй конструкції бейтраннер. Установка вудилища після закидання виконується на спеціальні підставки під кутом в 45%. Відзначимо, що саме під таким кутом на волосінь виявляється найменше тиск з боку течії.

Волосінь використовується мінімум 0,3 діаметра. Повідець повинен бути трохи тонше основної волосіні. Як правило, для його виготовлення використовується волосінь діаметром 0, 25 мм. Важливо відповідально підійти і до вибору гачків. Відзначимо, що найкращим чином себе показують гачки 6 номера чорного кольору. Жало гачка повинне дивитися трохи в сторону.

Поплавок підбирається з умов лову. Якщо глибина дозволяє можна скористатися і глухим, у всіх інших випадках рекомендується встановлювати ковзний варіант. Що стосується грузила, то воно, має бути, тільки ковзним і не створювати опору при клюванні. При виборі поплавка особливо важливо приділити увагу його забарвленню. Ідеально якщо обраний поплавок буде мати природні відтінки, наприклад колір очерету або рослинності, яка знаходиться в місці лову.

Сазан на донку
Сазан на донку

Донна снасть для ловлі сазана

Дона снасть використовується набагато частіше, ніж перший варіант снасті. Пояснення полягає в тому, що в більшості випадків ловити доводиться на відстані від берега не менше 20-50 метрів і більше. Використовувати в якості снасті можна фідер або звичайну снасть з грузилом. Оснащення складається з вертлюжка, повідця, протизакручувача на який встановлюється грузило. На поводок встановлюється гачок 8 номера, як уже було сказано бажано чорного кольору.

Після закидання снасть встановлюється під кутом в 45% і встановлюється на неї сигналізатор клювання. Важливо відзначити, що установка снасті повинна бути надійною в іншому випадку сазан після клювання може просто вирвати снасть у воду.

Виконувати підсічку після клювання не обов’язково, так як сазан сам себе підсікає в момент клювання і першого ривка. А ось що стосується виведення, то не варто намагатися зробити це силою, оскільки в момент ривка може не витримати волосінь і просто обірватися. Важливо відзначити, що протягом усього часу виведення фрикціон котушки повинен бути відпущений.

У тому випадку якщо сазанові вдалося відвести снасть в корчі потрібно просто поставити вудилище на місце, але при цьому волосінь повинна весь час перебувати в натягнутому стані і чекати поки сазан вийде сам з корчів.

Сазан «противник» серйозний і продовжує чинити опір до останнього. Тому не варто розслаблятися навіть після того, як його вдалося підвести до підсаки, так як він може різко розвернутися і рвонути, в результаті чого може порватися волосінь або його губа.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017