Як вибрати місце для рибалки на коропа

Вибираємо місце для рибалки на коропа

Стаття розповідає про те, як правильно визначити місце для ловлі коропа. Які місця на водоймі є найбільш перспективними для ловлі коропа. В який час доби короп ловиться найкраще.

Короп водиться в багатьох річках і озерах нашої країни, що і пояснює популярність коропового лову. Активність коропа спостерігається протягом цілого року за винятком хіба що глухої зими, припадають на середину січня, і нересту, який починається з середини травня і триває до початку червня. Найефективніше короп клює навесні, починаючи з квітня місяця. У цей період коропа вдало можна ловити з використанням переважно приманок тваринного походження (мотиль, черв’як, опариш).

Ближче до нересту короп стає малоактивний, а під час ікрометання і зовсім перестає годуватися, триває безклів’я весь нерестовий період і приблизно тиждень після його закінчення.

З середини червня короп починає активно плавати по водоймі в пошуках їжі, ось саме в цей час і починається його ловля. Клювати він може протягом усього світлового дня, але активність буде залежати від погодних умов (напряму вітру, швидкості вітру, температури повітря і т.п.).

Найкраще короп ловиться на заході до 23 години, і на світанку, починаючи з 4 ранку. Під покровом ночі короп може підпливати на мілини до берегової зони, тому якщо ви вирішите вирушити на нічну риболовлю, важливо після закидання снастей дотримуватися на березі максимальної тиші.

Вранці великі коропи знову йдуть в свої ями, де залишаються стояти до настання темряви. Протягом дня основним трофеєм стають невеликі, вагою до трьох кілограмів коропи, зловити яких можна на приманки як рослинного, так і тваринного походження, використовуючи при цьому поплавкові вудки або снасті далекого закидання. Однак якщо місце лову буде правильно вибрано і підгодоване, існує велика вірогідність упіймання і коропа, який після нічного кльову пішов на відпочинок в ями.

Короп стоїть в корчах
Короп стоїть в корчах

Дуже важливий момент, на якому слід зупинитися і розглянути детально. Отже, вирушаючи вибирати місце для лову коропа, необхідно розглядати відразу дві ділянки, розташовані одна від одної на відстані мінімум 50 метрів. Перше місце підбирається для лову днем, друге, відповідно, для нічного лову коропа.

Навіщо облаштовувати два місця? Вся справа в тому, що в процесі виведення коропа, особливо великого, буде створюватися багато шуму, через якого інші особи, злякавшись, можуть відійти від підгодованого місця. Ось тому і рекомендується облаштовувати друге місце, на яке відразу після затримання коропа з усіма або частиною снастями можна буде перейти і продовжити ловлю. За час відсутності короп заспокоїться і знову підійде до ділянки, де напередодні лову було закинуто в воду достатню кількість корму.

Визначити стоянку коропа не складно, достатньо просто поспостерігати за поверхнею водойми. Бульбашки повітря які піднімаються з глибини будуть вказувати на місце, де в даний момент годується короп. Також визначити місце стоянки риби можна по сплесках.

Перспективними для лову коропа місцями можуть бути не тільки ділянки з глибокими ямами, але і місця, де у воді знаходяться дерева або затоплені пні і коріння або палі. Одним словом – будь-яке закорчоване місце на водоймі, де глибина перевищує два метри може бути одним з місць, на яких вдало можна буде половити коропа, як на протязі дня, так і ночі.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017