Cнасті для ловлі сома

Підбір снастей для ловлі сома

У статті розказано про те, як правильно налаштувати снасть для ловлі сома. Які використовуються приманки для лову сома, і як правильно здійснюється їх вибір. Як відбувається клювання сома.

Ловити сома цікаво і пов’язано це не тільки з тим, що сом сильний противник, а й тим, що його повадки істотно змінюються. Багато рибалок для лову сома використовують різні варіанти донних снастей, але справжні професіонали віддають перевагу, лову сома на спінінг.

При виборі спінінга, яким буде здійснюватися ловля сома важливо враховувати безліч нюансів. Отже, снасть повинна бути міцною і максимально пружною. Що стосується довжини вудилища, то тут все буде залежати від умов лову, але, на думку фахівців, оптимальний варіант довжини від 1,7 до 2,1 метра.

Котушка на спінінг для лову сома встановлюється силова, наприклад «Невська». Головна перевага такої котушки полягає в простоті конструкції і здатності витримувати великі навантаження. Як варіант можна розглянути і сучасні варіанти котушок.

При виборі котушки важливо не забути і про місткість шпулі. Для лову сома вагою більше 20 кг слід використовувати волосінь перетином більше 0,5 мм, якщо планується ловити більшу рибу, то тоді слід віддавати перевагу волосіні діаметром не менше 2 мм. Важливо, щоб на шпулю використовуваної для лову сома котушки вміщалося мінімум 70 метрів волосіні.

Один з важливих моментів екіпіровки – це гачок. Відразу важливо відзначити, що він повинен бути гострим і міцним. При виборі слід віддавати перевагу тільки гачкам, які не проходили при виробництві закалювання. Вибирати гачки для сома слід тільки з варіантів, для виготовлення яких використовувалася дріт діаметром більше 2 мм.

Що стосується вантажу, то його вага підбирається виходячи з сили течії. Єдине на що слід звернути увагу це на його розміщення. Отже, невелика частина вантажу фіксується глухим монтажем на відстані до 30 см від гачка, основна частина вантажу фіксується вище за допомогою змінного монтажу.

Що стосується приманки для лову сома, то тут вибір величезний, все буде залежати від пори року. Так, в останніх числах квітня і початку травня, коли сом тільки починає виходити з ям слід використовувати черв’яків, великого живця або капустянку. З середини літа як тільки почне цвісти соняшник рекомендується в якості приманки використовувати жабу, курячу печінку і т.д.

Сом на спінінг
Сом на спінінг

Незалежно від того яка використовується приманка важливо постаратися закинути її так, щоб вона перебувала точно на виході з ями, де живе сом.

Клювання сома відбувається в три етапи. На першому спостерігається легке потягування волосіні, після чого попускання і різкий ривок, під час якого тримати котушку рукою не слід, оскільки якщо сом клюне великий, існує ризик отримати пошкодження пальців. Після клювання слід трохи почекати, що дозволить сому заспокоїтися, після чого приступити до виведення.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017