Ловля щуки на блешні

Ловля щуки на обертові і коливні блешні

У статті наводиться опис ловлі щуки на коливні і обертові приманки.

Літня ловля щуки дуже різноманітна і цікава, нерідко і добутлива. Звичайно, спінінг є самою спортивною снастю, на яку при умінні і правильному виборі приманок можна відмінно ловити хижака.

В першу чергу слід приділити увагу коливним блешням, як самим універсальним і найбільш вживаним приманкам. Їх в останні роки незаслужено забули на догоду сучасним обманкам з їстівної гуми або різним модним воблерам. Проте, «колебалки», як були уловистими приманками, так і залишилися. До того ж вони, як і інші штучні рибки, постійно удосконалюються. Так що старі добрі «колебалки» залишаються в каталогах найвідоміших фірм, які виробляють сучасні приманки для рибалок-любителів і спортсменів.

Основною перевагою і плюсом, коливних блешень можна назвати їх здатність «прощати» будь-які огріхи в проводці, що для початківців спінінгістів дуже важливо. «Колебалки» іноді, просто падаючи на дно, вже викликають хватку хижака, оскільки і в цій ситуації «грає»: коливається, вертко пірнає вниз, повертається і знову блищить в товщі води, як жива безпорадна рибка.

При звичайній рівномірній проводці в період активного щучого жору навіть початківець рибалка може відчути себе асом лову спінінгом і зловити досить багато риби. А, застосовуючи різні проводки, наприклад, ривкову, є ймовірність роздратувати щуку і в «глухоліття», коли в спеку риба робиться млявою і майже не бере.

У цей період використовуються найлегші і маленькі приманки, а проводка здійснюється на мінімальній швидкості. При твічингу, тобто ривковїй проводці, невеликі коливні блешні грають дуже схоже на пустуючих малюків.

Потрібне легке ультралайтове оснащення і вудилище з швидким ладом, а проводка «колебалки» відбувається уздовж трави з сіпанням кінчиком вудилища, паузами і прискореннями. Режим проводки вибирається досвідченим шляхом. Ступінчаста проводка використовується частіше восени, коли риба йде на глибину і бере з дна і коло самого дна.

Тут потрібні більш масивні блешні, а проводка вже будується за іншим принципом: спочатку приманка падає на дно, потім вона піднімається з дна і робить ривок, підкоряючись короткій підмотці спінінгіста, що складається з двох-трьох оборотів котушки. І так – до берега або човна. Ці стрибкоподібні стрибки приманки з дна на дно і викликають жадібний азарт хижака. Адже приманка перевалюється з боку на бік, блищить сріблястими боками, видає високочастотні звуки.

Щука на вертушку
Щука на вертушку

Ще більшого поширення набули обертові блешні. Вони взагалі не вимагають різноманітності проводок і є паличкою-виручалочкою для недосвідченого рибалки. Вся гра відбувається обертовою пелюсткою приманки. І успіх тут найбільше залежить від якості блешні, її розмальовки, форми, розміру, швидкості руху і місця лову, що, втім, теж чимало для початківця спінінгіста.

Але вже після декількох рибалок новачок-спінінгіст знайде для себе найоптимальнішу «вертушку» для лову річної щуки. Найчастіше це поширені приманки Меппс, Дура Люре, з пелюсткою виду comet і розмірами № 3-5.

У літню спеку нерідко найбільш успішними бувають пелюстки темних кольорів з різними цяточками. У дуже яскравий сонячний день іноді найбільше клювань доводиться на вертушки чорного кольору із золотистою внутрішньою стороною пелюстки.

Трапляється і так, що в середині літа на деяких ставках, де багато дрібної щуки, найрезультативнішою приманкою є «вертушка» мінімальних розмірів – від нуля до перших номерів, призначена для лову окунів. Постав більшу обертову блешню і результату не буде. Тому мисливцеві за щукою треба мати в запасі і окуневі «вертушки».

У літню пору не варто застосовувати товсту волосінь, оскільки невеликі приманки дуже погано працюють на грубій волосіні або на товстому плетеному шнурі. Міцності навіть тонкої плетінки цілком вистачить для виведення найбільшої щуки, якщо, звичайно, волосінь свіжа і якісна.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017