Коли і чим ловити щуку в різні пори року

Коли і чим ловити щуку

Щука – ця риба відома всім рибалкам, мабуть немає рибалки який не ловив би цього хижака. Вона одна з найпопулярнішої здобичі для будь-якого рибалки, але не всім під силу зловити цю рибу. Ловля щуки не просте заняття, треба вивчити цю рибу, дізнатися що вона любить, де мешкає, враховувати погоду і багато іншого. Тільки після вивчення та практики, вам буде під силу її зловити. Адже мало тільки знати, як ловити щуку, треба вміти застосувати свої знання на практиці.

Щуку можна знайти практично в будь-якій водоймі і ловити її можна цілий рік.

Щука «прив’язується» до місцевості де є їжа, мальок, іншими словами вона домувальниця, і змінює місце проживання тільки тоді, коли її їжа перепливає на інше місце проживання. Це відбувається в основному при зміні сезонів року. Де ще є “біла риба», там і слід ловити щуку! Полює в своїх «мисливських угіддях», тобто мало подорожує по водоймі. Щука не буде ганятися за здобиччю по всій водойми а буде чекати жертву в засідці. Для засідки щука вибирає місця в заростях, під корчами, тому ловити її треба саме в таких місцях, уздовж рослинності, поруч з корчами. Відповідно при ловлі такі місця і треба обловлювати.

Зазначимо, якщо у водоймі переважає інше, більш сильне сімейство хижаків, наприклад сом, то щуки там може і не бути, конкуренцію ще не хто не відміняв.

Ловля щуки взимку

На початку зими щука все ще може продовжувати вести активний спосіб життя, все залежить від погоди. Якщо початок грудня видався теплим, сміливо йдіть ловити щуку. Як правило в грудні вода ще відкрита, сміливо ловите на різноманітні блешні.

Щука зимою
Щука зимою

У січні активність риби у водоймах падає, і щука тут не виняток. У цей період дуже складно знайти хижака, а ще складніше його зацікавити. На мій досвід дуже непросто доведеться рибалкам які ловлять на штучні приманки, так як в січні і живцем щуку зацікавити складно, місцями навіть неможливо.

Зазвичай з середини лютого щука починає активізуватися. Вона починає потихеньку залишати свої зимівельні місця в пошуках їжі. Заходить на мілководді, ближче до берега.

Взимку щуку варто спробувати половити в ямах і поруч з ними, тобто там, де стоїть здобич.

Взимку щука може на короткий час виходити на мілководдя, але тільки в період відлиги. В цей час спробуйте ловити за допомогою жерлиць, на мілководді. Зимовий хижак не особливо активний, тому вам доведеться його пошукати!

«Одна порада, вивчити рельєф дна водойми набагато простіше влітку, при відкритій воді, ніж взимку.»

У морозні сонячні дні навіть бувалі рибалки можуть залишитися без улову. А ось в похмуру, безвітряну погоду може клювати на живця хоч цілий день.

Принади для лову щуки взимку

Якщо ви ловите на блешню, то не варто затримуватися на лунці якщо риба не клює, варто пошукати інше місце, ну або поміняти блешню.

Кращим варіантом зимового лову щуки була, є і буде ловля на живця. Для риболовлі взимку краще взяти маленького живця, відмінно підійдуть маленькі карасики. Якщо клювань не спостерігається скористайтеся стандартним живцем, оптимальним вибором буде плотва або окунь, також маленького розміру. Живця насаджують на гачок і за спину і за верхню губу.

Успіх зимової ловлі щуки залежить не стільки від приманки скільки від вибору місця лову!

Ловля щуки навесні

Прихід весни це просто радість для спінінгістів. З сходом льоду водойми наповнюють зголоднілі спінінгісти. І ловлять вони, не тільки щуку.

Щука весною
Щука весною

Навесні з таненням льоду в воду, з талою водою, потрапляє кисень, що сприяє пожвавленню водойми. Ще під кригою, в кінці лютого початку березня щука пливе до місць нересту. Коли вода прогрівається і піднімається водна рослинність, зграї щук розпливаються по річці в пошуках місць проживання, таких як кордони бровок, гирла приток, звали в ями, місця на кордоні води і водної рослинності, в загальному спокійні місця з помірною, тихою течією. Найактивніше клювання в денний час. Навесні ловити щуку простіше ніж влітку, так як у неї зростає потреба в їжі.

Навесні щука тримається прогрітих шарів води. Це пояснюється тим, що мальок, який і складає її раціон пливе саме туди, тобто ловити щуку треба в верхніх шарах води і на мілководді.

Принади для лову щуки навесні

Принади для лову щуки навесні можна використовувати будь-які. Найпопулярніші це вертушки, колебалки, воблери, спіннербейти, джигові приманки.

Вертушки, на мій погляд, найпопулярніші блешні для лову хижаків в усі сезони року. Багато рибалок і взимку ловлять на вертушки, за методом стрімкого блесніння. А при лові на відкритому водоймищі без вертушок просто не обійтися. Краще взяти вертушки середніх розмірів.

