Рибалка на ляща весною

Ловимо ляща весною

Як всім, в принципі, відомо, лящ – досить приваблива для вудіння «мета», так як має досить значні розміри. Ловля ляща навесні відмінна тим, що саме у весняний період ляща можна взяти практично під самим берегом, а так само тим, що в даний період лящ найбільш активний, що, відповідно, впливає на кількість і якість улову.

Якогось перевіреного і 100% вірного способу лову ляща в даний період немає. Але, використовуючи той факт, що дана риба намагається уникати сильної течії, і віддає перевагу більш спокійній воді, можна позначити місця передбачуваного проживання вище означеної риби.

Найулюбленіше місце проживання ляща – це ями або мілини. У перші він заходить для «стоянки» або ж використовує як транзитний коридор для проходження по потрібному маршруту. А на мілинах, де немає сильної течії, і в достатку водяться личинки комах, молюски та водорості, лящ відгодовується після зими.

Ловля ляща навесні також відрізняється тим, що одним з важливих чинників, які безпосередньо впливають на поведінку даного виду риби, є параметри води, як наприклад: рівень води, те, якої прозорості вода, яка в даний період температура.

Ловля ляща весною починається практично, як тільки зійде лід, і хоча б трохи піде на звичний рівень вода у водоймі. Для більш успішного вилову останнього, необхідно врахувати такий показник, як прозорість води або відсутність останньої.

Лящ найбільше накопичується в місцях, де немає каламутної води. В такому місці більш доцільно застосовувати прозору волосінь, а в тому випадку, якщо вода недостатньо стала прозорою – використовується волосінь більш темного забарвлення.

Також важливо запам’ятати – лящ найбільше воліє брати наживку безпосередньо з ґрунту або в проводці на течії з невеликою швидкістю, при проводці в сильній або середній течії, лящ практично не бере.

Ловля ляща навесні більш ефективна, так як саме в цей період у риби починається жор, який вже в більш теплі місяці слабшає, щоб відновитися вже з приходом осіннього похолодання. Можна використовувати «любов» ляща до годівлі на мілинах, заздалегідь підгодовуючи більш зручне місце.

Ловля ляща весною буде вдалою при дотриманні деяких основних правил: по-перше, лящ дуже полохливий, і не потерпить ніяких сторонніх звуків, тому, зайнявши зручне місце, слід не створювати шуму під час самого процесу лову.

Способів вилову ляща досить багато, починаючи з самої звичайної поплавкової вудки з берега, до різних методів, з використанням годівниць для вудіння з човна. У період, коли лящ йде на місця нересту, є можливість вилову більших примірників даного виду, але так як в основному лящ відходить від берега на відстань близько тридцяти метрів, найефективнішим методом лову з берега, буде використання донки, з укріпленою на ній годівницею . Така снасть в народі називається фідер.

Ловля ляща весною на фідер

Отже, ловля ляща весною на фідер, все що необхідно, основні її компоненти.

Ловля ляща на фідер
Ловля ляща на фідер

Ловля ляща весною на фідер буде більш якісною, якщо, як і при ловлі ляща стандартними методами, дотримуватися деяких простих правил. Перше, що необхідно – це вудилище, довжина якого повинна становити від трьох метрів, і чим довше вудилище, тим, відповідно, далі буде можливо виробляти закид.

Що досить важливо, так це те, що закинути годівницю необхідно на досить пристойну відстань. Ловля ляща весною на фідер обумовлює наявність котушки на приготованому для цього вудилищі, більш зручно використовувати безінерційну котушку, щоб не допускати заплутування волосіні після закидання.

На таку котушку набираємо волосінь перетином 0.25 міліметрів в необхідному для потрібної дальності закидання кількості в метрах. Годівниця, яка використовується для даного виду снасті, може бути різної ємності, починаючи від 50 до 120 грамової, в заводському виконанні. Відстань повідця, як правило, становить близько п’ятдесяти сантиметрів, в повідку можна замість волосіні використовувати шнур відповідного діаметру.

Ловля ляща весною на фідер, в загальному, в чималій ступені буде залежати від того, як буде підібрана підгодівля, вона ж приманка, і від того, наскільки вдало, вірніше наскільки правильно, буде розташована.

Так як лящ для «стоянки» найбільше займає більш глибокі місця, ті ж ями, наприклад, а годуватися виходить на мілину, то доцільне розміщувати годівницю саме на мілині, для того, щоб запах виманив рибу в потрібне місце.

Весняний лящ
Весняний лящ

Для підманювання слід використовувати, в першу чергу, запах, лящ може «почути» запах корму на дистанції в 200 метрів і більше. Рецептів приготування прикормки для ляща досить велике число, як правило, основою є насіння конопель, так як мають досить яскраво виражений для риби запах, всі інші компоненти можна варіювати на свій розсуд.

Ловля ляща весною на фідер, в загальному, приймаючи до уваги всі основні викладені вище постулати, зможе принести як досить солідний улов, так і задоволення від самого процесу «полювання» на цю досить обережну рибу.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017