Як ловити плотву літом

Особливості ловлі плотви літом

У статті розказано, як ловити плотву влітку з використанням донної снасті і поплавкової вудки. Які використовуються приманки. Від чого залежить вибір снасті і як правильно її налаштувати, щоб ловля плотви завжди залишалася результативною.

Літня ловля плотви починається з останніх днів травня і триває до другої половини осені. Важливо відзначити, що техніка лову плотви в залежності від пори року істотно відрізняється. Особливо помітні відмінності в принадах, наживках і використовуваних снастях.

Багато хто вважає, що снасті для лову плотви влітку і навесні не мають відмінностей, але це не так. Для лову весняної плотви слід використовувати більш тонко налаштовані снасті. Але повернемося до лову влітку і поговоримо про те, які використовуються снасті саме в цей період.

Для ловлі літом використовуються різні снасті, але найпоширеніші – це поплавкова вудка і фідер. На водоймах з помірною або сильною течією плотву успішно можна ловити поплавковою вудкою в проводку. На ділянках де течія відсутня, успішно застосовується поплавкова вудка з глухим монтажем. Давайте детально ознайомимося з кожними окремими варіантами лову, а також, які використовуються для цього наживки.

Поплавкова вудка для ловлі плотви

Цей вид ловлі відноситься до найпростіших і саме тому він рекомендується початківцям рибалкам. Вудилище використовується телескопічне, довжина підбирається виходячи з умов лову. Але головна вимога воно повинно бути легким, оскільки доводиться подовгу його просто тримати в руках.

Особливих вимог до котушки не пред’являється, оскільки її основне завдання зберігати запас волосіні.

Що стосується поплавка, то до його вибору слід поставитися серйозно. Рекомендується вибирати варіанти, виготовлені зі шматка пінопласту або гусячого пера пофарбовані з однотонні матові тони.

На котушку намотується до 25 метрів волосіні діаметром 0,2 або якщо дозволяють умови лову 0,15 мм. Гачок кріпиться через поводок, його номер не повинен перевищувати 4. Головне при виборі гачка уважно оглянути жало, яке повинно бути, ідеально гострим. Грузило до основної жилки фіксується за допомогою змінного монтажу. Його вага безпосередньо залежить від поплавка, тобто ваги встановленого грузика має бути достатнім, щоб після закидання поплавок прийняв строго вертикальне положення і при цьому зник під водою на третину своєї довжини. Ось в принципі і все. Ідеальна поплавкова снасть для ловлі плотви готова можна приступати до вибору приманок.

При виборі важливо враховувати особливості водойми і погодні умови. Так, якщо ловля буде відбуватися на озері, то в якості приманок слід використовувати м’якуш хліба, тісто або мотиль. Ці ж приманки можуть використовуватися і при лові на річці, але до них ще можна додати дрібного червоного хробака, перловку, личинку бабки, опариша.

Плотва на поплавкову вудочку
Плотва на поплавкову вудочку

З упевненістю сказати, на яку конкретно приманку плотва буде клювати сьогодні найкраще не можна. Тому важливо мати при собі кілька різних варіантів, що дозволить безпосередньо на водоймі визначити яка приманка найбільш актуально в даний момент для плотви.

Донка як снасть для ловлі плотви

Пропонована снасть для риболовлі на невеликих озерах і річках, відразу слід зазначити, принесе мінімальний результат, а ось при лові на водосховищах це саме те, що потрібно. Конструкція снасті нескладна і полягає в наступному.

В якості вудилища використовується трьох метровий спінінг, на який встановлюється звичайна котушка. Волосінь використовується 0,3 діаметра, але при цьому поводок встановлюється виготовлений з волосіні 0,18 мм. Вантаж підпирається виходячи з умов лову, а також відштовхуючись від того, наскільки далеко потрібно виконувати кидки.

На поводок встановлюються гачки 4 максимум 5 номера. Важливо відзначити, що незалежно від ваги грузила його монтаж виконуватися повинен тільки ковзний. Якщо снасть буде укомплектовуватися годівницею, то необхідність у використанні грузила відпадає.

Установка годівниці виконується на основній волосіні, до якої кріпиться система гачків, кількістю від двох до чотирьох. На гачки насаджується приманка тільки та, яка здатна витримувати навантаження, що виникають в момент закидання, так можна використовувати мотиль, перловку, опариша, дрібного хробака.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017