Особливості рибалки на ляща весною

Що потрібно знати про ловлю ляща весною

У статті описуються основні моменти лову весняного ляща, вибір перспективного місця лову, правила підгодовування і т.д.

Весна є перехідним моментом від підлідної ловлі до використання літніх снастей. Мисливці за лящем проводять останні дні на тонкому льоду, а хтось шукає рибу в річках які прокинулися. У цей час риба виходить на мілководдя, до мулистих берегів з поступовим збільшенням глибини. Тут сонце добре прогріває воду, і після упіймання невеликого підлящика з’являється можливість підсікти велику рибу.

Для успішної рибалки на весняного ляща необхідно знайти тихе місце, де відсутні галасливі компанії, і немає прилеглих доріг. Лящ обережний і полохливий, тому рибалці потрібно вести себе тихо і не помітно.

Важливе місце в лящовій рибалці відводиться підгодовуванню. Ті, хто ловить без прикормки, навряд чи можуть похвалитися стійким кльовом риби.

Для лову й підгодовування слід вибирати найбільш перспективні місця. Це руслові бровки, ямки, гирла малих річок, завали з дерев і кущів.

Прекрасним способом виявлення ляща є огляд поверхні води рано вранці. Іноді рибалки забувають про закинуті снасті, коли лящ починає підніматися до поверхні води, показуючи спинний плавник подібно дельфінам. Також свідчать про присутність ляща завихрення води на мілководді. У таких місцях і потрібно організовувати риболовлю.

Ранньою весною лящ добре відгукується на підгодівлю, що складається з землі і тваринного корму. В якості тваринного компонента прикормочної суміші підійде мотиль, опариш, нарізаний черв’як.

Прекрасно привертає ляща розпарена перлова каша з добавкою вівсяних пластівців для посилення смаку і надання підгодовуванню в’язкості. Слід пам’ятати і про такі сполучні компоненти, як цукор, борошно і мед. Іноді без рослинної насадки і прикормки добути ляща стає неможливо. Навіть на білий хліб риба краще клює, ніж на опариша або хробака.

Весняний лящ
Весняний лящ

Шукати ляща на річці слід в місцях, де течія переходить у вир або «зворотку». У таких місцях рибу можна ловити практично без прикормки. З снастей найкраще годиться донка. Важливо точно визначити межу переходу і подати туди апетитну приманку.

На озерах і водосховищах краще використовувати штекерне вудилище довжиною 4-5 м. Така снасть дає можливість точно і безшумно подати насадку в точку лову.

Навесні снасть повинна бути легкою і витонченою. Риба ще не досить сильна, так що можна використовувати тонку волосінь від 0,12 до 0,15 мм. Якщо переборщити з товщиною волосіні, можна не побачити клювання, але якщо поставити занадто тонку волосінь, трофейний лящ легко її порве. Тому оптимальний баланс рибалці доведеться шукати самостійно, в залежності від наявної техніки підсічки і виведення.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017