Як, де і на що ловити плотву на поплавкову вудку

Рибалка на плотву з поплавковою вудкою

Здравствуйте шановні рибалки. Дана стаття буде присвячена ловлі такої риби, як плотва. У ній я розповім Вам про снасті, які застосовуються при ловлі цієї риби, а також поговоримо про перспективні місцях і наживки, які використовуються для її лову. Отже, про все по порядку.

Для лову плотви найкраще використовувати легке, телескопічне вуглепластикове вудилище з невеликим тестом і довжиною від 4 до 5 метрів.

Легкість і чутливість снасті – головні складові успіху при ловлі плотви на поплавкову снасть.

Вудочка повинна мати мінімальну вагу, так як вам доведеться постійно тримати її в руці. Котушку найкраще використовувати безінерційну, розміром 1000 максимум 1500.

Для рибалки на плотву я використовую основну волосінь діаметрів 0.16 мм, і поводок діаметром 0.1 мм. Запасу міцності такої волосіні, за умови, що вона є не дешевою китайською підробкою, вистачає, щоб витягнути 700 грамовий екземпляр плотви.

Поплавок для ловлі плотви повинен мати невеликий розмір, і бути максимально чутливим, так як це досить обережна риба, і її клювання дуже часто важко помітити, особливо, якщо на воді є невелика брижі, або, ще гірше, хвилі.

З води повинна стирчати безпосередньо тільки антенка поплавка, вага його огрузки не повинна перевищувати 1.5 грама.

Гачок вибирається залежно від наживки, але в будь-якому випадку, він повинен бути виготовлений з тонкого дроту, мати відмінну заточку.

Я вважаю, що оптимальним розміром гачка для ловлі плотви є гачок 3-його розміру. Використовуючи більш дрібні гачки, ви звичайно ж зможете засікти і 30 грамових плотвичок, але ось екземпляри вагою від 300 грам будуть часто сходити, через те, що гачок маленький, він буде погано чіплятися за губи риби.

Плотва
Плотва

Місця стоянки плотви безпосередньо залежать від часу рибалки. Плотва починає активно ловитися в травні, в цей час вона дуже добре бере на шитика.

При цьому, її необхідно постійно шукати. Найчастіше вона трапляється вздовж травички на неглибоких, до півтора метрів, ділянках водойми. При цьому, рибалці практично весь час доводиться стояти у воді, і через це, вудилище весь час знаходиться в руках.

Головне завдання весняного лову плотви – це її пошук. Ось чому так важлива легкість вудки, хоча після 4-ох годинної риболовлі навіть найлегшим вудилищем, руки все одно трохи болять.

З настання літа, плотва починає охоче ловитися на рослинні насадки, а саме перловку і пшеницю. Зараз я не буду розповідати вам про те, як їх правильно їх приготувати, про це я розповідав в іншій статті.

Це вже зовсім інший вид ловлі, тут Вам не доведеться тримати вудку в руках і ходити, ловля буде проводитися на одному і тому ж підгодованому місці.

З чого варто починати даний вид лову?

Природно, з вибору перспективного місця. У водоймах зі стоячою водою для лову плотви найкраще підходять місця, де посеред суцільних заростей трави, де є чисті віконця, куди плотва дуже часто і виходить годуватися.

Зграя плотви
Зграя плотви

Іноді доцільно зробити їх самому, вирвавши траву з дна і, при наявності можливості, укласти на дно передбачуваного місця ловлі шифер, щоб трава не змогла рости і ваше підгодовування було потім легко виявлене рибою.

При ловлі на річках перспективними є місця з невеликою зворотною течією і глибиною до 3 – 3.5 метрів. Головна мета даного виду риболовлі не знайти рибу, як при весняному лові, а залучити її на місце лову. Для залучення плотви використовуються спеціальні прикормки і атрактанти.

Але я вважаю за краще загодовувати місце звичайною пшоняною кашею, вона чудово приваблює плотву до місця лову.

Також в кашу можна додати кілька крапель ароматизатора, який призначений спеціально для залучення плотви.

Перед початком рибалки я підгодовую одне і теж місце протягом кількох днів і тільки потім приступаю до ловлі.

Найкраще плотва ловиться рано вранці або ж увечері, після 6 годин, коли спека починає спадати. Ранкове клювання плотви триває недовго, приблизно 2 години, це період з 4 до 6 годин. За цей час, при хорошому і активному клюванні, можна зловити кілька десятків рибин. Клювання у плотви, як я вже зазначив, ніжне, акуратне.

Не варто поспішати з підсічкою, почекайте, дайте плотві заковтнути наживку, і, як тільки, поплавок піде на дно або його поведе в сторону, зробіть підсічку, але не варто підсікати «за вуха», так ви можете розірвати ніжні губи плотви.

Виведення плотви на тонку снасть доставляє масу задоволення, для своїх невеликих розмірів це досить сильна і жвава риба, а якщо Вам вдалося підсікти пів кілограмовий екземпляр, то повірте мені на слова, вам доведеться повоювати.

Клювання плотви на поплавкову снасть завершується з настанням осінніх холодів, я помітив, що вже в кінці жовтня вона практично не клює.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017