Рибалка на ляща зимою

Пошук місця і вибір снасті для рибалки на ляща зимою

Ловля ляща взимку дуже популярна серед любителів зимової риболовлі. І це не дивно, адже лящ досить велика риба і має широкий ареал проживання. До того ж зимовий лов ляща, обходиться рибалці набагато дешевше, тому що не вимагає покупки потужних вудилищ для далекого закидання важкої годівниці, дорогих снастей і багатьох кілограмів прикормочної суміші. Ловля ляща взимку може проводитися на звичайний вудильник з невеликим запасом волосіні і мінімальною кількістю прикормки, а рибалка може легко дістатися по льоду в будь-яку точку водоймища і вудити прямо над скупченням цієї риби.

З іншого боку, зимовий лов ляща вимагає тієї ж акуратності, як і в теплу пору року. Адже це дуже полохлива і норовлива риба і, жодного галасу, наприклад, необережно поставлений на лід рибальський ящик або ж сильного удару пешні, можуть налякати ляща – зграя піде і клювання припиниться. До того ж найменші зміни атмосферного тиску, вітер північних напрямків або заморозки можуть також негативно вплинути на клювання цієї риби.

Найбільш активне клювання ляща відбувається під час відлиг. Ясна погода, штиль або ж невеликий південний або західний вітерець і пару днів сталого тиску – при таких погодних умовах можна сміливо збиратися на риболовлю. Що стосується кращого часу доби для риболовлі, то багато «лящатників» стверджують, що найактивніший кльов відбувається в нічний час, хоча зимова ловля ляща в ранкові та вечірні години теж може бути досить ефективною.

Ловля ляща зимою
Ловля ляща зимою

Вибір місця для зимової ловлі ляща

Одною з найважливіших умов для успішного лову ляща взимку є правильний вибір місця. З початком осінніх похолодань, зграї ляща відправляються на зимівлю в глибокі ями і, практично вся популяція цієї риби, щільно накопичується в певних обмежених ділянках водойми. Причому не кожна яма може стати для ляща зимовим притулком, крім певної глибини, ця яма повинна бути розташована в русловій канаві, на руслі річки або з’єднуватися з нею протокою.

Наступною умовою для зимової стоянки ляща є достатня кількість корму неподалік від ями. Активно годуючогося ляща можна знайти на виході з такої ями і прилеглому до виходу поливі або сусідньому з ямою плавному зваленні з бровки і чим ближче таке звалювання до ями, тим більша ймовірність виявлення там ляща. Дно на таких ділянках водойми повинно бути покрито мулом, адже саме в мулі мешкає мотиль, який служить лящеві основним кормом в зимовий період.

Намети для зимової рибалки на ляща
Намети для зимової рибалки на ляща

Якщо ви вперше на водоймі і зовсім не знайомі з рельєфом, то можна скористатися ехолотом. Цей прилад крім визначення донного рельєфу може показати місця великого скупчення риби. Але ось тільки лящ це або зграї іншої риби, дізнаєтеся тільки в процесі риболовлі. Не маючи ехолота, все ж не варто бурити «наосліп», спробуйте дізнатися про рельєф у місцевих рибалок або ж пошукаєте місця з великим скупченням лунок і слідами стоянок біля них. По залишках багать, оплавлення від газових пальників снігу, по слідах зимових наметів, а також розширених пешнею або здвоєних лунок, можна припустити, що ці місця уподобані для нічного лову ляща.

Вибір снасті для ловлі ляща взимку

Для лову ляща взимку використовують кивкову або поплавкову оснастку вудки. Вибір оснащення залежить в першу чергу від особистих переваг рибалки. Причому, багато поплавочників стверджують, що лякливий лящ випльовує приманку, коли відчуває важкість блешні, а легкий гачок розташований окремо від вантажу, ляща не лякає. Але це не так, тому що правильно підібраний кивок може цілком компенсувати вагу блешні за рахунок своєї пружності. Розглянемо докладніше кожен з варіантів оснащення.

Поплавочна снасть для ловлі ляща взимку

Поплавочна снасть для лову ляща складається з вудильника, поплавка, волосіні, грузила і гачка. До вудильника особливих вимог не висувається, він може бути будь-якої конструкції, головне щоб він стійко тримався на підставці, а довжина хлиста дозволяла якісно виконати різку підсічку. Виведення ляща простіше виробляти витягаючи волосінь руками, так якщо буде на вудильнику котушка або мотовильце – це не критично.

Діаметр волосіні підбирається відповідно до умов лову, розміром очікуваної здобичі і активності клювання. Якщо ловля ляща буде відбуватися в стоячій воді, на невеликій глибині, то можна використовувати волосінь діаметра О,14-О,16мм, при активному клюванні та ще й великих особин, діаметр можна збільшити до О,2Омм. Якщо ж течія досить інтенсивна, то ловлю ляща можна починати відразу з товстих лісок О,22-О,25мм. У будь-якому випадку волосінь повинна бути якісною і мати великий поріг розривного навантаження, а раптом вам попадеться трофей на 1.5-2кг або ще більший.

Зимова рибалка на ляща поплавковою снастю
Зимова рибалка на ляща поплавковою снастю

Грузила в снасті для лову ляща мають форму дробинок, їх вага також підбирається під умови лову. Тобто, чим глибше треба доставити приманку, а течія інтенсивніше, тим більше знадобиться огрузка снасті. Підйомна сила поплавка повинна компенсувати огрузку всієї снасті для лову ляща. В правильно налаштованому оснащенні поплавець знаходиться нижче рівня води і занурюється з мінімально можливою швидкістю. Гачок підбирають під приблизно очікуваний обсяг здобичі і розмір наживки, але обов’язково гострі з тонкого дроту, щоб не пошкоджувати мотиль при насадці.

Кивкова снасть для ловлі ляща

Снасть для лову ляща на мормишку складається з вудильника з кивком, волосіні і самої блешні. Вудильник повинен бути компактний, легкий і зручно сидіти в руці, довжина хлиста 2О-25см. Матеріалом кивка для лову ляща може послужити годинкова пружина, лавсан, пластмаса. Кивок повинен бути чутливий до найбільш обережних поклльовок і в той же час бути пружним, щоб не прогнутися під прямим кутом від ваги приманки. Для лову ляща не потрібно задавати високочастотної гри блешнею, а плавність і неквапливість рухів може забезпечити горизонтально розташований кивок 1О-15см в довжину.

Кивкові вудильники для зимової рибалки на ляща
Кивкові вудильники для зимової рибалки на ляща

Для зимової ловлі ляща використовують блешні з насадкою і безнасадочні. До першого типу відносяться «уралки», «овсинки», «дробинки» невеликої ваги і пофарбовані в темні кольори. Такими мормишками можна ловити на «стоячку», тобто не роблячи приманкою ніяких рухів, а можна і анімувати приманку різними способами. Також ляща ловлять і на безнасадочні блешні типу «чортик» з трьома гачками або двогачкової кози. Ці блешні можуть залучити рибу тільки при правильно заданій грі приманки. Для більшої привабливості, гачки «безмотилок» часто прикрашаються різнобарвним бісером або кембриками.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017