Снасті для ловлі плотви на фідер

Ловимо плотву на фідер. Підбираємо снасті

Здрастуйте шановні рибалки. Ловля плотви на фідер вельми захоплююче заняття. Як правило, найбільші особини плітки тримаються на середині водойми біля самого дна, і дістати їх звичайною поплавцевою вудкою не представляється можливим, але за допомогою фідерної снасті це можна зробити без особливих проблем.

Фідерне вудилище

Почнемо з вибору фідерного вудилища для лову плотви. Тут є два окремих моменти. Де буде здійснюватися ловля? Буде це річка чи озеро? Саме від цього фактора і залежить вибір фідерного вудилища і всіх складових компонентів снасті, тому окремо розповімо про вибір фідера для річкової і озерної ловлі.

Вибір снасті фідера для лову на течії. Фідерне вудилище для лову плотви на течії має володіти великим тестом. Це необхідно для того, щоб можна було використовувати годівниці великих ваг, які не так сильно буде зносити течія, що при лові фідером не бажано.

Якщо це невелика річка зі слабкою течією, то цілком можна обмежитися вудилищем з тестом 40-80 грам, але якщо ж це широка річка з потужною, бурхливою течією – то тут вам на допомогу прийде фідерне вудилище з тестом 60-120 грам.

Довжина фідерного вудилища для лову плотви залежить від того, на якій відстані від берега знаходиться перспективна точка для лову. Якщо водойма широка, і руслова брівка знаходиться на відстані близько 70-80 метрів, то вам знадобиться довге фідерне вудилище, з довжиною від 3.6 до 3.9 метрів.

Снасть такої довжини дозволить вам без особливих зусиль закинути годівницю на потрібну відстань. Вершинка для ловлі плотви на річці повинна бути жорсткою, щоб течією не так сильно нахиляло кінчик до води.

Фідерне вудилище
Фідерне вудилище

Котушка

Котушка для фідерної ловлі плотви повинна бути потужною.

Ні в якому разі не використовуйте звичайні спінінгові котушки, так як ви швидко вб’єте навіть саму дорогу і надійну модель.

При лові плотви, вам необхідно буде часто робити пере закиди, тому котушка повинна мати великий запас міцності і тяговитості, щоб справлятися з великим навантаженням, яке лягає на її механізм при витягуванні важкої годівниці і виведенні риби.

Всі внутрішні механізми фідерної котушки повинні бути виготовлені з твердосплавних металів, так як саме на передавальні шестерні лягає саме велике навантаження. Передавальне число котушки особливого значення не має, як правило, воно стандартне і дорівнює 5.1 до 1.

Зараз не будемо пояснювати, що означають ці цифри, з цього приводу є купа інформації в Інтернеті. Шпуля котушки для фідерної ловлі повинна бути виготовлена ​​обов’язково з металу, так як ловля буде здійснюватися на плетені шнури.

Непогано буде, якщо бортик шпулі буде покритий нітридом титану, який покращує ковзання волосіні, що збільшить дальність закидання на кілька метрів.

Шнур

Як вже було сказано, в якості сполучної ланки між рибалкою і рибою буде використовуватися плетений шнур – це необхідно для того, щоб збільшити чутливість снасті і зменшити її опір під водою. Для лову плотви на фідер зазвичай використовується плетена волосінь діаметром 0.14 мм.

Вона володіє практично нульовим опором, і, як наслідок, годівницю практично не зносить навіть найсильнішою течією. При використанні таких тонких шнурів, обов’язково необхідно ставити шок лідер з товстої моно волосіні завдовжки близько 10 метрів.

Годівниця

Фідерні годівниці
Фідерні годівниці

Годівниці для лову плотви зазвичай використовуються стандартні, прямокутні. Вони виготовляються різних ваг, і в них входить достатня кількість прикормки. Також такі годівниці, на відміну від годівниць конічної форми, які частіше застосовуються при озерній ловлі, не перекочуються по дну під дією течії, а надійно фіксуються на ньому.

Як правило, монтаж годівниці на течії здійснюється за допомогою так званої асиметричної петлі. Ловля плотви на фідер передбачає використання повідця з тонкої моно волосіні, так як плотва – риба дуже обережна і використання плетінки не припустимо.

Волосінь

Діаметр волосіні для повідця визначається умовами лову і розміром риби, яку ви припускаєте ловити. Як правило – це волосіні діаметром від 0.14 до 0.18 міліметрів. Довжина повідця залежить від активності риби. Тут логіка дуже проста: чим риба активніше, тим коротше застосовуваний поводок. При слабкому клюванні довжина повідка може сягати півтора метрів.

Розмір гачка для лову плотви на фідер залежить від наживки, на яку буде здійснюватися ловля. Як правило, це невеликі гачки, розміром від 4 до 6 номера. Про вибір снастей для ловлі плотви на фідер на річці все, тепер трохи про вибір снастей для озерної ловлі.

Немає сенсу довго розповідати про вибір снастей для лову плотви на озері, так як їх вибір проводиться за аналогією з річкою. Довжина і тест снасті залежить від глибини і дистанції лову. Чим вона більша, тим більша довжина і тест фідерного вудилища.

Вага годівниці, використовувана для озерної ловлі, як правило, менше, ніж вага годівниці для лову на річці, так як тут вже немає течії.

Плотва на фідер
Плотва на фідер

Котушку можна використовувати точно таку, як і при лові на річці. Єдине, можна поставити плетінку трохи більш тонкого діаметру, так як через відсутність течії, навантаження на неї буде менше. Але, тим не менше, використання шок лідера також обов’язково. Повідець виготовляється також з моно волосіні, його довжину можна збільшити до двох метрів, так як риба на озері більш обережна, і зайве маскування снасті не завадить.

Вибір гачка для лову плотви також залежить від наживки, на яку буде здійснюватися ловля. На цьому про вибір снасті для ловлі плотви на фідер все, в наступних статтях розкажемо про вибір перспективних місць, наживки й підгодовування для лову плотви.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017