Рибалка на плотву по останньому льоду

Де, як і на що ловити плотву по останньому льоду

Ловля плотви взимку не сильно радує своїми результатами любителів риболовлі. Але під кінець зими або на початку весни, коли річка ще не розкрилася, а лід вже відокремився від берега і сплив, настає довгоочікуваний для рибалок час риболовлі по останньому льоду. Свіжа збагачена киснем вода яка надходить під лід сигналізує плотві, що пора готуватися до нересту. Риби залишають свої зимувальні ями, збиваються в зграї і повертаються на мілководдя в пошуках корму для відновлення сил.

Один факт «пожвавлення» плотви не дає рибалці стовідсоткову гарантію на багатий улов. Риба все ще гостро реагує на перепади тиску і складно передбачити період активного клювання. Крім того, рибу треба ще й знайти, а підталий з вимоїнами лід сильно обмежує пересування рибалки. Але якщо ви вдало виберете місце, наживку і підгодовування, а також правильно підберете снасті для лову плотви то, з невеликою часткою рибальського везіння, навіть не змінюючи лунку, зможете виловити кілька кілограмів цієї червоноокої риби.

Пошук місця для рибалки на плотву по останньому льоду

Зимова ловля плотви проходила в досить глибоких місцях водоймища, ну а для риболовлі по останньому льоду далеко йти від берега не обов’язково. Якщо вам добре знайомий рельєф водойми, то пошук плотви слід почати з неглибоких місць в які течією намиває корм для цієї риби. На річках це можуть бути верхні частини бровок, кормові столи біля звалів, різні донні височини, мілини, підводні коси. У затоках річок плотву можна знайти в вимоїнах біля берегової тріщини.

Пошук місця для рибалки на плотву по останньому льоду
Пошук місця для рибалки на плотву по останньому льоду

Ловля плотви по останньому льоду на великих озерах і водосховищах відбувається на місцях де дно рівне і відокремлено від берега старим руслом, канавою або широким мілководдям. Зграї плотви переміщаються по таких майданчиках і, виявивши зграю, коло лунки її можна утримати підгодовуванням. Якщо ж клювання раптово припиниться, необхідно залишити «відпрацьовану» лунку і продовжити пошук риби в радіусі 5-6 м. Перспективними місцями для лову плотви взимку, а також ранньою весною будуть місця біля кордонів водної рослинності, крім плотви там можна буде виявитися і краснопірка.

Вибір снасті для рибалки на плотву

Снасті для ловлі плотви взимку і по останньому льоду повинні бути чутливі і легкі. Невеликий вудильник з відкритою або закритою котушкою, також бажано мати підставку для вудильника, щоб була можливість поставити його на «стоячку». Для ловлі плотви на мормишку необхідний довгий і гнучкий кивок з лавсану або іншого еластичного матеріалу. Такий кивок буде «підігравати» при посмикуванні вудильником і поліпшить чутливість снасті при легких покльовках. Довжина кивка регулюється під вагу блешні для ловлі плотви, так щоб опущена в воду приманка витягувала волосінь в пряму лінію, а кивок при цьому згинався на 3О0.

Вибір снасті для рибалки на плотву
Вибір снасті для рибалки на плотву

Для подібної риболовлі найкраще використовувати якісну моноліску О,О8-О,1Омм від відомих виробників. Адже навіть в період перед нерестової активності плотву лякають грубіші снасті, а вивести з лунки трьохсот грамову рибу цілком можна і нульовкою. Не забувайте періодично перевіряти цілісність волосіні на тих ділянках, де вона стикається з гострими краями лунки. Буває що в запалі азарту, при активному клюванні, необачний рибалка «відпускає» саме ту, найбільшу рибину з відірваною волосінню і своєю улюбленою уловистою блешнею.

