Як, де, чим і коли ловити плотву осінню

Ловля плотви осінню

Плотвичка досить поширена риба яку можна зустріти майже в будь-якій водоймі, але тим не менше зловити її не знаючи її сезонних особливостей досить складно. Саме тому слід враховувати сезонні переваги цієї риби щоб не залишитися без улову.

Осінню в стоячих водоймах відбувається перерозподіл всіх шарів води, верхній шар води охолоджуючись починає опускається на дно, а тепліші шари води піднімаються до верху. З пониженням температури води знижується і активність усієї мирної риби і в першу чергу це стосується плотви.

Як правило восени ця риба починає готуватися до зимівлі збираючись зграями і переміщаючись на глибину. До того ж вона стає більш обережною. Отже зловити плотвичку вже стає складніше.

Восени плотва набагато швидше наїдається так як у неї істотно знижується апетит, тому підгодовування повинно бути обов’язково легким, в іншому випадку ви просто залишитеся з мізерним уловом або зовсім без нього.

Де ловити плотву осінню

Важливу грає роль і місце лову плотви в осінню пору року. В основному плотвичка збирається в зграйки і тримається в пів води в неглибоких місцях, переважно поблизу корчів де вони знаходять собі личинок.

Проте восени стоянку плови слід шукати. Як правило зі зниженням температури риба йде на глибину, тому її слід шукати уздовж русла на глибині. Звичайно іноді певні зграї можуть підходити ближче до берега, але це всього лише невелика частина риби, і то не завжди таке явище можна зустріти, не кажучи вже про ловлю.

Місце де мешкає плотва восени має бути тихим, без сильних хвиль і під укриттям, де риба відчуває себе більш комфортно. Тому слід звернути увагу на ділянки з розширенням або навпаки звуженням річки поблизу вирів з наявністю рослинності. Найулюбленіше місце плотви це підводні бровки і ями поблизу берега з густим очеретом.

Прикормка і наживка для ловлі плотви

Особливо уважно слід поставитися до підгодовування, воно повинно бути низькокалорійним без включення великих фракцій. Не слід забувати про баласт, так як він грає важливу роль. Отже готову прикормку слід обов’язково змішувати з глиною, піском або ж землею. А ось з ароматизаторами потрібно бути обережніше, тому що надлишок ароматів в холодній воді може зовсім відлякати всю рибу. Тому додавання ароматів восени потрібно обов’язково скоротити.

На невеликій глибині потрібно застосовувати пухкі підгодовувальні кулі, таким чином після удару об воду підгодовування швидко розчиняється створюючи привабливу муть для плотви. Адже мета зібрати рибу в одному місці а не нагодувати досхочу.

Незважаючи на те, що підгодовування фактично повністю розчиняється в воді не перестарайтеся з ним, щоб не відлякати і так обережну рибу. Після першого закидання клювання починається як правило через 10-20 хвилин, і якщо по закінченню цього часу закинути нову порцію прикормки ви тільки віджахнете плотву і вам доведеться шукати нове місце, так як клювання після другого закидання досить швидкого припиняється.

Восени плотвичка любить хробака, тому найкращим варіантом для насадки послужить саме він, гнойовий, дощовий або земляний без різниці. Насаджувати хробака слід правильно, адже плотва може просто з легкістю зняти його, або проігнорувати якщо він буде виглядати не природно.

Снасті для риболовлі на плотву

Слід також підготувати оснащення щоб воно не було занадто грубим, так як в холодна вода стає більш прозорою і риба краще бачить в воді. Грубе оснащення здатне відлякати рибу незважаючи навіть на дуже привабливу наживку і апетитне підгодовування. Тому волосінь і гачки слід вибирати більш тонкі.

Як не дивно, але поплавок грає важливу роль в лові риби, а саме його колір. Якщо колір води в обраній водоймі темний то слід брати поплавці пофарбовані у світлі тони, а саме білі і світло-сірі кольори. У світлій воді слід навпаки застосовувати поплавці пофарбовані в чорні кольори. Таким чином ви завжди помітите навіть найменше клювання і зумієте вчасно підсікти плітку.

Для того щоб вивчити дно водойми можна використовувати глибиномір, який визначить м’яке воно або тверде а також видасть відомості про наявність рослин, для того щоб правильно вибрати місце лову і не просидіти даром.

Застосовуючи ці знання на практиці ви ніколи не залишитеся без улову, і отримаєте масу позитивних вражень від активного відпочинку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017