Рибалка на жерлиці. Як ловити щуку на жерлиці зимою

Все що потрібно знати про ловлю щуки на жерлиці зимою

Ловля щуки на жерлиці зимою один з цікавих і результативних видів риболовлі. Цей спосіб вже давно оцінили багато любителів зимової ловлі. Ловля на жерлиці не представляє особливої складності, а при активному клюванні щуки, буває навіть дуже азартною. Коли спрацьовує відразу кілька жерлиц в різних частинах водойми, рибалці доводиться неабияк побігати. Хоча буває і таке, що клювання доводиться чекати годинами.

Коли ловлять щуку на жерлиці

Кращий час для успішного лову щуки на жерлиці – це перший лід. Щука досить активна весь грудень, але вже після нового року і далі в зиму, стає все важче спровокувати зубасту на клювання. В цілому, клювання щуки сильно залежить від загальної зміни погоди протягом зими. Якщо морози невеликі, а відлиги трапляються досить часто, то активність щуки буде стабільна весь зимовий період. Але трапляється, що навіть по першому льоду, з якихось незрозумілих причин, щука абсолютно не проявляє активності.

За спостереженнями досвідчених рибалок, ловля щуки взимку більш успішна в спокійні дні без заморозків, коли немає стрибків атмосферного тиску, а небо похмуре. Короткочасний снігопад, невеликий південний або південно-західний вітер також можуть бути хорошим знаком. Ясні дні з морозцем, теж придатні для лову щуки, ось тільки клювання буде дуже слабким. Що стосується часу доби, то краще за все виходити на риболовлю ще затемна, щоб до світанку вже підготувати лунки і розставити жерлиці.

Місця для рибалки на щуку зимою

Ловлю щуки на жерлиці взимку починають в дрібних водоймах, які раніше інших покриваються міцним льодом. Наприклад, невеликі озера, загачені річки, ставки, затоки водосховищ. У таких водоймах, ще до повного замерзання запам’ятовують рельєф берега і дна, обрисів водойми, межі водної рослинності, точки впадання річок, стан ґрунту. Це стане в нагоді в подальшому, для вибору перспективного місця лову щуки взимку.

Щуку взимку можна знайти біля заростей очерету, в коряжнику або там де є дерева що впали в воду. Активна щука часто відвідує місця скупчення білої риби, яка вже вирушила на зимівлю в глибокій частині водоймища. На зимовій риболовлі часто буває, що багато жерлиць не працюють, а на ту одну, яка розташована саме на щучій стежці, попадається десяток зубастих хижачок.

Зимова жерлиця на щуку
Зимова жерлиця на щуку

У невеликих водоймах, вже через два або три тижні, після того як став лід, активність всієї риби починає падати. Тоді має сенс спробувати щастя на річках, водосховищах та інших великих водоймах, де у риб ще триває активний період. У таких водоймах щуку шукають у руслових бровок, в місцях з перепадами глибин, на виходах з ям і в інших місцях, де в донному рельєфі є якісь аномалії.

Жерлиці: оснащення і конструкція

Жерлиці для ловлі щуки взимку складаються з підстави, котушки, оснащення та сигналізатора клювання. Підставою може служити як пластикова або дерев’яна кругла площадка, що накриває лунку, так і різні триноги або стійки з алюмінієвими ніжками. На підставу жерлиці встановлюється найпримітивніша пластикова інерційна котушка, яку споряджають 2О – 3О м волосіні, товщиною О,3 – О,4 мм. Оснащення складається з грузила вагою від 2О до 4О г. і гачка (зазвичай використовують трійник) на повідку з металевих або кевларових ниток в м’якій оплітці або флюорокарбонової волосіні. Сигналізатор клювання виготовляють з тонкої металевої пластини або пружини сталі з прапорцем.

Жерлиця в робочому положені
Жерлиця в робочому положені

Установка і спорядження жерлиць для рибалки на щуку

Ловля щуки взимку здійснюється відразу на 1О-15 жерлиць, лунки під жерлиці робляться заздалегідь. Частина жерлиць ставиться на мілководді, частина біля кордонів водної рослинності, частина над місцями глибше. Оптимальним рішенням буде розташувати жерлиці на відстані 1О-3О метрів один від одного. Ловля щуки здійснюється на живця, якого насаджують на гачок в місці під спинним плавцем. В якості живця можна брати будь-яку дрібну рибку (окунців, йоржів, плотву), бажано з локальної водойми.

Споряджене оснащення опускається в лунку і занурюється, поки грузик не досягне дна. Тоді роблять кілька обертів котушки, щоб підняти оснащення на 1О-2О см від дна і фіксують котушку зігнувши пластину сигналізатора клювання. Якщо жерлиця має в підставі триногу або ніжки і встановлюється над самою лункою, тоді доцільно буде затемнити лунку снігом, щоб яскраве світло не відлякувало щуку.

Одівання живця
Одівання живця

Клювання і виведення щуки

Помітивши живця, щука хватає його поперек, десь в області спини. Як тільки зубаста почне відходити з наживкою в сторону, котушка починає обертатися, пружина сигналізатора розпрямляється і прапорець виявляється вертикально піднятим.

Підсічку роблять не відразу, а лише дочекавшись, коли щука добре вхопиться за наживку з гачком. Після підсічки стравлюють трохи волосіні, щоб послабити натяг, а потім вже починають потроху підтягувати здобич до лунки. Для того щоб витягнути щуку з лунки, використовують багорик.

Таким ось чином відбувається ловля зубастої на жерлиці в зимовий час. Залишається тільки дочекатися коли стане лід і відправитися на рибалку за своїми трофеями.

Ні хвоста, ні луски!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017