Волосяна оснастка на коропа. Виготовлення і ловля

Виготовлення та ловля коропа на волосяну оснастку

Короп – це досить сильна і в той же час дуже підозріла риба, процес ловлі якої завжди дуже цікавий для багатьох рибалок. У даній статті буде докладно розглянута одна з оснасток на коропа – волосяна оснастка, її плюси і мінуси, техніка монтажу, спосіб використання та багато іншого.

Волосяне оснащення для вилову коропа являє собою вид кріплення насадки до рибацького гачка, при якому застосовуване жало гачка знаходиться у вільному положенні.

Коли короп бере насадку, то він як би засмоктує її, і разом з нею до нього в рот потрапляє гачок. Потім риба намагається виплюнути насадку, але як раз саме в ту мить засікається на жало гачка.

Переваги і недоліки

Головними перевагами волосяної оснастки на коропа є:
 1. Простота у виготовленні. Зробити її може навіть початківець рибалка самостійно.
 2. Ефективність оснастки. Вона показує відмінні результати для вилову як великого, так і середнього за розміром коропа.
 3. Доступність матеріалів. Всі складові для монтажу оснастки можна підібрати і придбати в будь-якому рибальському магазині.
 4. Надійність оснастки. Короп не помічає гачка, тому сміливо заковтує насадку, що робить процес вилову набагато ефективніше, ніж з іншими видами оснасток на коропа.
 5. Безпека. Коли короп заковтує приманку, то гачок не входить прямо до нього в глотку, а зачіпається за нижню губу, що робить його витяг з рота риби набагато простіше.

Недоліками волосяної оснастки є:
 1. Схильність до перехлестів.
 2. Часті зачепи в водоймах з великою кількістю водоростей.
 3. При неправильному монтажі поганий результат лову.

Необхідні матеріали та інструменти

Для того, щоб успішно виготовити волосяну оснастку для вилову коропа, слід підготувати такі матеріали та інструменти:

Необхідні матеріали і інструменти
Необхідні матеріали і інструменти
 1. Матеріал для повідця (волосся). Його можна придбати в будь-якому рибальському магазині. Ліски для повідків відрізняються своєю надійністю до розривів і м’якістю, що робить їх практично непомітними в воді. В якості альтернативи повідковому матеріалу можна використовувати флюрокарбонову волосінь або плетінку. Остання повинна мати середній діаметр і м’яку основу.
 2. Гачок. Для коропа слід застосовувати гачки з формою «банан», оскільки вони є найефективнішими саме для вилову цієї риби. Жало гачка повинне бути довгим і трохи викривленим. Така форма дасть можливість якнайкраще засікти коропа. Найкращими розмірами гачків на коропа вважаються 6,7 і 8. Крім того, гачок обов’язково повинен бути виготовлений тільки з якісних матеріалів, щоб навіть при десятому застосуванні він не втратив свою форму. Для вилову особливо великого коропа слід використовувати гачки, які мають прямий піддів.
 3. Трубка з силікону. Вона необхідна для правильного напрямку гачка до рота риби в той момент, коли короп бере приманку. Дуже важливо, щоб трубка була м’якою.
 4. Клей для монтажу.
 5. Голка для насадок.
 6. Протизакручувач.
 7. Ножиці.
 8. Конус з гуми або стопор.
 9. Бойл (плаваючий, з солодким наповненням).

Як правильно в’язати?

Виготовлення волосяної оснастки на коропа
Виготовлення волосяної оснастки на коропа

Процес в’язання волосяної оснастки відбувається таким чином:

