Як і на що ловити щуку на ставку ранньою весною

Рибалка на щуку на ставку ранньою весною

Ловля щуки весною на спінінг стає можливою відразу ж після сходу льоду. Вскриття водойми служить сигналом «зубастій» готуватися до нересту. Найбільш успішна риболовля на весняну щуку відбувається в перед нерестовий період, а також через кілька тижнів відразу після нересту.

Перш за все від льоду звільняються річки з інтенсивною течією, ну а на невеликих водоймах зі стоячою водою лід тане в останню чергу. Щоб не пропустити недовгу перед нерестову активність щуки в ставку, ловлю там потрібно починати ще до повного розкриття водойми. Поява великих вимоїн, ділянок з відкритою чистою водою надає нам можливість результативної ловлі щуки на спінінг.

Вибір місця для рибалки на щуку весною в ставку

Ставок – це водойма створена людиною для зберігання води. Річку або струмок запруджують побудувавши греблю поперек русла. Ділянка ставка біля греблі має відносно велику глибину і зазвичай розкривається від льоду першою. Якщо на цій ділянці немає сильної течії від скидання води з верхів’їв річки, то пошук весняної щуки слід почати звідти. При невеликій або відсутній течії на такій ділянці вода залишається чистою, а звільнившись від льоду, ще й добре прогрівається. Що і підвищує перспективність ловлі щуки навесні в цьому місці.

Ставок раньою весною
Ставок раньою весною

Наступним добутливим місцем для риболовлі буде старе русло загаченої річки. Невелика течія приносить досить води збагаченої киснем і глибина русла цілком влаштовує найбільш великі екземпляри «зубастих». Зазвичай ці хижачки влаштовують засідку біля руслової бровки прямо під нависаючими над фарватером залишками торішньої рослинності. Якщо ця частина ставка вже звільнилася від крижаного покриву, то рибалка на щуку вздовж русла може дати непоганий результат. Виняток становлять старі зарослі ставки, де русло вже давно приховано великим шаром мулу.

Ще одним перспективним місцем для рибалки на щуку в ставку були, є і будуть кордони водної рослинності – очерету, і т.д. Адже біла риба, яка вже покинула зимові схованки, відправляється на годівлю саме в такі місця. Слідом за нею туди ж відправляється і весняна щука, як вища ланка харчового ланцюжка. Риболовля в такому місці важка, не тільки тим що чревата зачепом, але і тим що пересування рибалки берегом досить обмежені наслідками весняної повені.

Якщо ж говорити безпосередньо про перед нерестовий період, то вже готові до продовження роду щучі «сім’ї» – ікряних самок і супроводжуючих її самців, можна зустріти прямо біля крижаній кромки в верхніх горизонтах води. Тим же складом вони відправляються на ділянки невеликої глибини з залишками торішніх рослин і залишаються там до самого ікрометання. Ну а після нересту про ловлю щуки в ставку можна забути на пару тижнів.

Снасті для рибалки на щуку весною

Снасті для ловлі щуки навесні відносяться до класу лайт, а в невеликих ставках, де щука більше 1,5 кг велика рідкість, можна ловити і ультралайтовою снастю. Строй спінінга на щуку може бути від середньо-швидкого до швидкого, яким зручніше ловити на джиг. Довжина вудилища в діапазоні від 2,1 м для ловлі в зарослій прибережній зоні і до 2,7 – З м, якщо знадобитися робити точний дальній кидок до затопленого русла ставка. Котушка вибирається відповідно до класу вудилища, а також типу і товщини застосовуваної волосіні чи шнура.

Оскільки на трофейну щуку в ставку можна особливо не розраховувати, значить волосінь великого діаметра нам не знадобиться. Для ловлі на блешні і воблери буде цілком достатньо і монофіла до О,22 мм, а для джига краще використовувати плетінку меншого діаметру. Обов’язковим елементом снасті для ловлі щуки є поводок. Можна використовувати повідці з флюорокарбону, але для більшого захисту від гострих щучих зубів, краще застерегтися поводками металевими: жорсткими – з гітарної струни або м’якими, сплетеними з тонкого дроту.

Вертушки Mepps
Вертушки Mepps

Способи рибалки на щуку ранньою весною на спінінг

Спінінгова риболовля на щуку в ставку може проводитися різними способами. Ловля на обертові і коливні блешні, спіннербейти, твічінг воблерами мінноу, ловля на джиг або підвантажений офсетник і інші менш популярні способи.

У всіх цих способів ловлі є загальна особливість – це невеликий розмір приманок і невисока швидкість проводки. Уже після нересту можна використовувати джерк, блешні більшого розміру, агресивні проводки – щука буде хватати все підряд. Але ранньою весною, по непрогрітій воді, поведінка щуки ще досить загальмована. На атаку такого хижака може спровокувати тільки щось повільне і дуже настирливе.

Принади і техніка лові щуки навесні

Ловля щуки на воблери

Воблери класу minnow показали відмінні результати для ловлі щуки ранньою весною. М’який, неагресивний твічінг цих вузько тілих приманок просто дратує хижачку. Навіть пасивна щука підкоряючись своїм інстинктам кидається на «рибку» що б’ється  в конвульсіях прямо перед її зубастою пащею.

Ловля щуки на вертушки

Для лову щуки в ставку підходять вертушки лайт і ультралайт класу. Добре проявили себе вертушки Mepps з пелюсткою типу Агліа і навіть «вербовим листом» Агліа Лонг. Проводка вертушки – повільна рівномірна з роботою пелюстки на грані зриву. Ловлять на вертушки в місцях, де вода вже трохи прогрілася і щука знаходиться на невеликій глибині.

Ловля весняної щуки на джиг

Силікон типу слаг
Силікон типу слаг

Для ловлі щуки в ставку на джиг застосовують головки вагою не більше пів-унції (до 14-15 г). Але такі важкі головки потрібні тільки для далекого закидання, коли ловля буде проводитися по руслу загаченої річки. Якщо не потрібна така дальність і глибина в місці ловлі відносно невелика, то вистачить і грузила 3-7гр.

В якості приманки краще підходить їстівна гума типу слагів, твістерів або віброхвостів, розміром до 3 дюймів (7,5 см). Від приманок кислотних кольорів в весняний період краще утриматися. Проводка класична сходинка з паузами в 3-4 секунди.

Вдалої Вам рибалки!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017