Наживки й прикормка для ловлі плотви на фідер

Ловимо плотву на фідер. Підбираємо наживку і прикормку

Здравствуйте шановні рибалки. Друга стаття, присвячена ловлі плотви на фідер. У ній розповімо вам про перспективні місця для лову, наживки, а також про підгодовування для залучення риби. Отже, про все по порядку.

Наживки й підгодовування для лову плотви на фідер

Почнемо з вибору перспективних місць для лову плотви, а розповісти тут є про що. При ловлі на річці місця стоянки плотви залежать від сезону. Якщо це рання весна, то ловля плотви на фідер практично неможлива, так як плотва виходить на затоплені луги, дрібні ділянки водойми, де активно поїдає рослинність, жучків і іншу дрібну живність.

Ловля плотви на фідер починається з того моменту, коли річка входить в своє русло. В цей час велика плотва стоїть на руслових брівках на великій глибині, близько 4-5 метрів. У таких місцях трапляються найкрупніші екземпляри.

Менша плотва вважає за краще триматися на мілководних ділянках річки або озера, поблизу травички, де їй найпростіше сховатися від хижака, який не проти поживитися цією річковою красунею. Біля травички, як правило, стоять дрібні плітки, їх вага рідко перевищує сто грам. Про вибір місць для лову досить, тепер поговоримо про наживки для лову плотви на фідер.

Вибір наживки для лову плотви на фідер залежить також від пори року. Навесні краще працюють наживки тваринного походження. Це пов’язано з тим, що весняним паводком з полів і берегів вимиваються різні черв’яки, личинки комах, рачки, які і складають основний раціон плотви в цей час.

Наживка для ловлі плотви
Наживка для ловлі плотви

В кінці і в середині весни найкраще для лову плотви на фідер підходять такі наживки, як дощовий черв’як, шитик, опариш, мотиль, також можливо використовувати будь-які поєднання вище перерахованих наживок. На шитика, як правило, ловиться сама дрібна плотва, так як ця наживка має невеликий розмір, крім цього, вона досить легко збивається риб’ячою дрібницею.

Недоліком хробака є те, що на нього, крім плотви, трапляються і інші види риб, дуже часто це бувають дрібні окушки, піскарі і що гірше, всюдисущі йоржі, які просто не дають спокійно половити, об’їдаючи наживку. Найкраще для ловлі на фідер плотви підходить комбінована наживка з опариша і гнойового хробака. Саме дана приманка найкраще працює по плотві в весняний період.

З настанням літа, на полях починають з’являтися різні злакові культури, які і складають основний раціон харчування плотви. У цей час плотву доцільно ловити на перловку, пшеницю, не лущений горох і кукурудзу. На кукурудзу і горох трапляються найкрупніші екземпляри плотви.

На перлову крупу ловиться, як правило, дрібна плотва, хоча бували випадки вилову на даний вид приманки і пів кілограмових екземплярів. Також дуже часто використовуються бутерброди з кукурудзи і гороху, які застосовуються любителями лову фідером з метою вилову трофейних екземплярів. Про наживки, мабуть, все, тепер поговоримо про найважливіше, а саме про підгодовування, яке є обов’язковою складовою фідерної ловлі не тільки плітки, але і будь-яких інших видів мирної риби.

Прикормка для лову плотви на фідерну снасть ділиться на два види – це підгодовування для лову на річці і підгодівля для озерної ловлі, а вони, в свою чергу, діляться на підгодовування для лову й для підгодовування. Прикормка для лову фідером на річці відрізняється від озерного підгодовування тим, що вона має більш густу консистенцію. Це не дозволяє їй занадто швидко розпадатися в воді, а вона може довгий час лежати на дні, поступово вимиваючись, тим самим залучаючи рибу.

Прикормка на плотву
Прикормка на плотву

Озерне ж підгодовування більш рихле, так як йому необхідно самостійно розпадатися, і якщо його зробити дуже щільним, то воно просто буде лежати грудкою на дні, і не буде залучати плотву.

Приготувати підгодовування для лову фідером плотви нескладно. За основу можна взяти будь-яку кашу, наприклад, можна використовувати в якості основи пшоняну кашу, так як вона володіє яскравим забарвленням і приємним для риби ароматом.

Потім вже до основи можна додавати різні складові, такі як розтертий горох, пшениця, перловка, подрібнені сухарі, картопля, різні ароматизатори і атрактанти, які створені спеціально для залучення плотви. Також в підгодовування для лову фідером на течії необхідно додати спеціальний рибальський клей або глину, які зв’яжуть всі компоненти. Готувати підгодовування необхідно безпосередньо на самій водоймі, використовуючи воду тільки з річки або озера, на якому буде здійснюватися ловля.

Звертаємо вашу увагу на те, що слід дуже акуратно додавати різні атрактанти, так як якщо переборщити, то ваша прикормка буде не привертати рибу, а навпаки, тільки відлякувати її. Тому суворо дотримуйтесь інструкції, і якщо для вас підгодовування нічим не пахне, то це не означає, що плотва не відчуватиме її запаху. Відмінність прикормки для озерної ловлі в її більш пухкій консистенції, для цього необхідно додавати меншу кількість сполучних компонентів (глини, спеціального клею), а також води.

Прикормка ж уже безпосередньо для самої фідерної ловлі повинна бути густішою, щоб не так швидко вимиватися з годівниці. Також в неї можна додати трохи більшу кількість ароматизатора. На цьому про вибір перспективних місць, наживок і прикормки для лову плотви на фідер все. У наступній статті розповімо вже безпосередньо про саму ловлю. Дякуємо за увагу.

Вдалої риболовлі !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017