Як ловити коропа фідером на течії

Ловля коропа фідером на течії

Ловля коропа на фідер найбільш результативний вид лову, особливо великих коропів, що вимагає посидючості, спостережливості. Фідер – рибальська донна снасть, годівниця. Батьківщина цього виразу – Англія. Ще 25 – 30 років тому не кожен рибалка знав, що воно означає. (В побуті використовувалися закидушка, донка, кружок, годівниця).

Оснащення фідера для коропа

Оснащення фідера для коропа досить просте. Це жорстке вудилище від 3.6 м і більше, котушка з фрикціоном і власне сам фідер. Фідери класифікуються за кількома ознаками: за формою, вагою, матеріалом, для якого підгодовування призначені. Розглянемо ловлю коропа на фідер на течії.

Застосовуються плоскої або прямокутної форми, найчастіше зі свинцевою пластинкою на одній зі сторін, що перешкоджає «скочування» фідера по дну. Прикормка для лову коропа на фідер, як правило, рослинного походження, тому зручніше використовувати годівниці з дрібної металевої сітки. При ловлі в стоячій воді, форма фідера не настільки принципова.

Прикормка для лову коропа на фідер

Найбільш популярними підгодовуваннями є каша з кукурудзяної муки і макуха з соняшнику. Дрібно наструганний і змішаний з іншим підгодовуванням показує відмінні результати.

Секрети лову коропа на фідер

Зазвичай вище по волосіні від фідера на петлі прив’язаний повідець з наживкою. Капронова нитка показує кращу уловистість, ніж волосінь. На течії наживка грає краще, але є і недолік, схильність до заплутування. Відмінні результати показує фідер, зроблений у вигляді пружини веретеноподібної форми і упаяний в свинцеву пластину.

Використання такого оснащення фідера на коропа відрізняється від описаного вище способу. У першому випадку короп, ковтаючи наживку, засікається на гачок. У другому – прив’язуються 2-3 гачка в безпосередній близькості від фідера також на капронову нитку. Гачки міцні, з короткою цівкою, вставляються в годівницю паралельно кільцям пружини. Такий варіант хороший на чистому і твердому дні.

Фідерні годівниці
Фідерні годівниці

Прикормка створює довгий шлейф запаху за течією. Короп, попадаючи на нього піднімається прямо до фідера. Короп – починає смоктати фідер, гачок вимивається і потрапляє в рот. Відчувши чужорідне тіло, він його просто-напросто пропускає через зяброву щілину. Після цього тільки розрив волосіні може залишити без улову. Засічка – 100%.

При використанні макухи поступають у такий спосіб: звичайною ножівкою по металу пиляються бруски розміром приблизно 5 см квадратного перетину, в центрі і по чотирьом (двом) протилежним ребрам робляться надрізи. Кінець волосіні вудилища пропускається через два отвори в свинцевій пластині і зав’язується затягуються в петлю. На неї ж одягаються і 4 (2) повідці з гачками.

Петля затягується в середньому прорізі, гачки вставляються в пропили на ребрах. Снасть готова до закидання. Іноді рибалки стикаються з питанням як ловити коропа на фідер, коли навколо і зверху нависають дерева, немає місця для розмаху вудилищем? Тільки одного разу довелося побачити у старого рибалки досить цікаве пристосування. У даній ситуації він використовував принцип катапульти.

Досить жорстка пружина з відігнутими кінцями за принципом прищіпки для білизни. Один міцно закріплений до дерев’яної основи, до другого приварений залізний штир з лопаткою у вигляді ложки. На цій же підставі стоїть обмежувач, мабуть, досвідченим шляхом розрахований на закид фідера під 45 градусів.

Як недолік – доводиться виводити вручну, а якщо попадає великий екземпляр, порізати руки волосінню дуже навіть просто. Багато риболовів, спробувавши, себе в лові коропа на фідер стають справжніми цінителями цього виду риболовлі.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017