Як, де і на що ловити щуку осінню. 5 секретів

5 секретів щодо рибалки на щуку осінню

У статті розказано про те, що необхідно знати для того щоб ловля щуки восени завжди була результативною. Розкриваємо 5 основних секретів!

В кінці жовтня, на початку листопада наступають перші заморозки. У цей період вода дуже сильно остигає, в результаті чого підводна рослинність завмирає і рівним шаром лягає на дно водойми, тим самим відкриваючи рибалці нові ділянки для лову зубастої хижачки. Багато професійних спінінгісти цього подарунка природи чекають з величезним нетерпінням, оскільки можна приступити до дослідження тих ділянок, які протягом усього літа обловити не вдавалося через підводну рослинність.

Відзначимо, що цей момент намагаються не пропустити і інші рибалки любителі, які звикли ловити донками і поплавочними вудками. Вони свої звичні снасті відкладають убік і озброюючись спінінгом відправляються на мілкі затоки в пошуках окуня і щуку.

Але з великим і багатим уловом навіть в цей період часу повернутися судилося не кожному. Пояснень цьому існує кілька.

Секрет перший

Щука страшенно не любить різкі перепади температурного режиму. Риба відноситься, як всім відомо, до холоднокровних, а через зниження температури в її організмі відразу сповільнюються біологічні процеси, в результаті чого істотно знижується її активність.

У холодну пору року щука проявляє активність найменше. Головне її завдання навіть під час полювання витратити якомога менше сил і енергії. У холодну пору року щука більшу частину часу стоїть нерухомо на одному місці в очікуванні пропливаючого малька. Відзначимо, що розмір малька повинен бути великим, щоб зусилля на ривок в момент атаки витрачені були не дарма. Восени неглибокі озера і єрики остигають з великою швидкістю, в результаті чого активність щуки притупляється. Виходячи з цього, слід зробити висновок, що осінню щуку в холодній воді необхідно шукати тільки на мілких ділянках і прибережній зоні. Крім цього важливо правильно підійти до питання пов’язаного з вибором штучних приманок для лову щуку.

Осіння щука, як показує практика, найкраще починає ловитися після обіду, і що найголовніше погода на її активність практично не впливає. Похмуро і сонячно, туман або дощ, повний штиль або вітряно все це практично не заважає щуці вийти в другій половині дня на полювання. Тому варто запам’ятати, що пізньої осені на риболовлю слід відправлятися тільки після обіду.

Секрет другий

Велике значення звичайно на щучу активність робить погода, більшою мірою це стосується освітленості і атмосферного тиску. Як може здатися в тиху сонячну погоду щука повинна бути найактивніша, тому що вода швидше прогрівається і умови в водоймі стають більш сприятливими. Однак це далеко не так. Щука найактивніша в похмуру і дощову погоду. Пояснюється це тим, що восени ступінь прозорості води досить висока, а це негативно позначається на комфортності щуки. Тому в сонячну погоду хижачка намагається якомога швидше сховатися від сонця і найменше думає про полювання.

Також важливо відзначити, що в сонячну погоду атмосферний тиск завжди високий, що дуже негативно відображається на активності хижачки. Що стосується похмурої погоди, то практично завжди тиск невисокий і що найголовніше стабільний, що в свою чергу підвищує ступінь активності щуки. Крім цих природних факторів на клювання щуки впливає вітер. У дні, коли вітру немає, щука стає більш обережною і намагається через мальок свою засідку не залишати. Однак негативно позначається на клюванні і вітер, який дме зі сходу чи півночі. Найкраще для лову щуки підходить вітер, що дме з південного заходу або півдня зі швидкістю не більше 7 м / с.

Багато рибалок на риболовлю намагаються вирушати в сонячну і тиху погоду, а в дощову про риболовлю навіть не замислюються і це найбільша їх помилка. Порівнювати комфортність для людини і комфортність для риби не можна, оскільки ці речі повністю протилежні, тобто що добре для людини, то погано для риби.

Секрет третій

Важливо звертати увагу на фазу місяця. Існує думка, що вона не впливає на активність щуки, але це не правильна думка. З упевненістю можна говорити про те, що остання і перша сприяють збільшенню активності риби.

Секрет четвертий

Правильність вибору штучної приманки. З упевненістю визначити, на яку приманку щука буде ловитися найкраще, складно, оскільки на це впливає багато факторів, таких як особливості і умови водойми, час доби, погодні умови, мальок яким щука харчується в водоймі.

Приманки на щуку
Приманки на щуку

Тому вирушаючи на водойму необхідно мати в своєму наборі якомога більший асортимент штучних приманок. Вважається, що найбільш уловистими є вертушки і воблери, але це не означає, що колебалки і силікон можна відкладати в сторону. Підпір приманок повинен обов’язково виконуватися з урахуванням місця лову. Як ми вже говорили, восени щука воліє триматися мілини, а тому приманка повинна бути легкою. Однак ні в якому разі не маленькою, так як це може привести до того, що її найбільше буде атакувати окунь, а не щука, яка є головною метою риболовлі.

Для лову щуки в осінній період рекомендується використовувати приманки, розмір яких не менше 12 см. Крім цього необхідно підбирати приманки, які здатні навіть при мінімальній швидкості проводки виконувати хорошу гру. Що стосується кольору, то це великого значення не має.

Секрет п’ятий

Міняйте під час ловлі якомога частіше місце. Зациклюватися на одній ділянці не варто, оскільки якщо після 10-15 кидків атаки щуки не відбулося – це може означати тільки те, що її на цьому місці немає. Змінюючи часто місце лову, існує велика ймовірність того, що вдасться потрапити на щучу засідку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Як, де і на що ловити щуку осінню. 5 секретів: 1 комментарий

  1. Щука дуже добре теж бере на силікон білого з чорним та червоним кольорів а також з синію спинкою…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017