Блешні для рибалки на плотву

Блешні для ловлі плотви повинні бути невеликого розміру, тут діє правило «чим менше блешня, тим крупніше плотва». Чудово підійдуть вольфрамові приманки у формі дробинки, пофарбовані в жовтий колір або його відтінки. Плотва на відміну від окуня не любить високочастотних коливань, тому блешня без власної гри буде кращим вибором. Якщо у вас є певний досвід зимової риболовлі, то можете застосувати його для лову плотви на безмотилку. Найбільш уловистими з безнасадних мормишок будуть «мурахи», «кози» і «чортики», оснащені кембриками або намистинами білого, червоного і зеленого кольорів.

Блешні для рибалки на плотву
Блешні для рибалки на плотву

Наживки для рибалки на плотву взимку

Як в зимовій риболовлі, так і для ловлі плотви по останньому льоду наживкою може послужити мотиль. Але для більшої результативності, на гачок блешні насаджують «бутерброди» з пари личинок мотиля і опариша. Крім того, в якості наживки можна використовувати річковика, личинки реп’яхової молі і навіть шматочки сирого м’яса. Дрібно порізану печінку або курячі легені, добре привертають голодну плотву.

Наживки для рибалки на плотву взимку
Наживки для рибалки на плотву взимку

Прикормка для рибалки на плотву

Без підгодовування ловля плотви по останньому льоду просто приречена на провал. Ця риба досить активно переміщається в пошуках їжі і, якщо її не втримати коло лунки додатковим «частуванням», то вся зграя негайно відправиться шукати місця поситніше.

Рецепт кращої зимової прикормки для плотви досить простий: третина панірувальних сухарів, третина макухи і третина будь-якої магазинної прикормки для білої риби. Суміш повинна складатися з дрібних фракцій, щоб не насичувати рибу, і бути розсипчастою. Від кормового мотиля в підгодовуванні краще утриматися, так як він може залучити окунів, які відлякають плотву. Ароматизатори та атрактанти в зимовому підгодовуванні не застосовуються.

Тактика і техніка зимової рибалки на плотву

Визначившись з перспективними місцями, буриться кілька лунок, які тут же і загодовують. Для закормки досить кинути в кожну лунку по жмені прикормочної суміші. Через 3О хвилин після закорму можна ловити. Над «неробочою» лункою більш 5-1О хвилин не затримуйтеся і переходите до наступної. Стайки плотви в преднерестовий період поділяються за віком та розміром. Тому, якщо вам трапляються тільки «малюки», можливо краще змінити лунку, можливо там стоїть зграя з риб побільше.

Техніка ловлі плотви на мормишку відрізняється плавними рухами з малою амплітудою коливань. Відбивши блешнею дно, її піднімають плавно розгойдуючи на О,5-1м залежно від глибини. У верхній точці роблять паузу, залишкові коливання приманки тут відіграє кивок. Найчастіше клювання бувають на спуску блешні, тому намагайтеся не робити різких рухів, щоб не відлякати рибу. У нижній точці роблять довгу паузу і, якщо клювання частіше трапляються коло дна, спробуйте поставити вудильник на «стоячку», можливо плотва буде краще відгукуватися на нерухому мормишку. Клювання плотви швидке і малопомітне, тому при будь-якому збої в роботі кивка, необхідно робити підсічку.

Тактика і техніка зимової рибалки на плотву
Тактика і техніка зимової рибалки на плотву

На закінчення хочу нагадати вам про безпеку лову по останньому льоду. Ніколи не виходьте на рибалку один. Якщо течія сильна, а лід не витримав, то поодинці можете і не вибратися. Періодично перевіряйте міцність льоду, особливо в місцях які яскраво висвітлюються сонцем. Якщо вам вдалося потрапити з берега на лід рано вранці, після нічного морозу, то це не означає що протягом сонячного дня лід в тих місцях залишиться досить міцним щоб повернутися. Тому завжди перевіряйте «шляхи до відступу». Для того щоб повернутися на берег сухим беріть з собою на лід довгі дошки. Не варто нехтувати очевидною небезпекою, плотва того не варто. Будьте уважні і обережні!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017