Як ловити крупну глибинну щуку

Ловля крупної глибинної щуки

У статті розказано про те, в яких місця шукати і ловити глибинну щуку, які для цього використовуються снасті і приманки.

Ловля «трав’янок» або як їх називають ще рибалки «олівці» певний інтерес, звичайно викликає, але ловля великої щуки все одно набагато цікавіше. Відразу уточнимо, що під «травянкою» розуміти необхідно щук вагою до 4 кілограм. Глибинні щуки в основному зустрічаються вагою від 5 до 14 кілограм. Живуть такі монстри поодинці в своїх ямах.

Спіймати глибинну щуку завдання набагато складніше в порівнянні з ловом «трав’янок», але якщо щука вагою приблизно в 10 кілограм схопить вашу приманку, то з упевненістю можна буде сказати, що максимальний запас адреналіну ви отримаєте в боротьбі з такою рибою.

Перш ніж відправлятися на пошуки глибинної щуки необхідно як слід підготуватися. Важливо відповідально поставитися до вибору спінінга і котушки.

Що стосується першого, то найкраще використовувати для лову спінінг класу light, причому з максимально жорстким ладом. Необхідно це для того щоб максимально швидко виконати підсікання і пробити кістляву пащу хижачки, а це вийде тільки жорстким вудилищем.

Котушка повинна бути силова, запасну шпулю брати не обов’язково, але якщо вона буде, то навряд чи вам завадить.

Штучні приманки використовуються будь-які, але обов’язково великих розмірів. Глибинна щука приманку, яка запливає на її територію, атакує без розбору, тому неважливо, буде це силікон, твістер або воблер найголовніше знайти місце стоянки щуки.

Кріплення приманки обов’язково повинно бути виконано до основної жилки через вольфрамовий або сталевий повідець. Повідець використовувати обов’язково, але буває так, що від щучих зубів не рятує навіть він. У деяких випадках можна використовувати відразу два повідця, але такий монтаж в основному використовується при лові глибинної щуки більше 15 кілограм.

Приманку щука атакує блискавично. Атака починається з голови, після чого слідує різкий розворот і відхід в сторону, в результаті чого відбувається потужний удар. Щука особливо глибинна дуже сильна, тому в якості волосіні найкраще використовувати мононитку діаметром не менше 0,4 мм.

Прийшовши на водойму необхідно відразу визначити для себе найбільш перспективні місця, де може стояти щука. Такими місцями можуть виявитися ділянки з корчами, ямами, затопленими палями і колодами. Ловити щуку найкраще з човна, так як тільки з човна існує можливість обловить перспективне місце максимально повністю і якісно.

Щука в заростях трави
Щука в заростях трави

Ідеальне місце для стоянки глибинної щуки це ділянка з корчем на глибині більше трьох метрів. Знайшовши відповідне для лову місце, приступаємо до його обловлювання. Після закидання приманки необхідно дати їй час повністю опуститися на дно і тільки після цього починати виконувати просту рівномірну проводку. При необхідності варіанти проводки змінюються. Ділянку необхідно обловлювати з усіх боків і в тому випадку якщо щука в цьому місці є, з часом вона зацікавиться приманкою і атакує її.

Щука нерідко ховається біля земснарядів. Тому якщо на водоймі є земснаряд, то необхідно почати ловлю саме з цього місця. Досить часто щука запливає в затоки, але за умови, що там є зе6мснаряд. У цьому місці ловлю необхідно здійснювати максимально обережно, так як грунт може мати непередбачуваний рельєф, з якого можуть виступати коріння та інші підводні перешкоди для штучної приманки.

Відмінним місцем для лову щуки є ділянка з великими підводними каменями. Саме серед них досить часто ховається глибоководна щука. Наступними не менш цікавими місцями можуть бути знову-таки глибоководні темні місця з багатою підводною рослинністю.

При лові глибинної щуки досить часто може клювати великий окунь вагою більше 500 грам, який також може вважатися гідним трофеєм. Крім цього може попастися судак, також в більшості випадків великий.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017