Рибалка на плотву. Ловимо на фідер

Як ловити плотву на фідер

Ловля плотви на фідер починається з вибору місця, де вона буде здійснюватися. Припустимо, ви вибрали невелику ямку, глибиною близько трьох-чотирьох метрів, яка розташовується на відстані 30 метрів від берега. До речі, як знайти перспективне місце? Адже потрібно не тільки знати, які місця вважаються перспективними, але також і вміти їх знаходити. Для цього ви повинні вміти читати водойму, і по поверхні води визначати глибину, рельєф дна.

Але, необхідно відзначити, що це можливо тільки при ловлі на річці, але ніяк не на озері. Отже, якщо протилежний берег річки стрімкий, а берег, на якому перебуваєте ви, пологий, це означає лише одне: під стрімким берегом буде велика глибина і щодо сильна течія, а з вашого боку берег буде пологий, з невеликою глибиною і слабкою течією. Отже, вам необхідно закидати годівницю трохи далі середини, на так звану руслову бровку.

Але перед початком лову, а саме за пару днів до неї, якщо ви хочете домогтися гарного улову, вам необхідно підгодувати місце лову. Це робиться протягом двох-трьох днів перед передбачуваним днем поїздки на риболовлю. Підгодовувати місце можна декількома способами.

У нашому випадку, відстань до перспективної точки становить 30 метрів, рукою на таку дистанцію ви, швидше за все, не закинети прикормочну кулю, а ось за допомогою спеціальної прикормочної рогатки ви зможете це зробити без проблем.

Для цього розведіть підгодовування і зліпіть з нього приблизно два десятка прикормових куль, і потім, вибравши орієнтир на тому березі, намагаючись укладати все підгодовування в радіус близько 5 метрів, закиньте кулі. Точно так необхідно зробити і на наступний день. На цьому приготування завершене.

Вже безпосередньо в день самої риболовлі вам необхідно буде також підгодувати місце, але вже в меншій кількості і приблизно за годину до початку лову. Після того, як ви підгодовували місце, у вас є близько години, за цей час можна відрегулювати всі снасті.

Фідерне вудилище на підставці
Фідерне вудилище на підставці

Отже, фідерна снасть готова, забиваємо годівницю кормом, і робимо закид. На річці закидати годівницю необхідно на пару метрів нижче місця, яке ви підгодовували, так як течія зносить корм, і риба піднімається на його запах знизу, і, зробивши закид нижче місця підгодовування, ви точно можете бути впевнені, що плотва не пропливе повз вашої годівниці і наживки.

Зробивши закид, можна встановити фідерне вудилище на спеціальні підставки. Найкраще, якщо фідер буде розташовуватися в горизонтальному положенні, причому його кінчик повинен бути вище, ніж рукоятка, так клювання буде видно чіткіше. При лові на озері або великому водосховищі часто доводиться закидати годівницю на відстань близько 80 метрів, як же підгодувати плотву на такій дистанції?

Для цього вам знадобиться спеціальне фідерне вудилище з тестом від 150 грам, так як в прикормочну годівницю входить до 200 грам корму. Існує безліч типів годівниць для підгодівлі, але найкраще себе зарекомендували так звані ракети. Особливість такого типу годівниць полягає в їх крилах, завдяки яким вона завжди опускається в товщі води вертикально. У задній частині такої годівниці є засувка, яка спрацьовує при ударі об дно, і годівниця розкривається, вивільняючи корм.

Безпосередньо годівницю для лову плотви на фідер в стоячій воді необхідно закидати в те саме місце, яке ви загодувували. Важлива точність закидання, так як через відсутність течії корм не розноситься на велику відстань, і риба постійно стоїть в епіцентрі, куди було закинуто найбільше підгодовування.

Для досягнення точності, необхідно вибрати орієнтир на тому березі, це буде вам служити в якості горизонтальної мітки, а щоб не помилитися з дистанцією закидання, зафіксуйте волосінь за кліпсу, так ви ніколи не зможете перекинути закормлену точку.

Тепер залишається тільки чекати клювання. Як правило, якщо ви все зробили правильно, довго чекати не доводиться. Ловля плотви на фідер дуже результативний спосіб риболовлі, так як практично вся риба засікається, і ефективність клювань висока, якщо звичайно вам не клюють 60 грамові плітки, яких дуже важко засікти, та й взагалі, чи варто їх ловити? Я думаю ні.

Фідерна годівниця з прикормом
Фідерна годівниця з прикормом

Якщо клювань немає довгий час, спробуйте поексперементувати з наживками, можливо, в цей день плотва не братиме на опариш, а їй більше припаде до душі перловка. Перед початком риболовлі обов’язково відрегулюйте фрикційне гальмо, так як дуже часто на фідер трапляються великі екземпляри плотви, які можуть без проблем порвати тонку моно волосінь.

При виведенні також не поспішайте, особливо біля берега, так як плотва є досить сильною рибою, і півкілограмову рибину не так вже й просто витягти. Брати плотву найкраще підсаком, хоча на пологому березі можна і рукою, під зябра. Це все, що я хотів вам розповісти про ловлю плотви на фідер.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017