Як ловити плотву на мормишку круглий рік

Ловля плотви на мормишку круглий рік

І влітку, і взимку … Деякі роздуми щодо цього виду риболовлі. Стаття для початківців рибалок.

Взимку абсолютна більшість рибалок ловить на мормишку, інша частина вважає за краще зимову блешню і поплавок, і тільки одиниці використовують в риболовлі з льоду зимові жерлиці. Я відношу себе до першої категорії, так як мормишка дозволяє ловити не тільки мирних риб, але при деякому навику і особливості гри і оснастки, порибалити і на судака з минем, і на щуку.

Більш того, блешня займає в моєму рибальському ящику одне з найпочесніших місць, так як рибалити на неї я продовжую і навесні, і влітку, і восени. Основні види риб, яких я ловлю на мормишку – це окунь, карась, плотва, іноді лящ і щука, хоча частенько трапляються і язі з головнями.

Окрема історія – це ловля ротана на мормишку. Особливо ця рибалка цікава в місцях, де виявлено великий ротан, і можна повною мірою відчути всю красу від риболовлі по цій рибі. Наприклад, по першому льоду я найчастіше переходжу на озера з ротанем, а вже після переорієнтовуюся на риболовлю по окуневі. Якщо говорити про ловлю ротана на мормишку, то основна вимога тут до довжини гачка: чим довше цівка, тим краще, в іншому випадку буде важко звільнити мормишку, так як ротан її глибоко заковтує. В іншому, завдяки величезній різноманітності блешень можна цілий рік експериментувати з їх вибором і методикою гри (проводки).

Цікава ловля плотви на мормишку по відкритій воді. Для такої риболовлі я використовую вудлище порядку 4-5метров, кільця ставлю зменшеного діаметру, кивок найчастіше вирізаю з пластикової пляшки (ті, в яких продаються різні напої). Вся справа в тому, що даний матеріал доступний, і можна зробити кивки різної довжини в необмеженій кількості, що буде актуальним, коли Ви будете тестувати мормишки різної ваги і розміру.

Волосінь я ставлю не більше 0,15 міліметрів (в літній період), намотуючи її на котушку. Варіант оснащення без котушки мені не такий цікавий, хоча деякі мої знайомі для себе вибрали варіант літньої мормишки саме без використання котушки, зупинившись на мотовильці або просто глухому оснащенні, коли глибина водойми приблизно однакова на всьому протязі.

Найскладніше в мормишечній снасті з відкритого сезону – це кріплення кивка. Але відразу скажу, що варіантів закріпити кивок на вудилище безліч, і найпростіший з них – примотати ізолентою або ниткою, а після рибалки зняти його. Так, це не так красиво виглядає, іноді доводиться кивок підправляти, але зате спосіб під силу кожному, доступний і головне, працює.

Влітку в якості наживки на плотву я використовую мотиля (купую на ринку в відділі акваріумістики), опариша, або річковика. Причому мною помічено, в тих місцях, де мешкає річковик, плотва відмовляється від будь-якої іншої наживки. Бувають, звичайно, винятки, але це рідкісне явище.

Мормишка мені подобається тим, що можна підійти до найцікавіших з точки зору риболовлі місць: не підходячи до берега підкинути мормишку під стрімкий берег, запустити її з бистрини до берега, де розташована водна рослинність, спокійно обловити ділянки очерету, порибалити біля дерев, що впали, гребель і т.д. Поплавок в цьому сенсі дещо програє, так як вимагає набагато більших маніпуляцій, щоб не заплутати снасть, і ловить тільки на одній глибині. Мормишкою ж за один закид можна половити в різних горизонтах. Крім того, сам розмір мормишки не так лякає плотву (особливо на ділянках з течією), коли рибалка опускає або піднімає снасть. Поплавок в цьому сенсі викликає сумнів, особливо коли рибалка йде в безвітряну погоду.

Мормишки на плотву
Мормишки на плотву

Гра мормишкою (будь це зима, літо, весна) на плотву найрізноманітніша. Можу сказати одне: у кожному випадку потрібно експериментувати. Бували випадки, коли візуально навіть видно, що риба стоїть, але не бере. І тільки підібравши певну гру, вдається витягнути кілька хвостів. Тому, якщо місце перспективне, з блешнею потрібно затриматися на цій ділянці не менше ніж на 15-30 хвилин, щоб спробувати різні прийоми гри, різні мормишки, їх кольори, і тільки при повній відсутності клювання, можна переходити на наступну ділянку.

Я завжди починаю риболовлю з деякого віддалення від берега, а через 5-10 хвилин можу і підійти, зробивши закид вже трохи далі. На невеликих річках плотва часто стоїть буквально під берегом, тому не варто відразу ж підходити впритул до кромки води. Найчастіше, я опускаю мормишку на дно, витримую паузу в 1-2 секунди, а після повільно піднімаю снасть приблизно на 100 см від дна, постійно граючи блешнею. Потім, так само повільно роблю зворотну операцію. У момент відриву мормишки від дна нерідко хватає окунь, що теж приємно. До речі, з мормишкою цілком успішно можна рибалити з глибини від 20-30 сантиметрів. З поплавком це буде зробити складніше.

Як бачите, ловля на мормишку (взимку або по відкритій воді) – заняття захоплююче. Свій вибір я зробив: практично круглий рік рибалю саме на мормишку. Спробуйте. Всього вам доброго.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017