Де, як і на що ловити ляща на донку

Ловля ляща на донку

Лящ з сімейства коропових. Співвідношення висоти до довжини 1: 3. Спинний плавець короткий з трьома жорсткими і декількома м’якими. Глоткові зуби однорядні. У дорослого спина сіра, боки коричневі, черево жовтувате. У молоді забарвлення сріблясте.

Виростає до 80 см і ваги шести кг. Нереститься в перші числа травня. Плодючість від 90 до 340 тисяч ікринок. Ловля ляща на донку є найкращим способом оволодіння останнім. Застосовуються як ловля фідером, так і ловля на гумовий амортизатор (в народі – резинка).

Снасті для лову ляща

Використовується міцне і жорстке вудилище. Непоганим сигналізатором служить рибальський бубонець, закріплений на вершині вудилища. Котушка безінерційна з фрикціоном 4: 1. Моноліска 0,25-0,3 мм. Фідер – веретеноподібна пружина. Гачки для лову ляща використовуються четвертого або п’ятого розміру. Повідець – плетінка 0,15 або капронова нитка. Перший варіант, коли використовуються два. Один в кінці пружини, другий в 10-15 см вище.

Місця лову ляща

Лящ – донна риба. Звичний для нього корм той, що лежить на дні. Верхній поводок не рекомендується кріпити високо. Другий варіант – гачки вдавлюються безпосередньо в підгодовування яке заповнює пружину між її кільцями.

Зазвичай при лові ляща рибалки встановлюють від трьох і більше снастей. Фідера встановлюються в вішки, увіткнені в берег. Крім лову вудлищем застосовується ловля ляща і на закидушку. При лові ляща на озері часто застосовується резинка. Вона також вважається донною снастю. Описувати її не будемо, кожен рибалка знайомий з її конструкцією.

Але і тут є свій секрет для лову ляща, це система доставки прикормки до місця знаходження гачків. На звичайну снасть для лову ляща, на резинку, в точці з’єднання її з волосінню для закидання через шийку прив’язується пластикова пляшка 0,5-0,75 літра. Попередньо розрізана навпіл по всій довжині. У отриманий човник закладається підгодовування.

Снасть для лову ляща
Снасть для лову ляща

Снасть запускається в воду. При підході до місця розташування гачків робиться різке підсікання, що змушує човник або перевернутися, або набрати води і почати повільно занурюватися, залишаючи за собою шлейф з підгодовування.

Після її занурення, волосінь відпускається до кінця. Наступний крок, резинка витягується на берег, човник знімається, гачки наживлюються приманкою. На відміну від лову вудлищем, резинка застосовується в стоячій воді або на дуже повільній течії. Ловля ляща на донку обумовлена ​​використанням прикормки.

Прикормка для лову ляща

Як і для лову інших коропових порід практично та ж. Горохова мастирка, каші з мамалиги, перловки, пшенки і т. д. На кожній водоймі найбільш уловистими приманки є перераховані вище.

Насадки і наживки для лову ляща

Опариш, мотиль. Хороший результат приносить червоний гнойовий черв’як насаджений пучком на гачок. Іноді при нічний риболовлі застосовується бойл. Пінопластові кульки 0,3-0,7 см. Їх можна обробити ароматизатором для ляща. Ловити ляща без прикормки – значить заздалегідь приректи себе на невдачу.

Ще однією важливою умовою вдалої риболовлі є місце для лову ляща. Берег повинен дозволити вільно розміститися рибалці. При лові ляща на донку необхідно враховувати його улюблені місця стоянки і годівлі. Лящ любить мулисте або глиняне дно.

Місця поблизу фарватеру, у обривистих берегів закоряжені ями. Уникає швидкої течії. Як правило, досвідчені рибалки знають місця лову ляща.

Використовуючи перераховані вище поради, місця лову, снасті для лову ляща, використовувані прикормки, ви не залишитеся без улову.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017