Вертушка на щуку. Способи проводки

Що потрібно знати про вертушки для щуки

У статті описуються переваги вертушок при ловлі щуки, розповідається про основні параметри вертушок, які впливають на клювання зубастої хижачки.

В даний час ринок рибальських товарів пропонує спінінгістам величезну кількість приманок для рибалки на щуку. Серед них хтось віддасть перевагу випробуванню новинок, а хтось зупиниться на перевіреній «класиці».

До класичних перевірених приманок відносяться вертушки. Вони як і раніше чудово провокують щуку на атаку своєю монотонною рівномірною грою. Створюючи в воді інтенсивні коливання, вони весь сезон успішно працюють. Але серед великого вибору вертушок важливо підібрати саме щучу модель.

Вертушки поділяють на моделі з передньою огрузкою і задньою.

На вертушці з передньою огрузкою можна поміняти вантаж-головку на більш маленьку, по вазі, або навпаки, більш велику. На такі вертушки добре ловити влітку і восени, аж до льодоставу. Проводку при ловлі на таку блешню, можна виконувати сходинкою. Сходинку слід виконувати з падінням блешні на дно, далі йде ривок, який піднімає блешню на 10-15см., Далі робите 4-5 плавних, повільних оборотів котушки, потім припинити підмотку, після того як блешня опуститься на дно, повторюєте сходинку. Але не бійтеся урізноманітнити сходинки, внесіть свої зміни, це не складно, експериментуйте, і все у вас вийде!

Задньо огружені вертушки
Задньо огружені вертушки

На вертушці з задньою огрузкою непогано було б прикрасити трійник мушкою, твістером або кембріком. Такі приманки добре застосовувати на не дуже глибоких ділянках водойми. Кращий час для таких вертушок це весна і літо. Проводку слід робити повільно, а в період жору абсолютно без різниці. Хоча якщо в період жору робити швидкі проводки, то ваш садок, швидше за все, наповниться швидше!

При виборі вертушки варто звернути увагу на її розміри, для щуки в принципі підійде будь-який, але краще взяти середні і великі, а перед льодоставом беріть великі вертушки.

Як правильно вибрати вертушку для щуки?

По-перше, велике значення відіграє розмір блешні. Якщо скористатися класифікацією фірми «Меппс», то для ловлі щуки слід застосовувати вертушки від №2 і вище. На приманки таких розмірів можна розраховувати і на велику рибу, і на дрібну. І чим більше вертушка, тим більше шансів зачепити трофейний екземпляр.

Вертушка огружена з переду
Вертушка огружена з переду

Також не останню роль відіграє тип блешні, яких є три (основних), «Аглія», «Комета», «Лонг».

«Лонг» слід застосовувати при ловлі на глибині, проводку виконувати повільно, поблизу дна, так як у неї маленький кут відхилення пелюстки при обертанні, також це дозволяє їй працювати при повільній проводці.

Вертушку типу «Комета» краще використовувати на середніх глибинах, так як у неї середній опір при обертанні, що і дозволяє їй не йти при проводці на дно.

А вертушка типу «Аглія», призначена для ловлі у верхніх шарах води, так як опір у неї великий, що і тримає її поблизу поверхні водойми.

Правила проведення щучої вертушки

Блешню з обертовою пелюсткою вже давно використовують в спінінговій ловлі щуки. Промисловість і рибалки-умільці продовжують з’ясовувати, чиї вертушки ловлять зубасту краще. Але великий вибір приманок не повинен відсунути на задній план вимоги до проведення блешні.

Передньо огруженні вертушки можна подавати рибі декількома способами. Одним з ефективних варіантів проводки є «сходинка». Така джигова проводка застосовується на ділянках річок і водойм зі значними перепадами глибин і нерівностями дна.

При ловлі щуки вертушкою з передньою огрузкою особливу увагу необхідно приділити правильній траєкторії руху приманки. Так як зубаста хижачка найчастіше атакує планувальну і рівномірно йдучу блешню, то траєкторія руху блешні повинна нагадувати трапецію. Після падіння на дно коротким ривком вудилища приманка піднімається на 10-15 см. Потім виконується 4-6 рівномірних повільних оборотів котушки при стаціонарному положенні спінінга. Після цього припиняється підмотка волосіні, і блешня планує на дно, продовжуючи при цьому обертатися. Коли приманка досягне дна, робиться коротка пауза, після чого «сходинка» повторюється.

Класифікація вертушок за формою пелюстки
Класифікація вертушок за формою пелюстки

Клювання щуки найчастіше відбуваються при горизонтальному русі вертушки і при падінні. Так як вертушку потрібно вести повільно, то вантаж у таких вертушок використовується більш легкий, ніж при ловлі джигом. Якщо рельєф дна часто змінюється (то ямка, то горбик), то доцільно робити вкорочену «сходинку». Вона не дозволить приманці «пролетіти» над перспективними западинами дна.

Задньо огруженні вертушки проводять зазвичай рівномірно і повільно. Але якщо у щуки почався жор, то вести блешню краще швидше. Тоді за більш короткий відрізок часу можна буде зловити більше риби. Одним з достоїнств таких вертушок вважається можливість проводки в будь-яких шарах води. Адже щука атакує ті приманки, які знаходяться над нею. І в літню пору, коли хижачка стоїть в півводи, зловити з дна її не вийде. Тоді підбирається така вертушка, яка при повільній проводці йде в верхніх або середніх шарах води.

При ловлі щуки на вертушки важливо правильно визначити положення риби в воді і оцінити рельєф дна. Тоді залишиться підібрати потрібну модель вертушки і правильно її провести. І щука обов’язково схопить приманку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017