 1. Для початку потрібно виміряти двадцять п’ять або тридцять сантиметрів від матеріалу для повідків і відрізати його.
 2. Виміряти три міліметри від силіконової трубки і відрізати її. Одягти на поводок.
 3. Протягнути в силіконову трубку гачок таким чином, щоб дана трубка була на самій цівці гачка.
 4. Протягнути один з кінчиків повідця в вухо гачка (до самого його жала).
 5. Одягти один бойл на голку. Зачепити голкою петлю повідця і протягнути бойл на волосся.
 6. Поставити стопор для бойла і закріпити його.
 7. Далі необхідно визначити довжину волосся, яке позначає відстань повідкового матеріалу від трубки з силікону до місця знаходження насадки. Довжина волосся залежить від форми використовуваного гачка, розміру бойла і течії у водоймі на якому буде відбуватися вилов коропа.
 8. Після цього слід прив’язати гачок до оснащення. Виконується таке завдання за допомогою без вузлового вузла. Для цього потрібно однією рукою тримати гачок біля трубки, а другою зробити вісім витків повідця по цівці гачка.
 9. Потім необхідно укладати всі витки в стик один біля одного таким чином, щоб не виходило перехлестів. Після цього слід протягнути інший кінчик повідця крізь вушко гачка до його жала.
 10. Змочити вузол водою і сильно затягнути. Щоб надати готовому вузлу ще більше міцності можна змастити його вологостійким клеєм.
 11. На іншому кінчику повідця зробити петлю з прямим вузликом для майбутнього зв’язування його з іншою частиною снасті, а потім на поводок надіти протизакручувач.

Після цього волосяна оснастка на коропа вважається завершеною.

Якщо рибалка застосовує гачок із загнутою цівкою і приманкою більше десяти міліметрів, то рекомендується робити волосся з довжиною в дві третини від довжини всього повідкового матеріалу. Якщо ж вилов відбуватиметься на більший бойл, то довжина волосся повинна бути рівною половині повідкового матеріалу.


Як ловити за допомогою волосяної оснастки?

Принцип ловлі за допомогою волосяної оснастки відбувається таким чином:
 1. Спочатку рекомендується гарненько підгодувати місце для майбутнього вилову коропа. Кращою підгодівлею для нього вважається варена кукурудза з великою кількістю солодких ароматизаторів. При цьому важливо не перегодувати рибу, інакше короп просто не стане клювати на бойл. Підкидати прикорм слід невеликими порціями кожну годину.
 2. Насадити бойл на волосся. Крім цієї насадка також можна застосовувати кукурудзу, оскільки вона є улюбленою стравою коропа або розпарений горох.
 3. Зробити закид в можливе місцезнаходження коропа. Зазвичай, він плаває в заростях очерету або в зонах біля затонулих дерев, де течія більш тиха.
 4. Коли оснащення опуститься на дно водойми, то потрібно очікувати клювання. Коли короп заковтне бойл, то він відчує волосінь в роті і захоче її виплюнути. При цьому риба буде швидко рухатися і сама засічеться на жало гачка. У цей момент рибалка побачить, що вершинка вудки коливається, а волосінь сильно натягується.
 5. Потім необхідно повільно підмотувати волосінь, щоб підвести коропа ближче до берегової зони.
 6. Після цього вже можна робити підсічку коропа. Важливо знати, що підсікати його потрібно дуже обережно, оскільки короп має слабку губу, яка від різкої підсічки може розірватися, тому рибалка повинен все робити швидко, але не дуже сильно.
 7. Завершальний етап лову – це витяг гачка з губи спійманого коропа. Зазвичай з цим у рибалок не виникає ніяких складнощів.

  Як ловити за допомогою волосяної оснастки
  Як ловити за допомогою волосяної оснастки

Поради

 1. Не слід застосовувати «ковані» гачки, оскільки вони зазвичай жахливої якості, до того ж мають погано заточене жало. При лові такими гачками вони часто ламаються або втрачають форму. Слід використовувати виключно ті гачки, які виробляють відомі фірми. Вони роблять свою продукцію виключно їз якісних матеріалів і роблять хімічну заточку жал.
 2. При закиданні волосяна оснастка не повинна застрягнути, оскільки тоді вона втратить багато своїх залучаючих коропа якостей, до того ж відніме багато часу і сил у рибалки, щоб розплутувати її. Для того, щоб уберегтися від сплутування, слід використовувати жорсткий повідковий матеріал.
 3. В волосяному оснащенні жало гачка повинне бути весь час поверненим донизу. Це не змінюється навіть при різних сторонах захоплення приманки коропом.
Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017