Підбираємо снасті для ловлі сома

Снасті для ловлі сома

У цій статті ми звернемо увагу на особливості, які необхідно враховувати при комплектації вудилища котушкою, повідцем і наживкою, а також іншими речами. Як слід перевірити вудилище, призначене для ловлі сомів, і які снасті ще знадобляться для вилову цього хижака.

Гачок

Спочатку слід вибрати гачок, адже саме ним слід підсікти рибину. При лові сома використовують три типи гачків: одинарні, двійники і трійники. Рибалка може використовувати для ловлі будь-який з цих типів, але експерти схиляються до вибору двійника. Він більш надійний і відрізняється підвищеною міцністю, ніж одинарний гачок. Має подвійне жало для підсічки риби, в чому і його перевага.

Разом з тим існує і діаметрально протилежна думка. Фахівці в риболовлі на цього великого хижака кажуть, що ефективніше використовувати посилений одинарний гачок. Обговорюючи потужність гачка, розмова йде саме про ковані гачки з міцної сталі. Але все ж сам рибалка вирішує, яким гачком краще користуватися для упіймання цих гігантів.

Наживка

Хижість риби вказує на її раціон. Сом дуже любить поласувати раками і шматочками підгорілого на багатті м’яса, маленькою пташкою або живцем, жабою або ракушкою. Ефективною насадкою вважають все ж ракушку, яку можна знайти в тій ж водоймі, де будете ловити. Трошки підсмажена на багатті ракушка підвищить дратівливість смакових рецепторів сома і підвищить його агресивне клювання.

Для більшої ефективності лову, слід комбінувати наживки або використовувати їх в комплексі, запропонувавши сому кілька варіантів їжі. Саме цей «бутерброд» спокушає трофейних гігантів. Використовуючи комбіновані наживки, слід застосовувати двійники або трійники.

Повідець

При виборі повідця слід враховувати, що його довжина повинна бути достатньою. Сам поводок повинен бути монофільним (кілька сплетених разом лісок) або металевим. Фахівці рекомендують використовувати металеві повідці через їх стійкість до зубів хижака.

Захоплюючи наживку, сом буде надавати сильну відсіч, якщо почує, що його спіймали. Під час вивудження, він може своїми дрібними, як щітки зубами, перетерти поводок, залишивши рибалку ні з чим. Крім того, нерідкі випадки заковтування наживки разом з повідцем. Якщо поводок буде коротким, той сом зашкодить волосінь і також піде.

Волосінь

Для лову сома найкраще використовувати сплетену з кількох жил волосінь (монофіл). Вона відрізняється від звичайної волосіні меншою товщиною і підвищеною розривної потужністю.

Котушка

Для лову сома використовують потужні мультиплікаторні або безінерційні котушки. Котушку треба забезпечити волосінню довгою до 150 метрів. Нерідкі випадки, коли сом, надаючи запеклий опір, йде на 100-150 метрів від берега. Якщо ловля відбувається з човна, 100 метрів на шпулі котушки буде досить. Рибалки вважають за краще безінерційні котушки, які приваблюють своєю адекватною ціною. Фахівці, з огляду на свій багаторічний досвід, з часом переходять на мультиплікаторні котушки.

Вудилище

При виборі вудилища необхідно враховувати, звідки буде відбуватися ловля. З берега ловлять за допомогою вудилища завдовжки близько 3 метрів. З човна можна використовувати вудилище коротше і довжини в межах від 2 до 3 метрів буде досить. Ловля сома на схил вимагає укороченого вудилища довжиною до 2 метрів. Обов’язково вудлище повинне мати певну жорсткість. З цією характеристикою не слід перегинати, оскільки це неминуче веде до сходу хижака.

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017