Як ловити ляща на горох поплавковою снастю

Поради щодо ловлі ляща поплавковою снастю

Дана стаття буде присвячена ловлі ляща на горох. У ній детально буде описано снасті, місця для успішного лову, тактику лову, методи залучення ляща, спосіб приготування гороху.

Тож почнемо.

Найперше, що необхідно зробити, це підібрати правильну снасть. Для ловлі ляща нам буде потрібно вудлище, в даному випадку телескопічне, довгою 5-6 метрів, оснащуємо вудилище звичайнісінькою котушкою, можна навіть інерційною.

Варіант даного оснащення передбачає використання основної жилки і повідка з більш тонкої. Основну волосінь беремо діаметром 0.2мм, для виготовлення повідця нам знадобитися волосінь діаметром 0.14мм, при такому невеликому діаметрі волосінь повинна бути якісна, хоча лящ не найсильніша риба, але при клюванні чотирьох кілограмового ляща, проблем з виведенням буде досить.

Повідець з основною жилкою з’єднуємо з допомогою крихітного вертлюжочка. Поплавок використовуємо довгастої форми, невеликого розміру, до 2 грам, грузики розташовуємо по всій довжині повідця, найближчий до гачка повинен знаходитися не менше ніж в 10 см. від нього. Гачок повинен бути третього номера, тонкий, але при цьому досить міцний, щоб не розігнувся при виведенні великої риби.

Навіщо така «тонка снасть»? Лящ-риба дуже обережна, побачивши товсту волосінь, він просто пропливе поруч з наживкою, навіть не подивившись в її сторону, клювання, як правило, у ляща дуже акуратне, хоча, на практиці бували й випадки різких, швидких клювань, як у головня .

Його ніжний дотик до наживки, часом, ледь помітно, і щоб не проґавити покльовку, необхідно мати чутливу снасть з невеликим поплавочком, як правило, у формі пера, так як лящ часто просто викладає поплавок. З вибором снастей і нюансами поведінки ляща ознайомилися, переходимо до вибору місця.

Лящ любить стояти в місцях з піщаним дном, на несильній зворотній течії. У цих місцях і стоїть його шукати, але надовго він там не затримується, Лящ – зграйна риба, він постійно курсує по водоймі в пошуках їжі, затримуючись, на його думку, в перспективних місцях на невеликий проміжок часу, і, щоб його залучити, необхідна правильна підгодівля.

Готуємо підгодівлю.

Підгодівля є запорукою успішного лову практично будь-якої риби, лящ не є винятком. В даному питанні є безліч нюансів. Ловля буде проводитися на не лущений горох, який, не так вже й просто дістати в достатній для підгодівлі кількості, тому доводиться якось викручуватися.

Горох для прикормки
Горох для прикормки

Для підгодовування використовується магазинний горох, на одну порцію прикормки знадобитися приблизно 3 кілограми гороху, можна звичайно і менше, але в такому випадку доведеться довше «годувати» одне і теж місце.

Горох варимо на плиті приблизно 30 хвилин, мається на увазі горох для підгодовування, горох для лову – окрема тема, про його приготування трохи пізніше. Зварений горох охолоджуємо, засипаємо в відро, до нього також можна додати пшоняну кашу або різні магазинні прикормки.

Перемішуємо горох з курячим комбікормом в пропорції один до одного, виходить близько 7 кілограм прикормки.. Годувати необхідно 4-5 днів, при цьому в цей період ловити не рекомендується.

Підготовка завершена, снасть готова, місце підгодоване, залишилося правильно приготувати наживку і можна вирушати на риболовлю. Невелика порада на майбутнє, прикормлюємо місце, де крім вас ніхто не буде ловити, інакше результат буде нульовий.

Як приготувати наживку.

Нам знадобитися нелущений горох і капронова панчоха. Засипаємо дві жмені гороху в панчоху, туго зав’язуємо, щоб не було вільного простору, варимо на повільному вогні протягом приблизно 2-2.5 годин, залежить від гороху, іноді перевіряючи м’якість гороху шляхом його проколювання тонкою голкою. Горох, зварений таким способом, не буде розвалюватися, шкірка збереже свою цілісність і не лопне, при цьому, він буде досить м’яким.

Всі приготування завершені, снасть готова, місце загодоване, горох зварений. І ось той довгоочікуваний момент, момент лову. Висуватися на риболовлю необхідно на ранній зорі, щоб прибути на місце лову як тільки почне світати.

Лящ полохлива і обережна риба, тому розкладувати снасті варто тихо, без різких рухів і шуму, розташовуватися необхідно на пристойній відстані від берега, мінімум півтора метра.

Виведення ляща
Виведення ляща

Розклали вудку, глибину виставляємо так, щоб наживка перебувала майже на самому дні, буквально в одному сантиметрі від нього. Всі снасті закинуті, очікуємо. Очікувати можна дуже довго і годину, і дві, і три, і навіть весь ранок. Не потрібно поспішати, коли поплавок лягає, лящ тільки починає заковтувати наживку і ви в цей момент вириваєте горох у нього з рота. Необхідно почекати, поки поплавок поведе в сторону, тоді можна підсікати.

В момент коли риба засіклася, не варто поспішати, потрібно плавно підняти ляща наверх, дати йому сьорбнути повітря і він до самого берега буде волочитися по поверхні води, тільки біля берега почне витворяти кульбіти, йти на дно , рватися в кущі, в цей момент найбільша ймовірність сходження риби, щоб уникнути прикрої втрати необхідно його брати «на підступах», для чого вам знадобитися широкий підсак з довгою ручкою.

Ну ось і все. Вдалої Вам риболовлі на ляща !!! Не забудьте підписатися на новини сайту.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017