Особливості та нюанси рибалки на сома

Ловимо сома. Особливості і нюанси

У статті розказано про те, як правильно визначити місце для ловлі сома. Які використовуються приманки і наживки для рибалки на сома. Як правильно налаштувати снасть, і які прийоми використовуються при виведенні сома.

З упевненістю можна сказати, що будь-який рибалка мріє піймати господаря річок – сома. Водиться ця риба практично у всіх водоймах, глибина яких перевищує 4 метри. Успіх лову залежить від того, наскільки правильно визначено місце лову і підібрані приманки. Давайте ознайомимося з основними нюансами і особливостями ловлі річкового сома.

Де ловити сома?

Активність сом проявляє тільки вночі і на світанку. На поверхню сом піднімається виключно в спекотні дні і тільки для того, щоб ковтнути трохи свіжого повітря. У тиху погоду сом може підпливати до берегової лінії або на мілину, де активно починає харчуватися дрібною рибою, жабами. Живе сом в одній ямі і залишає її тільки в період нересту.

Зустріти скупчення сома можна тільки в зимовий період в зимувальних ямах, в усі інші періоди сом живе одинаком. Молоді соми перші три роки тримаються невеликими зграйками і дотримуються кормових місць, практично не залишаючи їх. Каламутну воду сом не любить, так, під час паводку або після сильного дощу, коли рівень води в річці піднімається, сом піднімається до поверхні. Аналогічно він поводиться перед грозою і різкою зміною погодних умов в гіршу сторону.

Де шукати сома?

Сом, особливо великий, може жити на глибині більше 10 метрів. Дізнатися що сом є на конкретній ділянці можна по сплесках і сліду на поверхні води, який утворюється під час руху риби. Також відшукати місце годування сома можна по появі бурунів, які утворюються в момент, коли сом хватає пащею повітря або здобич коло поверхні. Найкраще сом ловиться в середині літа, коли вода прогрівається до температури 22 градуси. Важливо відзначити, що в цей період сом починає нереститися, а це означає, що він почне залишати ями і збиратися в невеликі зграйки, що істотно полегшує пошук і ловлю.

Вирушати ловити сома краще з вечора, оскільки активність він проявляє тільки в темний час доби. Однак зазначимо, що якщо правильно визначити стоянку сома, то існує ймовірність зловити його і вдень. Найкращим місцем для лову сома є вихід з ями або стежка, по якій він звик ходити на годування.

Які використовуються наживки для ловлі сома

Для лову сома можуть використовуватися найрізноманітніші варіанти приманок, найголовніше – вона повинна бути рухливою і мати запах. Жива приманка у воді створює невеликі коливання, які і привертають хижака. Найкращою принадою для сома вважається жива рибка, куряча печінка, шматочки кальмарів. Крім того, сом із задоволенням ласує молюсками, жабами, п’явками. Багато рибалок використовують в якості приманки невеликих птахів, наприклад горобців, а також черв’яків, які насаджуються на гачок в кількості до 5 штук. Під час лову сома можна використовувати підгодовування, яке готується з різних харчових відходів, в основний склад якого додаються палені пір’я птахів і тельбухи.

Наживки на сома
Наживки на сома

Снасть для ловлі сома

Сома можна ловити з використанням різних снастей, але найуспішніше ловля відбувається з використанням донної снасті. Відразу важливо відзначити, що приманка повинна закидати на виході від ями приблизно в трьох метрах. Визначити перспективне місце для лову сома можна по сплесках або жваканням, які утворюються рибою в момент вдихання повітря на поверхні. Виготовити донну снасть нескладно, все, що буде потрібно – це метрів 80 волосіні діаметром 0,6 мм, великий гачок і грузило, вибір якого залежить від умов лову. Волосінь намотується на звичайну котушку, яка може бути закріплена на спінінгу, тест якого повинен бути більше 120 грам. Донна снасть відмінно підходить для лову сома з берега і з човна. Перш ніж закинути приманку, рекомендується досліджувати дно на предмет корчів і інших підводних перешкод, в які спійманий сом може заплисти під час виведення.

Особливості рибалки на сома

Потрапивши на гачок, сом починає відчайдушно опиратися і намагається заплисти в найближче укриття (під корчі, палі). Важливо своєчасно виконати підсічку, поспішати не потрібно. Сом до приманки підходить повільно і бере її дуже акуратно. Момент, коли хижак взяв приманку в рот, можна визначити по легкому натягу волосіні. У цей момент рекомендується відпустити метра три волосіні, що дозволить сому спокійно проковтнути наживку. Як тільки приманка буде проковтну, сом різко рве в сторону і в цей момент слід виконати різку підсічку.

Спійманий сом чинить сильний опір. Хижак вагою 5 кг здатний легко зламати вудилище і порвати волосінь, тому намагатися витягти його силою не потрібно, правильніше буде поморити його і дочекатися, поки рибу покинуть сили, що дозволить підвести його до берега і взяти рукою. У тому випадку, якщо сому вдасться заплисти за корчі, панікувати не потрібно.

Все що потрібно від рибалки – це натягнути волосінь і злегка постукати по ній рукою або потерти шматочком пінопласту, сом через якийсь час сам випливе на чисте місце, що дозволить продовжити виведення.

При виведенні сома, особливо великого, слід надягати будівельні рукавиці, особливо якщо волосінь з води вибирається руками. Ні в якому разі не можна намотувати волосінь на пальці, так як в момент ривка може бути отримана травма.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017