Як ловити щуку в літній період на силіконові рибки

Ловля щуки літом на силіконові рибки

Дана стаття буде присвячена ловлі щуки. Щука, мабуть, самий бажаний трофей для будь-якого рибалки. Я не зустрічав жодного більш-менш досвідченого спінінгіста, який хоча б раз в житті не ловив би цю зубасту красуню.

У цій статті я розповім вам про особливості ловлі щуки на силіконові приманки в літній період. Тож почнемо.

Для рибалки на щуку на силіконові приманки я застосовую спінінг довжиною 2.7 метра і тестом 5-25 грам, в жарку погоду водойми сильно міліють, і застосовувати великі ваги просто немає сенсу, так як ви будете збирати з дна всю траву, активно зростаючу в цей період.

Я використовую плетену волосінь діаметром 0.12 мм. Її міцності цілком вистачає, щоб витягнути щуку на 7-8 кілограм, та й траву можна без проблем видерти.

Можна також застосовувати і моно волосінь діаметром від 0.25 до 0.32 мм, в залежності від закоряженності водойми і розміру риби, що живе в ній.

Вирушати за щукою влітку доцільно рано вранці, коли ще не так жарко і щука активна. Також можна рибалити і на вечірній зорі.

Щука впіймана на силіконову рибку
Щука впіймана на силіконову рибку

Колір приманок вибирається залежно від прозорості води, моя улюблена приманка, так звана верховодка. Вона являє собою невелику рибку, довжиною приблизно 5 см, спинка її пофарбована в чорний колір, а тулуб – білий.

Я ловлю на таке забарвлення круглий рік і ніколи воно мене не підводило. Також мені подобається так звана рибка-піскар, світло-жовтого кольору, з блискітками.

А взагалі, чим світліше вода, тим темніше повинна бути приманка, так як світла, з блискітками приманка може в такій воді насторожити щуку.

Розмір приманок також повинен бути не дуже великим. Від 3 до 6 см. В літню пору щука, звичайно ж, ловиться і на великі приманки, але з особистого досвіду я помітив, що на маленькі рибки вона спокушається частіше.

Проводку рибки необхідно робити повільну, щоб спокусити пасивну щуку. Приманка повинна проходити біля самого дна, але при цьому не торкатися його.

Зверніть увагу на те, щоб при повільній проводці у рибки добре грав хвостик, якщо його гра вас не влаштовує, можна його підпалити звичайним сірником, пластик розплавиться і стане м’якше.

Снасть, приманки обговорили, залишилося найважливіше.

Де шукати щуку?

Щука влітку стоїть біля берега, вздовж трави, під коряжником. Закидати приманку необхідно уздовж травички, або обривистого берега. Проводка повинна бути, як я вже говорив, повільною, щоб приманка йшла біля дна.

Щука любить робити засідки в заростях трави
Щука любить робити засідки в заростях трави

Якщо після першого проведення клювання не послідувало, зробіть ще кілька закидів в цю точку під різними кутами, можливо щука там і стоїть, головне правильно подати їй приманку.

Якщо рибка пройшла біля хвоста, то щука її просто могла не помітити або їй було «лінь» розвертатися, щоб схопити рибку.

Якщо ви зробили велику кількість закидів, а клювання так і не послідувало, спробуйте змінити приманку, злегка різноманітити проводку ривками вудилища, але їх необхідно робити невеликими, плавними.

У цей період кидати на середину водойми особливого сенсу не має, хоча, можливо, можна нарватися і на так звану проходящу щуку, але шанси на це досить невеликі.

Ретельно варто обловить місця, де трава межує з чистою водою. На кромці трави щука дуже часто влаштовує засідку, чекаючи невелику рибку, яка буде пропливати повз.

Проводку в таких місцях необхідно робити якомога ближче до трави, так як щука стоїть впритул до неї, а іноді навіть частина її тулуба знаходиться в траві, а частина в чистій воді.

Уздовж травички трапляються, як правило, невеликі щурята, розміром до 700-800 грам, досвідчені хижачки надають перевагу великим глибинам.

Віброхвіст на джиг головці на щуку
Віброхвіст на джиг головці на щуку

У літній період їх можна знайти в глибоких (5-8 метрів) ямах, великих завалах коряжника (хоча дістати їх звідти практично неможливо). Іноді велика щука також виходить годуватися до берега і курсує вздовж очерету або заростей трави.

Головне правило літньої рибалки: повільна проводка, невеликі приманки, не надто яскраві кольори.

P.S. Керуйтеся цими правилами, і удача вам посміхнеться. Вдалої Вам рибалки на щуку !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017