Кілька порад щодо ловлі ляща

Поради щодо рибалки на ляща

Лящ – риба із сімейства коропових. Зустрічається в більшості озер і річок нашої країни. Лящ зміг пристосуватися для проживання в мало-солоних водах Чорного, Азовського, Каспійського морів.

Лящ має високе стисле з боків тіло, анальний плавник довгий. Невелика голова з маленьким ротом. Спина має бурий або сірий колір, боки бурі або сріблясто-білі, черевце бруднуватого відтінку, а плавники сірі.

Тіло молодого ляща (підлящика) більш витягнуте і схоже зовні на густеру, але на відміну від неї у підлящика темні плавники. Дорослий лящ має довжину 80 см, а вагу 3-6 кг. А підлящик важить до 700гр.

Лящ живе близько 13 років. Підлящик згодом темніє, а черево і горло стає червонуватого кольору.

Нереститься, лящ починає з кінця квітня до червня. Якщо погода стоїть тиха, і ніхто йому не заважає, нереститься лящ дуже шумно. Ікру відкладають на мілинах в трав’янистому покриві, коли температура води досягає 10-13°C. Лящ, перед початком нересту починає темніти, самці починають, покривається шипиками. Під час нересту лящ утворює групи по віковим групам.

Місце проживання

Лящ надає перевагу водоймам з глинистим або піщано-мулистим дном з добре прогрітою водою. Восени йде в ями.

Шукати ляща слід на глинистих, замулених і глибоких ділянках річки. Іноді лящ в якості стоянки вибирає глибокі замулені затоки і затони. Річковий лящ намагається уникати глибоких тин і заплав, які служать йому лише для тимчасового притулку.

А ось в ставках і озерах ця риба тримається глибоких тінистих місць на деякому віддаленні від берега і трави. Годується лящ на трав’янистих мілинах. Висувним ротом обсмоктує молоду рослинність. Рано вранці в таких місцях можна почути звуки, що чмокають. Рано вранці в місцях проживання лящ спливає на поверхню і починає «грати» – показує голову, спину і потім, вдаривши по воді хвостом, ховається в глибині.

Годується лящ різними рачками, хробаками, молюсками, не гребує ікрою інших риб. З початком літа, як і інші риби, лящ для поїдання метеликів які впали в воду спливає на поверхню. Влітку не відмовиться і від їжі рослинної: водорості і пагони рослин. Восени через брак їжі може поїдати мальків інших риб в цей час може попастися на спінінг. Взимку відриває мотиля з мулу.

Ловля на відкритій воді

На початку весни ловля ляща триває недовго до того, як піде на нерест. Після закінчення нересту лящ йде в ями, де годується. Навесні на таких водоймах, як річки, затоки, озера, де вода очищається від каламуті раніше можна ловити ляща за допомогою поплавкової вудки.

Влітку ловлять ляща поплавковою вудкою, донкою. В цей час без підгодовування буде важко, сподівається на хороше клювання. Влітку кращий час для його лову – з світанку до 11 години дня. Після чого клювання закінчується, так як риба йде на глибину. Відновлює своє клювання лящ перед заходом за 2-3 години, але ненадовго.

Ловля вночі

У спекотні літні дні ранковий і вечірній кльов стає коротшим, в денний час зовсім перестає брати. Але зате в нічний час добре ловиться на донку. Ляща приваблює вночі світло багаття і добре клює на кордоні темної води і світла від багаття. Лящ з настанням темряви виходить з ям на мілководдя. Перші активні сплески ляща починаються відразу після заходу сонця і вночі, а останній перед сходом сонця. А на світанку лящ йде на денну глибоку стоянку.

Вночі великого ляща можна зловити недалеко від берега, тому спочатку необхідно обловлювати, дотримуючись тиші, берегову зону.

Вночі буде потрібно ліхтар. Краще для цього підійде налобний світлодіодний ліхтарик завдяки цьому руки будуть вільні.

Насадка для ловлі

Навесні і в кінці осені для насадки добре підходять виповзні і гнойові черв’яки. Одного виповзня насаджують «панчохою» або нарізаними шматками проколюючи «шашличком» поперек, а гнойового хробака насаджують по кілька штук пучком.

Лящ влітку добре клює на розпарену пшеницю, перловку, кукурудзу, горохову кашу, а також на річковика і опариша.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017