Щука літом на спінінг. Особливості ловлі

За щукою влітку із спінінгом

Ловля щуки на спінінг літом має відмінності від весняної та осінньої ловлі і вимагає чимало зусиль. Навесні, після нересту і восени, коли щуки набирають вагу, вони добре беруть на спінінгові приманки.

Влітку ж щуки не такі активні, через високу температуру водойм і достаток кормової риби. Тому в ясну сонячну погоду щуку ловлять з ранку, годин до дев’яти, коли вода ще прохолодна і ввечері, вже після шести, коли вода починає остигати.

Вибір місця для ловлі щуки на спінінг

На початку і в середині літа щука рідко заходить на мілководдя і більшу частину часу тримається в заростях водоростей, під крутими берегами, біля підводних джерел або на дні водних ям. Знаючи про такі місця, можна отримати хороший улов. І лише тільки з початком серпня, коли вода починає більше остигати ночами, щука все частіше повертається на мілководдя. Її можна буде легко знайти по сплесках і зграйках рибок які розбігаються.

Вибір спінінга для рибалки на щуку літом

Спінінг для рибалки на щуку слід вибирати в залежності від принад і прийомів ловлі. Якщо ви збираєтеся використовувати блешні і воблери при рівномірній проводці, то можна брати будь-які, навіть бюджетні китайські спінінги. Для ловлі в прибережних чагарниках, краще використовувати телескопічні моделі. Тим, хто застосовує твічінгову проводку, ультралайт і ловлю на джиг, необхідно мати легкий і чутливий спінінг. Такими властивостями зазвичай володіють дорогі американські і японські моделі. Спінінгова котушка для ловлі щуки має бути безвнерційною, з волосінню 0,3 мм або інерційною, з волосінню до 0,5 мм.

Літом щука тримається в заростях водоростей
Літом щука тримається в заростях водоростей

Принади для ловлі щуки на спінінг влітку

Досить складно підібрати приманку для рибалки на щуку на спінінг літом. Є багато факторів, які впливають на вибір. Це місце ловлі, погода, температура води, активність риби, наявність водної рослинності. У спеку на мілководді краще використовувати в’яло граючі приманки, на глибині ж ловлять на великі воблери. До кінця літа, а також в похмуру холодну погоду і, особливо перед грозою, беруть приманки з великою швидкістю проводки і активною грою. Також до кінця літа щуки все краще ловляться на обертові блешні і різні типи віброхвостів і твістерів.

Влітку використовуйте поппери
Влітку використовуйте поппери

Ловля щуки на спінінг влітку в місцях з рясною водною рослинністю може стати причиною зачепу, щоб йому запобігти багато хто використовує поверхневі приманки – поппери і різні незачепляйки. Особливою популярністю в густо зарослих водоймах користуються силіконові незачепляйки саморобних конструкцій типу «фельдман» і братів Щербакових.

Як альтернативу штучним приманок, можна застосовувати ловлю щуки на живця і використовувати снасточку з мертвою рибкою. І, звичайно ж, не варто забувати про спеціальні міцні повідки, які допоможуть врятувати приманку, адже волосінь щука легко перерізає своїми гострими зубами.

Техніка ловлі щуки на спінінг

При ловлі щуки на спінінг, потрібно враховувати особливість її полювання влітку. У теплій воді і при великій кількості кормової риби, щука малоактивна. Причаївшись в тінистому місці, вона спостерігає за дрібною рибою і вибирає жертвою ту, що відбилася від зграї. Тому, спінінгістові потрібно приманкою зімітувати поведінку ослабленої  рибки з млявими хаотичними рухами. Цього домагаються, застосувавши твічінгову проводку, тобто посмикування вудилища з боку в бік при рівномірній проводці.

Новачкам в ловлі щуки на спінінг влітку, можна пробувати прості прямі проводки з невеликими зупинками (стоп енд гоу). Застосовуючи ступінчасту проводку, слід пам’ятати, що щука найчастіше хватає приманку при падінні, тому слід робити паузи після декількох оборотів котушки, поки не відчуєте, що приманка досягла дна.

Блешні незачіпляйки на щуку
Блешні незачіпляйки на щуку

При ловлі в заростях, повільно протягуйте приманку через траву, можна трохи смикати спінінгом, створюючи додаткову активність приманки.

Є ще безліч різних способів, адже ловля щуки на спінінг влітку дає рибалці можливість експериментувати. І, якщо не лінуватися, застосовуючи різні типи приманок і способи лову, то навіть в спекотні літні дні, ви будете повертатися додому з хорошим уловом.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017