Ловля сома

Способи ловлі сома

Ця риба є найбільшим і дуже ненажерливим представником хижаків. Населяє він прісноводні водойми, причому, живе в глибоких руслових ямах, глибина яких може досягати 12-30м. Цей «домосід» готовий все життя провести в одній ямі, якщо тільки обставини не змусять його шукати інше житло.

Сом – теплолюбна істота, і його ловля починається, коли температура води стає більше 20 градусів. І чим тепліше вода, тим сом активніше. У гарну погоду сом може «плавитися», підпливаючи до поверхні води і перекидаючись там, видаючи тим самим своє місцезнаходження. Але все ж, без ехолота знайти сома дуже складно. Підійде будь-який прилад, який показує рибу.

Вважається, що сом – донний хижак. І його з успіхом ловлять на донку, а рибалки зі стажем використовують «квок» – пристосування, що імітує квакання жаби. Така ловля приносить непоганий улов, і полягає в виманюванні сома на поверхню води.

Рибалка правильним відточеним рухом кисті вдаряє «квоком» по воді, утворюючи специфічний шум, який і привертає сома. Така ловля вимагає майстерності, сили і вміння. Простий «квок» має вигляд маленької дощечки до 27-36см довжиною, шириною до 4 см. З одного кінця робиться поглиблення у вигляді воронки, а з іншого – відтісується і прив’язується до рукоятки.

Квок
Квок

Донка повинна мати металевий повідець і великий гачок. Насадкою може виступати дрібна жива рибка, шматок сала або м’яса. Донкою зазвичай ловлять сома в нічний час. На березі снасть кріплять так, щоб вона могла витримати ривки спійманого хижака. І до ранку, спійманий таким чином сом, готовий до виведення і надає лише незначний опір.

Крім того, цікава ловля сома з пливучого човна. Для цього використовують потужне і коротке (до 1.5 м) спінінгове вудилище, оснащене інерційною котушкою. Товщину волосіні підбирають з урахуванням величини передбачуваних риб. Найчастіше це волосінь 0.7-0.9мм в діаметрі або плетений капроновий шнур. Від величини насадки залежить розмір гачка, але, в будь-якому випадку, за міцністю гачки не повинні поступатися волосіні.

Приманку не варто закидати безпосередньо в яму, це ускладнить процес виведення. Краще закинути снасть так, щоб насадка виявилася на дні біля виходу з ями.

Клювання сома не різке. Спочатку, здається, що хтось ворушить насадку, потім волосінь натягується і йде в бік. Часто великий сом тягне вудлище за собою у воду, тому треба підсікати цього хижака в ці кілька секунд.

Популярний серед рибалок метод відвісного блешніння і ловля на мормишку. Тактика полягає в тому, що рибалка, ставить на якір човен, здає мотузку і переміщається трохи за течією, послідовно обловлюючи територію сомової ями.

Досить цікавою може бути ловля сома троллінгом. Зазвичай на таку ловлю виїжджають двоє рибалок: один гребе, інший керує снастю. Необхідно дотримуватися повної тиші.

М’ясо видобутого сома можна вживати в їжу в солоному, копченому і свіжому видах. М’ясо молодих риб смачне і м’яке, а старих сомів відрізняється жирністю і пружністю.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017