Ловля осінньої щуки на воблери

За осінньої щукою з воблерами

В даному матеріалі розповідається про осінню ловлю щуки на воблери.

Воблери визнано вважаються одними з найбільш результативних приманок для лову щуки. І в цьому є свій резон. Вже дуже ці штучні приманки нагадують живу перелякану або хвору рибку, особливо коли проводка воблера виконується способом твічінг, тобто короткими ривками за допомогою кінчика спінінга.

Головна, напевно, відмінність воблерів від інших принад – це здатність триматися на плаву. При цьому деякі воблери можуть рухатися тільки зверху, маючи заглиблення «0». Інші занурюватися на певну глибину, яка можлива для кожного конкретного воблера з конкретними характеристиками.

Глибина занурення залежить від розміру лопатки і кута, під яким вона перебуває по відношенню до тіла приманки. Також воблери відрізняються і тим, що бувають плаваючі і такі що тонуть. Перші бувають більш успішні в літню пору. Ну, а для осіннього періоду потрібні вобл ери які тонуть, що працюють в придонному шарі води, коли вся хижа риба йде на бровки ям і затоплених русел річок у водосховищах.

Але успішність лову на воблери залежить не тільки від вибору тієї чи іншої приманки. Не дарма ця ловля називається інтелектуальною. Тут дуже важливий розумний підхід до ведення приманки, а цей підхід виробляється у міру накопичення досвіду рибалки і тільки шляхом практики ловлі на воблери.

Особливо важлива точність і керованість снастю при проводці способом Twitching, який приносить найбільше клювань. Якщо правильно вести приманку, посмикуючи її короткими ривками за допомогою однієї лише кисті руки, то хижак обов’язково візьме, якщо він є на цій ділянці водойми. Просто не встоїть перед живою, юркою і метушливою грою воблера, що рухається, немов жива уклейка або плотвичка.

Воблери на щуку
Воблери на щуку

Воблери також відрізняються від інших принад ще й тим, що можуть успішно працювати на повільній проводці. Особливо якщо порівнювати з обертовими, коливними блешнями і джигом.

Незважаючи на сформовану думку про те, що для весни та осені краще підходять джиг і блешні, воблери нерідко працюють успішніше тих і інших, якщо правильно підібрати приманку. Для осені краще підійдуть воблери типу minnow suspending.

Говорячи про сезонності приманок, можна віднести воблери фет, схожі на товсті дитячі брязкальця, до приманок літніх. Вони дуже приваблюють хижака своєї гучною з бризками веселою грою, на яку азартно реагує активна щука. На ці приманки ловити простіше. Тут не потрібно якихось витребеньок, головне вести воблер-бочечку рівномірно і швидко.

Такими ж якостями які привертають хижака відрізняються і воблери-раттлини. Але для осінньої ловлі потрібні спеціальні приманки, які можуть результативно працювати біля самого дна. Ці воблери важать не менше двадцяти грамів, і вони мають здатність проходити впритул коло дна, по дну, навіть ступінчастою проводкою. Донні раттлини мають гучну високочастотну гру, дуже залучає хижака, особливо на фазі падіння на дно, тобто – коротка галаслива проводка, пауза … Тут і може послідувати хватка.

Восени все приманки зазвичай підбираються більші і важкі. Так само і з воблерами. І основною проводкою робиться вже не проводка способом твічінг, а ступінчаста проводка. Для такої осінньої проводки потрібні воблери не менше 12-15 см завдовжки.

На відміну від судака, який вважає за краще високочастотну гру приманок, щука більше схильна до низькочастотних коливань приманки і навіть трішки до примітивної гри приманок. Тому нерідко для її лову буває досить рівномірної проводки, особливо коли хижак активний. І найуспішнішим в лові щуки на воблери може бути момент спливання приманки на поверхню або навпаки – момент занурення її в глибину.

Не можна ігнорувати такий фактор як розфарбування приманки. І головним тут є – схожість воблера на живу рибку, яка мешкає в даній водоймі в якості переважаючого або численного виду.

Звичайно ж, в будь-якому озері або річці найчастіше можна побачити окунька, карасика або плотвичку. Значить, і приманки повинні бути схожі на цих рибок. Крім того щука, будучи переконаним канібалом, що поїдає молодь свого виду, охоче кидається на воблери, які мають розмальовку у вигляді невеликого верткого щупачка.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017