Як, де і на що ловити коропа літом

Ловля коропа влітку

Ловля коропа влітку більш успішна, ніж в інші сезони. Вода в водоймах вже прогрілася і місця проживання коропа рясніють природним кормом. Риболовля на коропа хороша протягом усього літа, причому кращі клювання в теплу дощову погоду, але, при навіть невеликому похолоданні, він припиняється. Якщо кілька днів стоїть спека, то короп починає годуватися тільки в нічний час. Ловлю коропа в такому випадку потрібно переносити на ранній ранок, до сходу сонця або на вечір, після приходу сутінків.

Місця проживання коропа літом

Влітку коропа ловлять на мілководді, а коли вода нагрівається, він іде в заплави. Його можна знайти в заростях водоростей, під стрімким берегом або в тіні дерев, що нависли над водою. Широкі ділянки водойми зі стоячою водою або невеликою течією це улюблені місця проживання коропа влітку. З початку червня і до кінця серпня, короп тримається на глибині приблизно від двох до п’яти метрів. І тільки до осені він піде на велику глибину.

Прикормка на коропа

Необхідна складова лову коропа влітку – це підгодовування. Прийнято вважати, що підгодовування і наживка повинні якісно збігатися. Але все ж, деякі карпятники вважають, що підгодовування повинно бути пріснішим і не таким поживним, як наживка. До того ж рясне підгодовування коропа небажано, риба може просто не відреагувати на насадку. Підгодовування розкидають подалі від берега, більшу частину концентруючи в місці майбутнього лову. Підгодовувати коропа влітку бажано на декількох ділянках відразу, щоб потім міняти їх в процесі лову при неактивному клюванні.

Для риболовлі на коропа використовується рослинне підгодовування в природному вигляді або підготовлене. У першому випадку це зерна вівса, жита, горох, боби в натуральному вигляді. Але для більшої ефективності застосовують підготовлене підгодовування. Це може бути варена картопля, рисова або перлова крупа, варений горох, кукурудза, макуха або хліб.

Прикормка на коропа
Прикормка на коропа

Хороше підгодовування складається з декількох компонентів, що виконують різні функції. Це збудники апетиту, розпушувачі, основна кормова частина, смакові добавки, ароматизатори та основа яка з’єднує всі ці компоненти і доставляє їх до місця лову.

Снасті на коропа

Для ловлі коропа влітку застосовують поплавкову або донну снасть. Розглянемо відмінності між цими популярними способами риболовлі на коропа.

Ловля коропа влітку на поплавкову снасть

З поплавкових снастей можна вибирати між штекером, матчевою або класичною маховою вудкою. При лові маховою вудкою вудилище вибирають по довжині не більше восьми метрів, при ловлі штекером його довжина може доходити до одинадцяти метрів. Не варто втомлювати себе ловом на важкі вудилища з великим запасом міцності, для лову коропа влітку ці якості не будуть потрібні. Адже інша оснастка буде складатися з волосіні 0.2-0.3 мм, легкого поплавця і гачка, за розміром відповідного наживки. Тактика лову при ловлі коропа влітку на поплавкову снасть, це точний закид в підгодоване місце і очікування клювання.

Риболовля на коропа донною снастю

Перед початком лову коропа на донну снасть, потрібно по можливості вивчити водойму, рельєф і будову дна. Налаштування оснащення для водойм з мулистим, кам’янистим або піщаним дном має принципові відмінності. Сама донна снасть на коропа складається з міцного вудлища близько двох з половиною метрів, котушки з місткою шпулею, великого запасу волосіні або плетінки. До волосіні прив’язаний вантаж, а вище розташовані кілька повідків з гачками.

Якщо ваша мета – це піймання трофейних коропів, тоді вам знадобиться міцний спінінг з тестом до 80 м. Про котушки мова окремо, тут краще використовувати коропову котушку «бейтранер» з двома регульованими гальмами. При клюванні спрацьовує м’яке допоміжне гальмо, воно допомагає коропу плавно змотувати волосінь, не даючи йому потягти снасть. Тільки після підсічки спрацьовує основне гальмо, яке регулюється по максимальному розриву волосіні. Що використовувати плетінку або мононитка, вибір вже за вами, але більшість карпятників користуються волосінню в 0,35 мм, на яку кріплять пару флюорокарбонових повідків по двадцять сантиметрів і самозасікающі гачки великого розміру.

Замість вантажу використовують годівницю, тип годівниці вибирають в залежності від будови дна водойми, важка годівниця може повністю зануритися в мул, а також від наявності течії, яка може швидко вимити все підгодовування.

Ловля коропа влітку можлива різними снастями. Вам просто потрібно вибрати яка більше підходить до вподоби або по економічності. Ну а при покльовці, обов’язково дайте коропу надійно схопити приманку і тільки після цього підсікайте. Бажаю вам безліч результативних підсічок і упіймання великих важких коропів.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017