Як, де, чим і на що ловити плотву пізньою осінню

Ловля плотви пізньою осінню

У статті розказано про те, як правильно визначити місце для лову плотви пізньою осінню. Від чого залежить активність плотви восени, і які приманки найкраще підходять для ловлі.

Велику плотву зловити складно, тут потрібна відповідальний підхід до вибору місця лову, снастей і наживок. Саме про те, як правильно підготуватися до лову плотви восени і поговоримо в цій статті.

Важливо знати, що спіймати велику плотву можна в будь-який час року, але тільки за умови, правильно підібраної приманки. Так, під час весняного ходу і ближче до нересту трофейну плотву можна зловити на пучок мотиля, жарким літом краще зупинити вибір на «бовтанці» або м’якушці білого хліба.

 Де шукати велику плотву, в яких водоймах вона водиться

Клює плотва в будь-який час року, але найбільша вірогідність упіймання крупної плітки, вага якої перевищить один кілограм пізньою осінню. Відзначимо, що до великих розмірів плотва виростає не в усіх водоймах, особливо якщо в них глибина не перевищує 1,5-3 метра. Вирушати ловити велику плотву найкраще на Дніпро, Дністер. Завжди її можна зловити в чистих і глибоких озерах, а також у водосховищах.

Зграї плотви постійно мігрують, визначити місце її годування в великій водоймі складно. Завдання спростити можна якщо протягом декількох днів підгодовувати певні точки, тоді шанси утримати рибу в потрібному місці збільшаться. Клювання плотви залежить не тільки від погодних умов, а й від особливостей водойми. Наприклад, в озерах і річках воно буде завжди відрізнятися, особливо якщо водойма з течією.

Снасті для ловлі великої плотви

З берега спіймати велику плотву складно, оскільки вона до берегової лінії близько не підходить, а шансів залучити її не дуже багато. Буде потрібно човен і краще гумовий, так як якщо навіть на його дно впаде який-небудь предмет під час лову, шум буде мінімальний.

В якості снасті відмінно підійде телескопічне вудилище довжиною в 6-7 метрів. При ловлі важливо враховувати, що риба годуватися виходить до поверхні, тому приманка після закидання повинна знаходитися нижче від поверхні приблизно на висоті 1 метр, за умови, що глибина в точці лову перевищує 3 метри.

Снасть для лову повинна відрізнятися підвищеною чутливістю, клювання осінньої плотви навіть великої дуже легке і обережне. Основна волосінь діаметром 0,18 мм, бажано використовувати флюорокарбонову. Повідець виготовляється з аналогічної волосіні, але тільки меншого діаметру, відмінно підійде 0,12 мм. Поплавок вантажопідйомністю 2-3 грами. Замість гачка до повідця кріпиться великого розміру і світлого відтінку мормишка.

Пізньої осені в якості приманки рекомендується використовувати тварині варіанти, шматочок гнойового хробака, мотиль, опариш, якщо вдасться роздобути річковика, то – це просто відмінно. Після закидання приманка спокійно опускається по дузі, в цей момент в 90% слідує клювання. Приманку плотва бере на льоту, клювання виражається в легкому відхиленні поплавка від своєї осі. У рідкісних випадках він може стрімко піти під воду.

Використовувати при лові підгодовування не рекомендується, якщо клювання погіршується, то можна кинути у воду невелику кількість наживки, яка використовується при лові. Якщо після потрапляння в воду прикормки кльов не відновиться протягом 15 хвилин, це означає, що зграя плотви пішла. Тепер основне завдання рибалки визначити, куди вирушила плотва, і постаратися знайти нове перспективне місце.

Основні правила, які повинні враховуватися при лові плотви пізньої осені

Восени плотва починає вести себе зовсім по-іншому, на її активності позначається:

  • Низька температура води.
  • Відсутність підводної рослинності.
  • Прозорість води.

Починаючи з середини осені, плотва повністю перестає годуватися рослинною їжею, оскільки вона повністю зникає. Основною кормовою базою для плотви служать личинки комах, мальки, хробаки, мотиль.

Восени плотва дотримується глибоких ділянок водойми, до берегової лінії і на мілини виходить тільки при спокійній і теплій погоді. Найбільш перспективними місцями для лову плотви восени є виходи з ям і підводні канавки, розташовані від берега на відстані мінімум 10 метрів.

Підгодовування для осінньої плотви
Підгодовування для осінньої плотви

Прикормка використовуватися повинна в мінімальній кількості, відмінним варіантом буде просто кормовий мотиль. Цей інгредієнт додається в спеціальне підгодовування, яке можна купити в рибальському магазині або перемішується з ґрунтом. Після цього робляться невеликі кульки розміром з грецький горіх і відправляються в точку лову. Важливо щоб всі кульки лягли максимально близько одна від одної.

При лові в невеликому водоймищі слід вибирати ділянки з глибокими ямами. В якості наживки відмінно підійде річковик, підгодовувати місце лову найкраще розпареними зернами пшениці.

Успіх лову залежить не тільки від правильно підібраного місця, але і погодних умов. Якщо вдасться правильно визначити місце лову і ще пощастить з погодою, то рибалка буде просто відмінною. Восени розраховувати на великий улов не варто, але за умови дотримання всіх рекомендацій, зловити кілька пристойних плотвичок вагою понад кілограм вам вдасться.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017