Рибалка на щуку осінню. Де, як і на що ловити

Що потрібно знати про ловлю щуки осінню

Для рибалок-спінінгістів прихід осені, перш за все, це час для ловлі щуки трофейних розмірів. Адже саме зі зниженням температури води, у «зубастої» починається тривалий осінній жор. Набираючи вагу перед зимою, активна щука покидає свій притулок, де вона ховалася від літньої спеки і починає атакувати практично будь-яку запропоновану приманку.

Але вже в середині осені не кожному рибалці вдається зустріти такого активного хижака. Це пов’язано з тим, що процес травлення у щуки в холодній воді сильно сповільнюється і між сплесками активності може пройти досить великий період часу, поки не перетравиться раніше спіймана здобич. Тому ловля щуки восени вимагає від рибалки терпіння і наполегливості: облов всієї акваторії водойми, пошук «зубастої» у всіх горизонтах води. Додамо сюди ще трохи рибальської удачі і ось тоді, величезна спіймана щука стане заслуженою нагородою.

Особливості поведінки щуки в осінній період

Поведінка щуки протягом осені змінюється в міру охолодження водойми, це безпосередньо пов’язано зі зміною поведінки риби, яка є об’єктом щучого полювання. І ловля щуки в вересні буде істотно відрізнятися від ловлі перед льодоставом. Розглянемо детальніше ці відмінності.

Ловля щуки в вересні

У вересні, водні рослини тільки почали відмирати, а рачки, личинки комах та інші кормові організми сховалися в мул, «мирна» риба харчується ними поблизу водоростей на мілководді. Неподалік від неї можна виявити і щуку, яка вистежує здобич. Ловля щуки в вересні може проводитися на поверхневі приманки. Коли зубаста хижачка на мілководді, вона охоче кидається на поппера, поверхневі воблери, вертушки. А оскільки «мирна» риба ще активна, то не важко наловити живця для ефективної приманки.

Осінь краща пора для рибалки на щуку з човна
Осінь краща пора для рибалки на щуку з човна

Ловля щуки в жовтні

Водні рослини вже опустилися на дно і тоді, без ризику зачепу снасті, з’являється можливість обловить місця, які були недосяжні влітку. У хід йдуть різні глибинні приманки, тонучі воблери, коливалки, джиг-головки. А ось ловля щуки на живця, стає важчою. Адже в такий час добути дрібну рибку буває важче, ніж зловити ще жируючу «зубасту». Та й при інтенсивному облові великої акваторії, жива насадка швидко втратить привабливий вигляд.

Ловля щуки в листопаді

При сильному зниженні температури води, дрібна риба вирушає на зимівлю в глибокі частини водойм – звалювання, ями, нижні бровки. За нею йде і щука. Наїдаючись до відвалу, «зубаста» може тижнями перетравлювати їжу і спати. У такому стані вона не реагує ні на приманки, навіть якщо полоскати їх прямо перед її мордою. Але, як тільки, їжа перетравиться, щука продовжить полювання, хоча ганятися за дріб’язком вже не стане. Для ловлі такої щуки, потрібні приманки великого розміру і яскравих забарвлень. У хід йдуть джеркбейти, великі коливалки або твістери і віброхвости від 10-12 см.

Трава осіню опускається, що дає можливість обловлювати більші акваторії
Трава осіню опускається, що дає можливість обловлювати більші акваторії

Снасті для рибалки на щуку осіню

Ловля щуки восени, вимагає від рибалки крім уміння ще і наявність відповідної снасті. Знайти «зубасту» і зацікавити приманкою це пів справи, але щоб битися з хижачкою і благополучно витягнути її з рідної стихії, не можна покладатися лише на вміння і удачу. Тільки правильно підібрані снасті для ловлі щуки, допоможуть отримати бажаний трофей. І при її виведенні відразу виявиться слабке місце у вашій снасті. Ну і як наслідок, сход риби, зіпсований настрій і розбите корито, тобто поламане вудилище, котушка яка заклинила або обірвана волосінь.

