Воблер для рибалки на щуку

Що потрібно знати про воблери для рибалки на щуку

У статті ви знайдете особливості ловлі щуки на воблери, а також дізнаєтеся про місця в яких її краще ловити.

Однією з найпопулярніших на сьогоднішній день приманок для ловлі спінінгом, є воблер, хоча з’явився він зовсім недавно. Але навіть якщо ви володієте величезним, багатющим арсеналом воблерів, то це не гарантує вам упіймання бажаного хижака. Для успішної риболовлі, найважливішим фактором є правильне застосування кожного воблера.

Перед початком риболовлі, необхідно правильно оцінити місце рибалки. Я думаю, що кожен рибалка який хоч раз ловив щуку знає, що вона вважає за краще стояти в укриттях, де підстерігає свою майбутню здобич. Її здобиччю стає рибка яка пропливає повз, тому вам варто звернути увагу на такі місця, де закінчується чиста вода і починається водна рослинність або в воді знаходиться дерево яке впало або кущі, кромка очеретів, де є осередки водоростей. Саме в таких місцях і влаштовує свою засідку щука. Вам просто необхідно досліджувати всі такі місця воблером з глибиною занурювання, яка підходить в тому місці де ви рибалите.

Якщо ви вирішили рибалити з човна, то тут вам слід досліджувати рельєф дна, в цьому допоможе ехолот. За допомогою ехолота ви зможете знайти ямки, бровки, виступи а також вигини дна. Саме в таких місцях і слід використовувати воблер для рибалки на щуку.

При ловлі на воблер, ви повинні знати його робочу глибину, у кожної моделі вона своя. Від цього часто і залежить ваш успіх або провал на рибалці. Наприклад, якщо воблер має робочу глибину 3 метри, а ви ловите на мілководді, де глибина не більше пів метра, то в кращому випадку ваш воблер просто впреться в дно і ви зловите пучок трави. А в гіршому, воблер просто зачепиться намертво і ви його втратите.

Роль воблер влітку неможливо переоцінити. В озерах влітку відбувається розшарування води на теплу і холодну, таке явище називається термоклин. При термоклині дрібна рибка піднімається до верхнього теплого шару води, так як він багатий киснем. А щука природно переміщається в слід за нею. Рибаку необхідно визначити глибину термокліна, і підібрати воблер з відповідною робочою глибиною. З мого досвіду, кращі воблери для лову влітку, це моделі типу «мінноу».

Типи воблерів за формою тіла для рибалки на щуку
Типи воблерів за формою тіла для рибалки на щуку

Ближче до осені, ситуація на водоймах помітно змінюється. Щука починає хапати велику здобич, і виходячи з цього і воблер повинен бути великий. Ви можете скористатися моделлю «джеркбейт», вона нагадує «мінно» за формою, тільки має більш великі розміри. Але у «джеркбейтів» зовсім відсутня своя гра, його постійно треба підсмикувати спінінгом. Хоч це і складно, але при вираженому терпінні рибалка насолодиться трофейної щукою.

Ловля щуки на воблер, змусить постійно думати будь-якого рибака. Бо якщо рибалка правильно оцінює всю ситуацію під водою, всі чинники на рибалці, і користується ними для вибору відповідної моделі воблера, то незабаром він отримає свій заповітний трофей!

Основи проводки щучого воблера

Ловля щуки на такі приманки, як воблери, для рибалки є творчий процес. Хижачка може атакувати практично будь-яку приманку при будь-якій швидкості підмотки. Риба хватає воблер при падінні в воду, при рівномірній проводці з будь-якою швидкістю, при зупинці руху, при ривковій проводці, при ступінчастій проводці. Можна робити короткі або довгі ривки вудилищем, варіювати тривалість пауз. Щука клює при найнесподіваніших обставинах. І кожному спінінгістові доводиться самостійно розгадувати секрети щучого клювання.

Для багатьох рибалок воблери стають складною приманкою, яка допускає безліч варіантів гри. І навіть досвідчений спінінгіст, що володіє різними технічними прийомами проводки, не завжди може знайти підхід до воблера.

Для кожної водойми підходить свій тип приманок. Іноді воблер може роками припадати пилом в коробці спінінгіста, не приносячи клювань щуки. Але варто йому потрапити на нове озеро чи річку, як його раз по раз атакує зубаста хижачка.

Блище до осені щука надає перевагу великим приманкам. Використовуйте воблери джеркбейти
Блище до осені щука надає перевагу великим приманкам. Використовуйте воблери джеркбейти

З усієї маси подачі воблерів рибі, слід виділити два основних способи. Це рівномірна і не рівномірна проводки. Рівномірна проводка дозволяє обловлювати великі території, і застосовується вона з воблерами, які мають активну гру.

При не рівномірній проводці рибак повинен знати, що щука зазвичай атакує його при перших рухах після закидання або під час паузи. Потяжки вудилища можуть бути короткі або розмашисті, а для пасивної щуки краще робити плавні рухи спінінгом. Тому вудилище слід підбирати легке, щоб кистю руки виконувати ривки.

Помічено, що щука любить хапати на паузі повільно спливаючі моделі. Ті воблери, які при зупинці проводки різко йдуть до поверхні, риба ігнорує. Коли приманка повільно спливає, необхідно стежити за натягом волосіні. Клювання буває настільки обережним, що визначити його вдається тільки по «здригуванню» волосіні. Якщо упустити момент підсічки, то щука просто виплюне приманку. При такій ловлі дуже стане в нагоді яскрава плетінка, яка добре видна на тлі води.

При ловлі на воблери спінінгістові потрібно знати орієнтовну глибину в точці лову. Виходячи з цього, підбирається та модель воблера, яка добре працює на даній глибині. Щоб швидше вибрати потрібну приманку, можна підписати маркером кожен воблер. Так вдасться заощадити час на риболовлі, а також зберегти частину своєї «колекції».

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017