М’які приманки для рибалки на щуку. Техніка проводки

Як ловити щуку на м’які приманки

У статті описуються переваги м’яких спінінгових приманок для ловлі щуки, особливості їх застосування в різних місцях лову.

На сьогоднішній день м’які приманки широко використовуються для ловлі щуки. Вони мають одну дуже важливу перевагу перед воблерами, коливалками і вертушками – низька ціна. Їх можна застосовувати в таких місцях лову, де інші види приманок рибалка закинути просто пошкодує. Завдяки цьому м’які приманки дозволяють ловити щуку в найбільш недоступних місцях. В даний час ці приманки домінують в арсеналі спінінгістів.

М’які приманки можуть використовуватися не тільки в джиговій ловлі, але і при троллінгу. Великі віброхвости довжиною до 20 см. З відповідним оснащенням ловлять щуку не гірше дорогих троллінгових воблерів. Часто зубаста хижачка попадається на м’які приманки при ловлі в схил. Цей метод лову рідко використовується, але вмілі рибалки доводять і його ефективність.

Але в основному, спінінгісти використовують м’які приманки при джиговій ловлі. Перевага цього класу спінінгових приманок полягає в правдоподібній імітації кормового об’єкта риби. Навіть при атаці приманки риба не відразу розуміє, що об’єкт неїстівний, і продовжує тримати твістер або виброхвіст в роті. А спінінгіст, прогавивши клювання, має шанс піймати рибу.

Для рибалки на щуки необхідно застосовувати великі м’які приманки. Їх довжина в розгорнутому вигляді повинна знаходитися в межах від 8 до 15 см. Такі приманки буде брати як дрібна щука, так і велика.

Всі м’які приманки можна розділити на активні і пасивні. До активних принад відносяться черв’яки, твістери і віброхвости, які працюють завдяки грі хвостової частини. Вони найбільш ефективні при ловлі щуки. У таких пасивних приманок, як поролонові рибки є свої переваги. Вони незамінні при ловлі щуки в важкодоступних місцях у варіанті незачепляйки. Підсікання риби з використанням поролонки завжди виходить краще, ніж з силіконовою моделлю.

Поролонові приманки на двійниках
Поролонові приманки на двійниках

При виборі силіконової приманки важливо звертати увагу не тільки на розмір, але і на яскраво виражену гру. Віброхвіст, у якого ледь ворушиться «копито», або твістер з тоненьким хвостиком навряд чи зацікавлять зубасту хижачку. Хорошу вібрацію в воді при проводці дають твістери з широкою хвостовою частиною і віброхвости з масивним «копитом». Щука воліє клювати на такі м’які приманки, які мають повільну і розмірену гру.

При ловлі на м’які приманки краще мати кілька варіантів оснащення. Одна і та ж модель приманки повинна бути з відкритим подвійним або потрійним гачком, з офсетніком у вигляді незачепляйки і т.д.

Використання м’яких спінінгових приманок дозволяють рибалці проявляти творчий підхід і винахідливість. Одна модель може застосовуватися в різних умовах лову з різним оснащенням і огрузкою.

Техніка проводки

Успішна ловля щуки на м’які спінінгові приманки залежить не тільки від правильно обраної та оснащеної моделі, але і від техніки проводки. І тут слід знати про щучі переваги.

Силіконові приманки для рибалки на щуку
Силіконові приманки для рибалки на щуку

Якщо порівнювати ловлю щуки і судака, то тут потрібно виділити головну відмінність. Зубаста хижачка любить атакувати приманку під час горизонтального руху або на стадії падіння. Тому навіть при ступінчастій проводці горизонтальний рух приманки має бути довший, ніж при ловлі судака. До того ж цей етап проводки повинен бути повільним. Описати за допомогою геометричних фігур це досить просто. Для лову судака фрагмент ступінчастої проводки нагадує трикутник, а при лові щуки – трапецію. Тому при лові зубастої хижачки потрібно більш ретельно ставитися до підбору вантажу. В аналогічних умовах ловлі для щучої проводки вага грузила повинна бути меншою.

При використанні силіконових принад важливий баланс вантажу і основи. Кожен твістер або віброхвіст має мінімальну вагову огрузку, при якій вони працюють у вільному падінні. Роботу будь-якої моделі бажано протестувати на мілководді, по черзі підбираючи вантаж-головку. Якщо силіконова рибка грає на підйомі, але не грає на падінні, отже, потрібно більш важкий вантаж. Для твістерів і віброхвостів існує обмеження і за максимальною масою грузила. Перевищення ваги візуально може і не змінювати гру приманки, але кількість клювань щуки різко зменшується. Найчастіше граничні межі рибалці доводиться дізнаватися самостійно.

У гонитві за мінімальною огрузкою силіконової приманки виникає інша складність. Таку оснастку не виходить далеко закинути. Виходом з цієї ситуації буде використання човна або забродного комбінезона. Тоді можна буде підібратися до місця стоянки риби досить близько. І короткий закид не стане перешкодою для лову щуки.

При полюванні за зубастою хижачкою подавати м’яку приманку необхідно з різних точок. Це пояснюється тим, що щука ігнорує приманки, які рухаються на неї збоку. Досить змінити кут проводки, і риба відразу хапає приманку. Тому перспективні щучі засідки потрібно ретельно обловлювати з різних позицій.

Мінімальна огрузка м’яких приманок актуальна при ловлі на глибині до 2,5 м. На таких глибинах щука може ховатися на кордоні очеретів, під навислими деревами і кущами, в вікнах водоростей, в кам’янистих грядах. Тут спінінгістові слід затриматися довше.

Щука впіймана на силіконову приманку
Щука впіймана на силіконову приманку

Що стосується глибин понад 2,5 метрів, то рибу потрібно шукати на брівках, ямах, закоряженних ділянках, підводних горбках. І тоді обґрунтовано застосування важких оснащень, навіть на шкоду грі приманки.

При ловлі щуки часто допомагає волочіння приманки по дну. І хоч це більше відноситься до судакової проводки, але восени щука атакує поролонову або поліуретанову рибку саме з дна.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017