Як ловити плотву поплавковою вудкою в травні

Ловля плотви в травні поплавковою вудкою

У статті розказано, як правильно налаштувати снасть для лову плотви весною. Де шукати перспективні ділянки і як виконувати підгодовування місця лову. Яких правил важливо дотримуватися, щоб ловля плотви була максимально результативною.

Травень це пора нересту багатьох риб внаслідок чого водойми закриваються на певний час і в них заборонено ловити рибу до його закінчення. Однак заборона не накладається на ловлю простих видів риб, до яких можна віднести плотву, йоржа, уклейку, і карася. Цю рибу можна ловити з дотриманням певних вимог на невеликих озерах і в річках.

Багато особливо початківців рибалок вважають, що ловити рибу, а саме плотву справа проста, оскільки вона голодна. Однак це далеко не так і навіть якщо ловля здійснюється в водоймі, де плотви багато, вона не буде клювати у одних, і успішно ловитися у інших.

Для того щоб ловля плотви була успішною важливо знати, що плотва виходить годуватися тільки на мілині. Нехтувати якістю снастей ні в якому разі не можна, теж відноситься і до наживки. Крім того, прийшовши на місце, слід поводитися якомога тихіше, інакше риба злякається шуму і покине обрану вами ділянку для лову.

У перших числах травня плотва збивається у великі зграї і виходить на мілини, де ховаючись серед рослинності, гріється під весняним сонцем. На мілину плотва припливає не тільки тому, що там тепла вода, але і з метою погодуватися дрібними черв’ячками і щучою ікрою.

З берега дістатися тихо і непомітно до місця стоянки плотви вдається не завжди. Дуже часто доводиться заходити в воду і перекидати приманку через траву, після чого стояти нерухомо протягом декількох хвилин чекаючи клювання. Оскільки ловля переважно відбувається в воді, то снасть повинна бути максимально легкою. Звичайно, дещо полегшити завдання допоможе спеціальна підставка для вудки.

Навесні для лову плотви слід віддавати перевагу тільки довгим телескопічним вудкам. Оснащення вибирається виходячи з умов, в яких належить ловити плотву. Якщо закид приманки виконуватися буде через голову, то довжина основної жилки повинна бути на 20 см довше вудлища. У тому випадку якщо потрібно виконувати точні кидки, тоді рекомендується оснащення робити коротше довжини вудилища на 20 см.

Оскільки ловля виконується на ділянках, де глибина не перевищує 1 метр, поплавок застосовується легкий. Головне при виборі підбирати варіанти, які не мають яскравого забарвлення. Для лову в таких умовах рекомендується використовувати поплавці, виготовлені зі шматочка гусячого пера. Відповідально необхідно підійти до грузил. Важливо підібрати вагу так, щоб після закидання поплавок миттєво приймав горизонтальне положення і визирав з води тільки на третину своєї довжини.

В якості основної волосіні відмінно підійде мононитка діаметром 0,2 мм, при цьому рекомендується встановлювати поводок, для виготовлення якого можна взяти волосінь діаметром 0, 12 мм. Довжина повідця повинна бути приблизно 20 см. Гачки використовуються 3 або 2 номеру, головна вимога вони повинні бути гострими.

Вибирати місце для лову краще напередодні. Помітивши перспективну ділянку, слід її підготувати. Важливо відзначити, що місце слід вибирати так, щоб вітер дув у спину – це допоможе при виконанні закидів приманки в точку лову. Місця для лову слід вибирати біля очерету, оскільки саме тут буде найбільше скупчення плотви.

Травнева плотва
Травнева плотва

Насамперед снасть закидається без приманки до тих пір, поки не буде визначена точна глибина на обраній ділянці лову. Після цього в обране місце кидається невелика кількість прикормки, в якій обов’язково повинна бути в певному співвідношенні використовувана для лову наживка. Як правило, навесні плотву успішно можна ловити переважно на мотиля. Личинки на гачок насаджуються за головку. Важливо щоб вони залишалися живими, оскільки саме їх ворушіння і привертає плотву.

Після закидання, якщо протягом декількох хвилин відсутні клювання шляхом підтягування вудилища до себе можна поворухнути приманку, що гарантовано не залишиться без уваги плотви, і вона з інтересом до неї підпливе.

Підгодовування в мінімальних кількостях слід закидати в воду з періодичністю один раз в півгодини за умови відсутності клювання. Якщо клювання відбуваються, то досить буде один раз на годину посилати кулька прикормки в точку лову.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017