Як ловити сазана на початку літа

Секрети ловлі сазана на початку літа

У статті розказано про те, як правильно визначити місце для ловлі сазана. Які використовуються приманки для ловлі сазана. Який час доби найсприятливіший для ловлі сазана.

Літня ловля користується величезною популярністю, оскільки саме в цей період можна успішно ловити будь-яку рибу таку наприклад, як сазан. Ловля сазана починається через два тижні з моменту закінчення нересту, який починається в середині травня і закінчується в перших числах червня.

Найкраще сазан клює в теплі дні, які супроводжуються невеликим дощем. Крім того сазана успішно можна ловити ввечері, вночі і вранці. Таким чином, виходить, що риба проявляє активність цілодобово.

Сазан здатний доставити рибалці максимальне задоволення від процесу риболовлі, але за умови, що всі організаційні питання будуть виконані відповідально і з дотриманням всіх правил.

Так, вирушаючи вибирати місце для риболовлі важливо знати, що сазан віддає перевагу тільки глибоким ділянкам, де є ями, і корчі за якими він може ховатися. Уникає сазан мілини і ділянок з мулистим дном. Однак існують періоди, під час яких він все-таки виходить на мілководдя. Так ранньою весною можна зустріти сазана в затоках, глибина яких не перевищує 1 метр. Також він з’являється на мілині біля молодого очерету або заростей трави під час нересту.

Можливо, може виникнути питання, чому найвдаліше сазана можна ловити в червні. Відповідь проста, після нересту у риби починається жор, під час якого вона поглинає в їжу абсолютно будь-який пропонований їй корм. Що стосується кормової бази сазана, то він із задоволенням їсть комах, черв’яків, молюсків, пагони молодого очерету.

Сазана найкраще ловити на ранковому світанку, коли він підпливає до берегової лінії в пошуках їжі. Однак варто зазначити, що до берега, сазан підійде тільки за умови, що глибина на ділянці буде перевищувати 1,5 метра, а на березі буде стояти тиша.

Снасті, які будуть використовуватися для ловлі сазана повинні бути міцними і надійними. Слабка снасть не підійде для такої риболовлі, оскільки відразу після першого ривка риби вона зламається, що призведе до втрати довгоочікуваного трофею.

Рекомендується використовувати для лову сазана снасть наступного типу:

В якості вудилища береться спінінг довжиною не менше трьох метрів з тестом від 50 до 100 грам. На спінінг встановлюється силова котушка, шпуля якої може вмістити до 150 метрів волосіні діаметром 0,3 мм.

Відразу відзначимо, що після закидання приманки фрикціон котушки відпускається. Для лову сазана слід підбирати тільки великі гачки  і бажано чорного відтінку. Вантаж на снасть для лову сазана підбирається виходячи з умов і особливостей водойми. Найголовніше вага грузила повинна бути достатньо, для того щоб після закидання приманка залишилася лежати нерухомо.

Картопля для рибалки
Картопля для рибалки

Визначити місце стоянки сазана можна по сплесках і бульбашках які піднімається з води. Майбутнє місце лову рекомендується протягом мінімум трьох днів підгодовувати. До основного складу прикормки обов’язково повинна входить приманка, на яку буде здійснюватися ловля. В якості приманки може бути використана кукурудза, горох, пшениця. Також успішно можна ловити сазана вареною картоплею. Важливо відзначити, що на останній варіант приманки клює тільки великий сазан вага якого перевищує 5 кг.

Після того як снасті і приманки будуть готові можна відправитися на водойму і приступати до лову. Дуже важливо знати, що сазан дуже полохливий і найменший шум може змусити його покинути навіть добре підгодоване місце. Тому відразу після закидання слід знайти природне укриття (зарості трави або очерету, високий чагарник, дерево і т.д.) і намагатися, як можна менше пересуватися по берегу.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017