Яку ж снасть потрібно мати, щоб риболовля не закінчилася плачевно? .. В першу чергу це якісний бланк 2,40-2,60 м з тестом відповідним вазі приманки для ловлі щуки, бажано від перевіреного виробника. Відповідно до класу вудилища підбирається котушка, розмір шпулі зазвичай 2500-3000. Переднє або заднє розташування фрикційного гальма, в принципі, не має значення і залежить тільки від переваги рибалки. При регулюванні фрикціона для ловлі щуки, потрібно вибрати «золоту середину», не затягуючи його, щоб не втратити снасть при раптовій сильній покльовці і в той же час не послаблювати, щоб мати можливість добре підсікти здобич.

Для ловлі щуки осіню краще використовувати плетені шнури 0,12-0,24мм, при меншому діаметрі вони мають велику міцність, ніж відповідна для такого лову моноліска – 0,22-0,3мм. Крім того, плетінка краще передає всі обережні клювання і навіть найменші стусани щуки по приманці. А щоб врятувати цю приманку від щучих зубів, її оснащують повідцем завдовжки 10-20 см з плетеного металевого троса, кевлара, флюорокарбона або титано-нікелевого сплаву.

Кращі приманки для рибалки на щуку осіню

Ловля щуки на блешні (вертушки)

Вертушка – одна з найпопулярніших приманок для ловлі щуки на початку осені. Вертушки на щуку відрізняються великою заокругленою пелюсткою, з кутом відхилення вище 45 градусів, розміри з №1 по 4. Пелюстка повинна «заводитися» з першими оборотами котушки. Проводку вертушки при ловлі щуки, здійснюють плавно і повільно, саме такий рух приманки найбільше приваблює хижачку. Найбільш популярні уловисті блешні випускаються французькою фірмою Mepps, це моделі Comet Black Fury і Aglia Long.

Вертушки - кращі приманки для рибалки на щуку осіню
Вертушки – кращі приманки для рибалки на щуку осіню

Ловля щуки на блешні, що коливаються (коливалки)

Блешня, що коливається, як зброя на щуку, починає працювати ближче до середини осені. Коли без остраху зачепу, можна робити проводку в середньому і придонному шарі водойми. Для ловлі щуки підходять коливалки великих розмірів. Проводка ними здійснюється рівномірно і плавно, клювання найчастіше трапляються в момент вільного занурення або ж повільного руху коливалки. Найбільш уловисті коливалки випускає фінська компанія Kuusamo, це моделі Hauki, Rasanen і Professor. Хороші результати приносить ловля на коливалки Mepps Syclops і DAM Effzett.

Ловля щуки на воблери

Говорити про воблери для ловлі щуки можна нескінченно. Існує безліч моделей різного типу і форми, різних по грі і тактиці проведення. Ловля щуки в вересні не обходиться без використання L Minnow від Yo-Zuri і інших уловистих мінноу воблерів. До середини осені спінінгісти дістають кренки, шеди і фети з різним заглибленням і типом плавучості. Не менш популярна ловля на безлопатеві волкери і галасливі раттлини. А ловля на великокаліберні джеркбейти і їх різновиди – глайдери, дайвери, пуллбейти, може винагородити рибалку величезною трофейною щукою.

Ближче до кінця осіні щука полюбляє велику здобич
Ближче до кінця осіні щука полюбляє велику здобич

Осіння рибалка на щуку, не завжди може порадувати відмінним уловом, але це не робить її менш цікавою. Оскільки задоволення приносить навіть сам процес ловлі щуки, підбір приманок під місцеві умови, пошук стоянки «зубастої», спостереження за агресивною хижачкою атакуючу приманку. І неважливо скільки ви щук впіймали, адже найбільша завжди залишиться не спійманою.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Рибалка на щуку осінню. Де, як і на що ловити: 2 комментария

  1. Цікава стаття, осінню теж ходив на рибалку з метолю ловлі щуки (річка Дністер). Витягнув, як на мене 2 чудові трофеї (2 по 3)
    Теж веду свою групу про рибалку , буду вдячний , якщо підпишетесь та опублікуєте звіти про вашу рибалку https://vk.com/club131202346 . За статтю респект 🙂

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017