На що ловити сома

Кращі наживки для рибалки на сома

Сом – найбільша і вдала здобич для будь-якого рибалки. Сом зазвичай мешкає на дні річок, в глибоких канавах, і тому спіймати його важко, це дуже велика риба і її ловля вимагає певних снастей і наживки. Поговоримо про наживки для сома.

У цієї риби є одна дивна особливість – сом добре ловиться тільки на наживку тваринного походження. До неї можна віднести різних комашок, сарану, ракушку-перлівницю (ця їжа, яка є для сома найбільш звичною і на неї він буде ловитися чудово).

Також наживка на сома може бути представлена ​​звичайним дощовим черв’ячком або п’явкою з тієї ж річки. Варто відзначити і те, що найкраща наживка на сома повинна бути несвіжою, з деяким запахом тухлості. Сом за своєю природою хижак і різкі запахи приваблюють його до здобичі.

Наживка для лову сома підбирається в залежності від віку цього хижака. Якщо сомик ще маленький, то його харчування складають лише дрібні черв’ячки, ракушки з панциром або очищені і річкові п’явки. А ось коли сомята перетворюються на дорослу і зрілу особину, у них починають проявлятися всі характеристики хижака і тоді раціон сома поповнюється такими тваринами і комахами як жаба, більш дрібна риба і раки.

Коли сом вже остаточно сформований, він починає повною мірою проявляти свої задатки хижака і його їжею стають мишки, велика рибка, водні представники пернатих (дикі качки та ін.). І навіть дрібні тварини класу ссавців. В деякій мірі великий сом небезпечний і для людини.

На яку наживку клює сом найкраще?

Як уже зазначалося, сом любить очищати річки від протухлого м’яса, риби та іншої мертвої неприємно пахнучої живності. Тому і наживка на сома повинна бути з душком і для неї краще використовувати запарених на сонечку черв’ячків. Сом на таку приманку дуже добре ведеться.

Дощовий червяк - наживка на сома
Дощовий червяк – наживка на сома

Наступний варіант наживки на сома – рак. Причому використовувати можна не самих маленьких рачків, адже сом – риба велика і цілком зможе проковтнути таку здобич на вашому гачку. Жаба в якості приманки для сома може використовуватися тільки при полюванні на велику рибу, тому що жаб поїдають тільки дорослі соми.

Ще один різновид наживки – на живця. Цей тип являє собою дрібну або велику рибу (в залежності від того, на якого сома відкрито полювання).

Також для успішного лову сома можна використовувати сарану або капустянка (медведку) які зазвичай атакують садові ділянки. При цьому варто подбати, щоб ці особини не були насичені отрутами, якими обприскується ділянка з метою знищення шкідників. Запах хімії може відштовхнути сома від приманки.

Капустянка (медведка) - в якості наживки на сома
Капустянка (медведка) – в якості наживки на сома

На яку наживку ловити сома повинен вирішувати сам рибалка, головне, щоб обрана водойма для лову цього хижака дійсно була місцем існування зграй сомиків і великих сомів.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017