Як, де і на що ловити ляща весною

Що важливо знати про рибалку на ляща весною

У статті розказано, коли починається ловля ляща навесні. Як визначити місце лову. Які снасті використовуються для весняного ляща. Як правильно підгодовувати місце. Як впливає температура води на активність ляща.

В середині весни, в квітні, як тільки вода почне прогріватися годуватися виходить на відкриті ділянки водойми лящ. Відразу варто відзначити, що важливо точно знати, де лящ годується, оскільки саме від цього буде залежати, чи вдасться його спіймати.

Визначити точне місце лову без спеціального обладнання, наприклад ехолота і човна дуже складно. Ті, хто має вище перелічене обладнання, сміливо відправляються на річки і великі озера і приступають до пошуку риби, але, інша половина рибалок, озброївшись вудками, відправляється на берег невеликого озера і шукають удачу там. Відзначимо, що на озері клювання ляща хоч і не активне, але зате стабільне, і його можна передбачити. З чим це пов’язано?

Вся справа в тому, що на невеликому водоймищі риба вибирає постійно і дотримується певних ділянок, про які рибалці відомо. Крім цього, перевага ловлі преднерестового ляща на невеликому озері полягає в тому, що ловити його можна стабільно протягом тривалого часу. Однак, як було зазначено, все залежить тільки від того, наскільки правильно визначено місце для лову.

Як вибрати місце, де лящ буде годуватися в середині весни

Ділянки для рибалки вибиратися повинні виходячи з температури води. Чим вона буде вище, тим на більш мілкі ділянки буде підходити лящ. На мілини і до берегової лінії лящ підходить тільки після того, як вода прогріється до температури вище +15 градусів і це важливо знати. Чекати сприятливих для себе умов, лящ може безпосередньо в метрі від мілини, стоячи на брівках або в ямах, де в цей час вже не відчуваються різкі скачки температурного перепаду води. Тому вирушаючи ловити ляща на початку квітня необхідно шукати місця, де є різкий перепад глибин, саме тут існує ймовірність знайти переднерестового ляща, який чекає потепління води і виходу на мілину.

Як ловити ляща навесні, в квітні.

Для лову ляща використовувати можна різні снасті, тільки перш, ніж визначитися з конкретним варіантом, важливо ознайомитися з умовами ловлі й перевагами, які здатні надати ті чи інші снасті.

Весняний лящ
Весняний лящ

Так, поплавкова вудка з глухим оснащенням стане відмінним варіантом для лову влітку, коли лящ підходить практично впритул до берегової лінії. Для весняного лову вона мало ефективна, оскільки з її допомогою закинути приманку точно на відстань понад 15 метрів дуже складно. Інша справа якщо вудка оснащена безінерційною котушкою і матиме ковзний монтаж. Така снасть дозволить не тільки точно, виконати кидок, але і розташувати приманку на поверхні дна, перед самим носом ляща.

Визначившись зі снастю важливо виконати правильний її монтаж. Оскільки ловля може здійснюватися на відстані більше 15 метрів від берега необхідно підібрати поплавець з ідеальними літальними якостями. Рекомендується підбирати моделі з одним нижнім кріпленням і вантажопідйомністю не менше 9 грам.

Однак якщо ловля здійснюється на течії або при сильному вітрі вагу можна збільшити. Важливо підбирати моделі з внутрішнім підзавантаженням, що дозволить звести до мінімуму вантаж який використовується, встановлений на основній волосіні. Що стосується колірного відтінку поплавка, то слід віддавати перевагу тільки моделям які не мають на поверхні яскравих відтінків. Використання невеликої кількості вантажу дозволяє приманці після закидання направлятися до точки лову, по великій дузі повільно плануючи.

Ловля повинна здійснюватися з урахуванням погодних умов. Так, якщо температура повітря опустилася, що в квітні не рідкість слід перейти на ділянки з більшою глибиною, але як тільки потеплішає відразу необхідно повернутися до краю бровки. Для того щоб точно знати на якій глибині в даний момент необхідно ловити потрібно мати водний тонометр, який покаже температуру води і допоможе визначитися з глибиною. Як тільки вода прогріється до +10 градусів, активність ляща збільшиться, що відіб’ється на його клюванні тільки з позитивного боку, але за умови, що погода буде спокійною і сонячною.

Місце лову рекомендується підгодовувати, але невеликими порціями. Важливо використовувати низькокалорійне підгодовування, в складі якого повинна знаходитися використовувана наживка. Підгодовувати місце рекомендується мінімум за один день до лову.

Кульки підгодовування повинні закидатися точно в точку лову. Досить буде закинути в воду дві кульки розмірами з тенісний м’ячик. Важливо не перегодувати ляща, оскільки в цьому випадку він просто відмовиться від запропонованої вами наживки і може навіть покинути місце лову.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017