Як ловити щуку на живця

Ловля щуки на живця

Здравствуйте шановні рибалки. У даній статті мова піде про ловлю щуки на живця. Ловля щуки на живця є вельми успішним способом риболовлі, так як при такому вигляді лову в якості наживки виступає безпосередньо природна риба невеликого розміру, яка є традиційним об’єктом полювання для щуки.

Почати необхідно з визначення перспективних місць для ловлі щуки на живця. Як правило, такими місцями є ділянки річки вздовж різних підводних бровок, заростей водної рослинності або прибережного очерету, який стіною стоїть біля стрімчастого берега.

Також перспективними є місця біля повалених дерев, підводного коряжника, гребель і дамб, де річка змінює свою течію і для щуки є місце, щоб зробити засідку. Ловля починається з насадження живця на гачок. З цього приводу існує безліч різних думок, кожне з яких правильне, тут все залежить від самого рибалки.

Я вам перелічу три основних способи насадження живця на гачок.

Спосіб номер один.

Живець насаджується на одинарний, подвійний або потрійний гачок за губи. Це спосіб є самим, на мій погляд, малоефективним. І ось чому. Щука завжди атакує живця збоку, таким чином, гачок не потрапляє в зону атаки хижачки і велика вірогідність того, що щука просто зірве живця і залишиться при цьому не спійманою.

Тому при такому способі насадження живця вам необхідно робити велику паузу, щоб дати щуці час на те, щоб вона встигла заковтнути наживку, і тоді вже виконувати підсічку, і то не факт, що щука разом з наживкою заглотить і гачок. Плюсом цього способу є те, що живець залишається довгий час живим, і добре привертає рибу.

Спосіб номер два.

Найбільш поширений спосіб. Живець чіпляється на гачок за область, яка розташовується трохи нижче спинного плавця, таким чином, гачок розташовується безпосередньо в області атаки щуки, але і у цього способу є свої мінуси. Якщо щука промаже, і схопить живця трохи нижче гачка, то шанси на її піймання зводяться до нуля, так як вона просто зірве його. Також великий шанс, що щука наткнеться на вістря гачка і просто виплюне його. Але все-таки, як показала практика, таким способом насадження живця користується більшість рибалок.

Спосіб номер три.

Одівання живця церез зябра
Одівання живця церез зябра

Береться сталевий повідець, з якого попередньо знімається гачок. Повідець акуратно, щоб не завдати рибі травму, протягується через її зябра, потім вже на поводок чіпляється подвійний гачок. Такий спосіб насадження живця дозволяє живцеві залишатися живим дуже довгий час, також він виключає шанс збивання щукою наживки, але є і один мінус у даного способу – щука може наколотися на вістря гачка і кинути живця.

Отже, по одному з перерахованих вище способів насадили живця на гачок. Третина справи зроблено. Тепер необхідно закинути живця в правильне місце. Як правило, ловля щуки на живця передбачає використання човна, на якому ви зможете без складнощів підпливти в перспективну на ваш погляд точку, яка недоступна при ловлі з берега.

Серед рибалок дуже популярною снастю для ловлі щуки на живця є кружки.

Ловля щуки на кружки
Ловля щуки на кружки

Закинувши живця, наприклад, уздовж прибережної травички, якщо це річка, можна потихеньку відпускати його за течією, даний спосіб риболовлі є, мабуть, найрезультативнішим, так як живець сам шукає щуку, яка обов’язково буде стояти біля прибережних заростей трави або очерету. Раптом ваш поплавок зник під водою, коли підсікати? Все залежить від способу, яким ви скористалися при насадженні живця.

Якщо це перший або третій спосіб, то вам необхідно почекати кілька хвилин, поки щука почне заковтувати живця, і вже потім зробити підсічку. Якщо ж живець зачеплений за область біля спинного плавця, то необхідно відразу підсікати, оскільки великий шанс, що щука може зірвати живця.

Глибина ловлі визначається дослідним шляхом, для цього необхідно зробити кілька проводок на глибині близько півметра, потім поступово збільшувати її. Як правило, в літній час щука стоїть в пів води, тому при глибині, скажімо, три метра, оптимальною глибиною ловлі буде 2 метри.

Ловля щуки на живця пізньою весною зводиться до ловлі в глибоких ямах, де трапляються найкрупніші екземпляри. Тут вам необхідно підібрати глибину ловлі так, щоб живець перебував приблизно в 20-30 сантиметрах від дна, тільки в цьому випадку ви можете розраховувати на упіймання хижачки, ловити в пів води в цей час не вийде.

Невеличкі карасики в якості живця
Невеличкі карасики в якості живця

Як правило, для ловлі щуки на живця використовуються ті види риб, які складають основну кормову базу хижачки в цій водоймі. Якщо це невелике дрібне озерце, то, швидше за все, це буде карась. Якщо ж це велика річка, то в якості живця можна використовувати невелику плотвичку, густерку, пічкура або ж окунця.

А ось використовувати в якості живця йоржа я б не рекомендував, так як тільки сама відважна щука може наважитися схопити цього колючого монстра. Це все, що я вам хотів розповісти про ловлю щуки на живця.

Вдалої риболовлі !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017