Ловля плотви осінню

Особливості рибалки на плотву восени

У статті деякі спостереження щодо риболовлі на плотву восени.

Можна сміливо сказати, що плотва відноситься до тієї категорії риб, яку будь-який рибалка (навіть початківець) в змозі зловити і робить це з великим успіхом. Це пояснюється тим, що плотва заселяє практично всі річки і більшість озер нашої країни.

Можна сказати, що плотва всюдисуща, що пояснюється її всеїдністю. Навіть протягом однієї риболовлі, на протязі дня, плотву можна ловити на хробака, потім перейти на каші і хліб, а після на їх комбінацію з додаванням водоростей.

Плотва всеїдна. Були випадки, коли ця риба навіть хапала дрібненькі блешеньки. Одним словом, плотва не така вже й рідкісна риба в наших водоймах, і ловиться вона прекрасно в будь-який час року.

Правда, деякі рибалки можуть похвалитися трофейними екземплярами, інші ж з нас, задовольняються дрібницями. Щоб успішно ловити плотву, потрібно знати деякі особливості і секрети риболовлі по цій рибі.

Адже, можна наловити цілий садок риби спортивного розміру, але якоїсь особливої ​​радості не буде, на 10-11 клювання, інтерес пропадає. А ось якщо вдається зловити пліток в 1,5 дорослої долоні і більше – це вже тема окремої розмови, тут можна і біля багаття перед рибалками похвалитися своєю майстерністю. Одним із секретів осінньої ловлі плотви ми і хочемо з Вами поділитися.

Риболовля на малих річках показала, що восени плотва віддає перевагу глибоким місцям, часом тримається під берегом, поблизу рослинності. Що стосується течії, то занадто швидкого струменя плотва уникає, але тримається на ділянках завихрення, підбираючи корм.

Так ось, запорукою успішної осінньої рибалки є використання привади. Рекомендується, за 4-5 днів до наміченої риболовлі, поступово підгодовувати місце передбачуваної стоянки риби, «привчати» рибу на певну годину і місце.

Кормовий мотиль
Кормовий мотиль

Склад приманки може бути різним, але обов’язково в неї кладіть крім всіляких рослинних компонентів і масел, також  і кормового мотиля, і хробака. Додавати тваринний компонент необхідно безпосередньо перед закормом.

Рибалка ведеться в подальшому, в більшості випадків на черв’яка і мотиля. Далі, коли вибераєте восени місце лову, перевагу віддавайте ділянкам покритим листям. Помічено, що в таких місцях клювання трапляються частіше, а риба крупніше.

Так як плотва відноситься до «примхливих» риб, восени потрібно ретельно грати з глибиною. Робіть так: спочатку рибальте з дна. Якщо клювання є – продовжуйте далі, якщо протягом 10-15 хвилин тиша, зменшуйте спуск на 1 см., і так далі. Мета – знайти шар води, де в даний момент годується плотва. Якщо цього не зробити, можна весь день простояти і виїхати додому «порожнім».

Восени потрібно бути тихіше на водоймі, так як і в природі помітно нижче звуковий фон (коли на вулиці вітер, це правило не актуальне, так як шумить листя і риба «звикає» до цього звуку).

Осіння плотва
Осіння плотва

Зауважимо, що плотву на великих річках часто ловлять на фідер. У цьому випадку особливості зводяться лише до того, щоб тонше (0,12 мм) і довше (до 1 метра) поставити повідець і використовувати тваринні насадки і прикормочну суміш з мотилем.

Ловля плотви восени на малих річках – заняття захоплююче, що вимагає від рибалки підготовки і точного знання водойми. А улов осінньої плотви так красиво виглядає на опалому листі. Пробуйте, всього Вам доброго.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017