Як ловити щуку на донку

Просте доопрацювання донки для ловлі щуки

Виявляється, що щуку цілком реально зловити на фідер! Звичайно ж, до фідера цю снасть можна віднести з великою натяжкою, але деякі загальні моменти подібності, все ж, є.

Наприклад, клювання також відстежується по кінчику вудилища, закид снасті відбувається з використанням спінінга (можна для цих цілей використовувати і телескопічне вудилище, замінивши перше коліно на склопластикове, без порожнин всередині).

В рибальській літературі така снасть найчастіше іменується «донкою на щуку». Як це не дивно, але і таким способом ловлять щуку, хоча, досить рідко.

У своїй практиці на донну снасть, я ловив щуку всього 3-4 рази. Заняття це захоплююче, так як є такі місця, де саме щуча донка (фідер) дає позитивний результат: велика глибина серед коряжника, глибокі ями, ділянки з швидкою течією, де інша снасть не дає результату. В принципі, я вважаю, що щукарям потрібно знати цей метод лову щуки, до того ж снасть проста у виготовленні.

Донка на щуку
Донка на щуку

Така донка вдає із себе наступне: основна волосінь або шнур (рекомендується використовувати волосінь 0,3 мм), вертлюги, важкий вантаж (щоб живець його не зрушував), двійники або трійники. Але така, загальноприйнята конструкція має один істотний недолік: коли снасть на дні, живець може заплутати волосінь, пропливаючи навколо основної волосіні, що негативно позначиться на клюванні, а іноді щука взагалі може не підійти до бороди яка утворилася.

Щоб цього уникнути, було внесено деяку конструктивну особливість у вигляді простого в’язального дроту (можна використовувати 2 або 3ю гітарні струни), з якої робиться щось подібне до повідця довжиною від 30-40 сантиметрів, і вже до нього прив’язують відрізок волосіні з гачками і насаджують живця .

«Донка для щуки» виглядає так:

  1. Основна волосінь
  2. Вертлюг
  3. Вантажило
  4. Вертлюг з карабіном
  5. Дріт
  6. Жилка
  7. Гачки

Дріт створює певний опір для живця, і він не допливає до основної жилки, і не плутається навколо неї. При клюванні, сили хижака цілком достатньо, щоб зрушити всю снасть, натягнути волосінь і передати ривки на спінінг або кінчик вудилища.

Повторимося, така донка використовується рідко, але іноді – виручає. Спробуйте, всього Вам доброго.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017