Як ловити щуку в різні пори року

Поради по ловлі щуки

Практично кожен досвідчений спінінгіст знає толк у своїй справі. Але існують певні пори року, і умови, коли рибалка має набагато більше шансів принести додому багато улову.

Для цього необхідно володіти потрібною інформацією про водойми де проживає риба і бути готовим практикувати різні приманки, що стане виграшною комбінацією в будь-який день, незалежно від погодних умов.

Весна – Літо

Рання весна може бути найкращим періодом, щоб зловити велику щуку. Все тому, що самки починають шукати мілководдя для нересту, постійно переміщаючись в різні куточки водойми. Самці в свою чергу нічим їм не поступаються, оскільки повинні виконати свій чоловічий обов’язок.

Озера з мулистим дном і бур’янами місцями є придатними районами, де можна відразу ж почати перші закиди спінінга. А рівень води в цих областях може бути настільки низьким, що ви не зможете навіть виявити слід великої риби.

Оскільки щука агресивний хижак, однією з кращих тактик для залучень риби є вміння використовувати пластикові воблери, які добре імітують дрібну рибу. У цьому випадку існує безліч таких наживок в різнобарвному форматі: срібні, золоті, червоні і білі. Рибаку в свою чергу потрібно практикувати кожну.

Важливо пам’ятати, що щука завжди шукає місце, для свого захисту, наприклад трав’яна лінія. Але досвідчений спінінгіст повинен бути хитрішим. Тобто, якщо ви кидає воблер в сторону заростей, залиште його трохи на повільному плаву. Риба з агресивним настроєм, безумовно піде на цей ледачий підхід.

Літня щука
Літня щука

Якщо ви використовуєте потопаючу приманку, спробуйте залишити її на дні протягом декількох хвилин, а потім зробіть серію коротких ривків, щоб подати викликаючий сигнал.

Повертаючись до теми нересту, використовуйте таку ж тактику. Вам потрібно знайти тихе місце, типу мілкої затоки. Знову ж, водойма має мати трав’янисті місця для ловлі щуки, які служать місцем її укриття.

Потрібно пам’ятати ще одну пораду для цієї пори року. Щука проявляє свою активність з 8-11 годин ранку, а потім може просто наступити «глухий номер». Але через годину або два, хижачка знову відновлює своє полювання на відміну від інших представників свого класу. Однак, ближче до вечора рівень активності, як правило, знижається.

Після нересту, ще до того як літнє сонце нагріє воду, щука «сідає» на глибину 10-15 метрів, де температура відповідно нижче. Протягом цього періоду ефективним може бути використання потопаючих приманок, оскільки щука шукає кам’янисте дно. В цьому випадку ви повинні контролювати процес «правильного» падіння блешні, уникаючи зачепів. Коли риба виходить з нерестовищ річки, спробуйте робити закидання в ті місця, де вигини водойми сповільнюють потік води. Як показує практика, щука часто мешкає в цих місцях.

Осінь – Зима

Восени ви зможете зловити велику щуку в більш мілководних районах, дотримуючись тієї ж методики що і навесні. Коли вода стає холодною, риба стає більш млявою і пасивною. Вона шукає тепліші ділянки води, але при цьому її метаболізм сповільнюється, не вимагаючи так багато їжі як в літній період.

У мілководних озерах, риба рухається дуже повільно. Професійні спінінгісти завжди намагаються закинути блешню рибі під самий ніс, хоча в більшості випадків хижачка на це ніяк не реагує. Але все ж, не варто сумувати. Намагайтеся робити далекі кидки, при цьому зі зворотним, повільним прокручуванням котушки.

Щука зимою
Щука зимою

Що стосується річкової риболовлі, холодна пора року змушує рибу рухатися активніше, ніж в озерах. Багато, якщо не більшість, рибалок готують «мертві приманки» для зимової ловлі щуки, які в свою чергу імітують непогану здобич.

В кінці зими, риба готуватися до періоду відкладання ікри на кам’янисті місцях мілководдя. Для цього бажано використовувати гумові твістери, які можуть принести чимало успіху в процесі риболовлі.

Але все таки, незалежно від того, в яку пору року ви підете ловити щуку, все одно доведеться витратити немало зусиль, щоб зловити її.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017