Колебалки проявляють себе у всій красі саме навесні, щука надає перевагу колебалкам середніх розмірів.

Воблери варто взяти класу SF (SlowFloating), це повільно спливаючі воблери, або з повільною (SSS) або середньою (SS (SlowSinking)) швидкістю занурення. Саме такі воблери в основному і залучають щуку навесні.

Спіннербейти також знадобляться в вашому риболовецькому рюкзаку. Вони допоможуть вам виконувати проводку в важкодоступних місцях. Адже щука любить навесні стояти в заростях, коряжниках. Спіннербейти мають «імунітет» до зачепів, за рахунок їх форми, але не у всіх випадках звичайно.

Джигові приманки також не будуть зайвими.

Щука влітку

Багато рибалок вважають, що влітку, в спеку, щука впадає в сплячку. Вона не проявляє інтересу до приманок, цілий день стоїть на одному місці і «спить». Це абсолютно неправильно!

Щука літом
Щука літом

Літня активність хижака багато в чому залежить від погоди. У спеку при високому тиску щука повільна, пасивна. При дощовій погоді з низьким тиском щуку можна ловити хоч цілий день. Велику щуку слід шукати в глибоких ямах, закоряженних місцях, вирах. Дрібну в прибережних зонах, по краях трави.

Щука влітку активна на мілководді рано вранці і пізно ввечері, коли температура трохи спадає.

Принади для лову щуки влітку

Влітку, як і взимку щуку простіше зловити на живця. Ловити слід в ямах, саме там щука і може стояти в літні дні. Для живця відмінно підійдуть карасі.

Блешні теж виключати з риболовецького арсеналу не слід. Воблери, колебалки, вертушки, в загальному весь набір.

Якщо знайшли глибоку яму, більше 8 метрів, візьміть воблери для лову на глибині класу DD (DeepDiver) або DR (DeepRunner), тобто глибинні, для мілководдя можна взяти поверхневі класу SSR, SR (ShallowRunner). Але це все на вскидку, для точного визначення потрібного вам воблера, треба знати глибину на якій ви будите ловити.

Вертушки слід брати маленькі або середні. Хоч маленькі вертушки вважають лкуневими, вони все ж здатні іноді привернути увагу річної щуки.

Що стосується видів застосовуваних вертушок, то на вертушки з передньою огрузкою добре ловити на неглибоких ділянках водойми, а з задньою на великій глибині.

Так як літня щука може стояти не тільки в ямах але і в кущах і коряжниках слід використовувати незачепляйки.

Влітку слід часто міняти приманки, в пошуках тієї яку хижак захоче з’їсти. Ще міняйте швидкості підмотки. Добре працює ступінчаста проводка.

Ловля щуки восени

Ловля щуки восени набагато простіша ніж влітку. Так-так щука це «прохолодо-люблива» риба, її активність зростає. Багато рибалок вважають, що осінь це найкраща пора для лову щуки. Найактивніше клювання днем. Ловити слід на більш глибоких ділянках води, так-як їжа щуки починає відходити на глибину для зимівлі. Також слід шукати корчі, камені, бровки. Коли восени приходить ясна, тепла, сонячна погода, біла риба виходить на годівлю в мілкі затоки і щука природно за нею, там її і треба ловити.

Щука восени
Щука восени

«Багато рибалок відзначають, що восени щука починає клювати після обіду. І саме після обіду погода мало як впливає на щучу активність.»

Як правило погода не особливо впливає на осіннє клювання, але ігнорувати її не можна. Багато рибалок чекають сонячної погоди для рибалка, але вони помиляються. Хоч вода і холодна, при сонці щука все одно млява.

«Існує думка що хижак активізується в першій і останній фазі місяця.»

З кінця жовтня вже можливі заморозки які опускають водну рослинність на дно, відкриваючи тим самим для вас нові місця лову.

Ловлять щуку восени на все, і на спінінг і на донку, на живця. Але самим популярний вид лову восени, стає спінінг!

Частіше міняйте місця лову, щука не стоїть на місці, і не тримається величезними зграями.

Принади для лову щуки восени

На що б Ви не ловили восени, приманку треба брати велику, будь то блешня або живець. Перед зимою щука хоче наїстися, що і спонукає її хапати велику здобич.

В якості приманки можна брати всілякі блешні. До льодоставу щука взагалі мало розбірлива до їжі, особливо якщо вона голодна.

«Якщо ловити на маленькі блешні або маленького живця, то можна розраховувати тільки на окуня, в рідкісних випадках трапляється щука, але це буде не щука а мальок.»

Способи лову щуки

Придумано багато способів лову щуки, всі напевно навіть самий досвідчений рибалка вам відразу не назве. Ловлять щуку на спінінг за допомогою різноманітних штучних приманок, застосовують такі способи лову як доріжка (троллінг), джиг. Також ловлять на жерлицю, кружки, на живця.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017