Як виважувати коропа

Ловля коропа. Як правильно виважувати

Стаття розповідає про те, як виважувати коропа. Які прийоми використовує риба для того щоб звільнитися від гачка. Що необхідно виконати, щоб виведення коропа було успішним.

Кожен карпятник знає, що короп – противник серйозний. Після підсічки риба здатна чинити гідний опір протягом тривалого часу, що демонструється постійним спрацьовуванням фрикціона котушки.

З упевненістю можна сказати, що для снасті найнебезпечнішим є перший ривок коропа, в момент якого може зламатися вудилище, порватися волосінь, але це трапиться лише в разі, якщо ловля коропа буде проходити невідповідально, тобто фрикціон на котушці буде затягнутий або вудилище після закидання приманки буде неправильно встановлено на березі.

Перше, на що необхідно звернути увагу – виважування коропа має виконуватися тільки стоячи. Відразу після підсічки важливо постаратися відвести рибу в сторону, метра на три від точки лову, де і приступити до виведення.

Початкове завдання – не дозволити коропу витягнути волосінь і вудлище в одну пряму, оскільки це гарантовано призведе до обриву і втрати трофея. Вудилище слід тримати настільки високо, наскільки це можливо, а коропа що попався слід змусити ходити по широкій дузі. Однак захоплюватися грою не слід, так як, занадто затягнувши з виважуванням, з’являється ризик, що губа коропа може порватися.

Під час виведення коропа, особливо великого, вудлище повинне знаходитися в лівій руці, в той час як права рука контролює роботу фрикціона котушки і збір волосіні, але необов’язково, як вам зручно. Радимо використовувати коропові котушки з байтраннером, який дозволить вам з легкістю скидати волосінь.

Вудилище потрібно тримати високо
Вудилище потрібно тримати високо

Якщо риба після клювання піде уздовж берегової лінії, слід слідувати за нею, але, ні в якому разі не залишатися на місці. Однак якщо відомо, що в стороні, куди пливе короп, є корчі або інші підводні перешкоди, які можуть стати укриттям рибі, то потрібно постаратися розвернути її і змусити плисти в інший бік.

Відразу після підсічки короп прагне покинути місце і найчастіше він прагне заплисти під корчі, повалені дерева, звідки витягнути його буде проблематично. Інший прийом, який короп застосовує – це спроба піти якомога далі від берега, що дає можливість йому вирівняти волосінь і вудлище в пряму лінію, що призведе до обриву снасті. Обидва ці прийому дозволяють коропу звільнитися від гачка, але тільки якщо рибалка вчасно не вживе заходів і не змусить його змінити напрямок руху, а що ще краще – ходити по дузі.

Ловля коропа вимагає від рибалки майстерності і певних знань, за допомогою яких вдасться перехитрити хитру рибу. Короп відразу після підсічки, як було зазначено, може спрямуватися геть від берега, але в якийсь момент він різко може розвернутися і поплисти на рибалку і якщо вчасно не зреагувати, то гачок може випасти з губи, особливо якщо ранка буде великою. Єдине що в цій ситуації необхідно зробити – це прискорити підмотування волосіні, щоб вона постійно була натягнутою.

Успіх виведення коропа буде гарантований, якщо вдасться погасити перший його ривок, але навіть після цього розслаблятися не можна і важливо постійно стежити потім, щоб короп був спрямований тільки головою до берега, а волосінь весь час була тільки в натягнутому стані.

Заведення коропа в сачок
Заведення коропа в сачок

Підтаскавши коропа до берега, витягнути його можна тільки за допомогою сачка, який варто відзначити, повинен бути міцним і надійним. Сачок опускається в воду і повинен залишатися в нерухомому стані до тих пір, поки короп в нього не буде заведений.

Після виведення на гачок знову насаджується приманка для коропа і закидається в точку лову, після чого настає очікування підходу і чергового потужного клювання коропа.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017