Рибалка на сома весною. Як, де і на що ловити

Рибалка на сома весною

Ловля сома весною стає можливою, коли вода прогрівається понад 9-1О градусів. Зазвичай це відбувається в другій половині квітня. До цього «вусатий» не покидає своїх зимувальних ям і ніяк не реагує на наживку.

У перед нерестовий період, який триває приблизно до кінця травня, клювання сома нестабільне. У квітні це ще рідкісні клювання при облові джигом сомових стоянок переростають в справжній жор перед самим нерестом. У цей період соми легко піднімаються з ям на звуки квока і, при необхідних навичках, зловити трофейний екземпляр не складає труднощів.

Рибалка на сома весною може проходити як з берега, так і з човна. Але в багатьох регіонах існує заборона на ловлю з плавзасобів протягом весняно-літнього нерестового періоду, а в деяких водоймах повна заборона на вилов риби. Тому перед тим як відправитися на рибалку ознайомтеся з чинними обмеженнями встановленими рибнаглядом. Якщо ж у вашому регіоні таких обмежень немає, то наступна інформація про те, як ловити сома навесні, як раз для вас. Але перш за все, давайте з’ясуємо де ловити сома.

Де ловити сома весною

Для найбільш результативної ловлі сома весною, потрібно добре знати рельєф водоймища. Найпростіше це буде зробити за допомогою ехолота. Якщо ж цього пристрою у вас немає, то обстежити дно доведеться за допомогою грузила.

В першу чергу нам потрібно шукати руслову і берегову (якщо така є) канаву, а також глибокі ями. Навесні сом полює на столах-мілинах прилеглих прямо до цих канав або ж на виходах з ям. Глибинні місця біля гідроспоруд теж дуже перспективні. Набагато рідше стоянку сома навесні можна виявити на глибоких плесах, звідки він виходить на перекати, так що не будемо виключати і такі місця з пошуку.

У деяких водоймах «вусаті» відправляються за здобиччю прямо на мілководдя, а при хорошому розливі виходять навіть у заплаву річки, але це велика рідкість. Про те де ловити сома навесні, нам можуть розповісти і надводні орієнтири: повалені в воду дерева і закоряжені ділянки водойми біля крутих ярів часто служать притулком цьому хижакові, особливо якщо на таких ділянках є вири або хоча б неглибокі ями.

Звичайно ловля сома в коряжнику досить складна, ризик зачепу дуже великий, але досвідченим «джигітам» це тільки додає азарту в риболовлі. І все ж, повторюся, найбільш перспективними місцями для ловлі сома весною будуть виходи з глибоких ям, а також столи при руслових і берегових канав.

Снасті для рибалки на сома весною

Для ловлі сома на спінінг з берега нам знадобиться могутнє вудилище 2,7-З,Ом. з тестом до 1ОО-15Огр. – при риболовлі на річці з інтенсивною течією, або 6О-8Ог – для більш спокійних вод, наприклад водосховища. Для риболовлі по мілководді на відносно невеликих «вусанів» або ж для ловлі на унцеву «коливалку» може вистачити і 3Огр. на верхній межі.

Сом впійманий на спінінг
Сом впійманий на спінінг

Серед коропових вудилищ ви напевно знайдете підходяще під всі ці параметри. Для лову з човна довжина вудилища може бути значно менше 1,8-2,1 м, але тестові межі бланка, такі ж як і при лові з берега. Ну а при лові на квок, замість вудилища найчастіше використовують мотовильце.

Котушка на сома повинна мати містку шпулю і легко регульований фрикціон або інше гальмо, якщо у вас мультиплікатор. Адже при виведенні сома доведеться довго і добряче попрацювати, вимотуючи цього бійця. А неправильно налаштований фрикціон при такій боротьбі, загрожує поломкою вашого вудилища. Отже, якщо ви віддаєте перевагу «безінерціонці», то краще брати 4ОООО-5ООО коропову котушку. Якщо ж схиляєтеся до «мульта», то більше підійде жилкомісткий «бочонок» середньої потужності з хорошим гальмівним механізмом.

Наступним елементом снасті для ловлі сома, є волосінь. Для джига це однозначно буде плетений шнур діаметром не менше О, 37 мм, і розривним навантаженням 50lb. Для донок можна обмежитися і монофілкою О, 6-О,7 мм або міцним капроновим шнуром. Довжина повідця для рибалки на сома визначається відстанню від кисті руки до плеча. Поводковий матеріал або металевий, або флюор значного діаметра. Менш міцний поводок сом може перетерти своїми дрібними незліченними зубами під час виведення.

Гачки на сома
Гачки на сома

Розмір гачка вибирається згідно наживки, але якість цього елемента снасті для ловлі сома, має бути просто відмінним. На гачках економити не варто. Вагу грузила підбираємо під умови лову. Якщо ловите джигом, то під складні умови (течія, глибина) використовуйте кілька «чебурашок» з’єднаних між собою шарнірно. Для ловлі на донку або квок, грузило потрібної ваги можна виготовити самому.

Приманки і способи рибалки на сома весною

Чим ще радує рибалка на сома весною, так це різноманітністю приманок і наживок. Давайте розглянемо деякі з них для різних способів ловлі.

Приманки для ловлі сома на джиг

Їстівна гума з яскравим ароматом буде кращим варіантом для такого способу лову. Варіанти виконання – твістери, віброхвости. Розмір не менше 4,5 дюйма (приблизно 12 см). Можна ловити і на звичайні «неїстівні» силіконові приманки, а також на поролонові рибки. Поролонки краще спрацюють якщо їх обробити ароматизатором. Улюблені аромати «вусатого» – часник, креветка, кальмар і різні тваринні запахи. Монтується це все на одинарному або подвійному гачку, розміром відповідним довжині приманки.

Ловля на «залізо»

Багато рибалок для ловлі сома застосовують свій «залізний» арсенал. Хороші результати показала ловля на блешні, що коливаються. Більш підходять вузькі світлі блешні розміром 1О см і більше. Легкі блешні обтяжують оловом, так що б вага приманки доходила майже до ЗОгр.  Проводка повільна зі значними паузами на падіння. Ловля сома навесні можлива і на блешню «Кастмастер». Техніка проводки – «в притримку» або донна американська.

Наживки для ловлі сома на донну снасть

Для ловлі сома на донну снасть, а також для лову на квок використовують наживки тваринного походження. Це можуть бути жаби, чорні п’явки, виповзки і інші великі черв’яки, медведки, сарана, раки, беззубки (перловиці), кальмари і інші. Дуже важливо, щоб при насадці жало гачка було повністю закрито наживкою. Наживки тваринного походження можна використовувати і в лові сома на джиг. Молюски і раки стають більш привабливими для сома як тільки почнуть протухати і у них з’явиться характерний запах.

Наживка для рибалки на сома
Наживка для рибалки на сома

Як і будь-яку хижу рибу, сома можна ловити на живця. У весняний період соми не ганяються за верткими рибинками, тому живцеві краще трохи обмежити рухливість, підрізавши плавники. Рідина яка виділяється при цьому на місці розрізу, буде додатково залучати  «вусатого».

Насадка живця може проводитися як на один гачок, протягнутого під спинним плавцем, так і на два. Щоб живець не міг зачаїтися на дні в монтажі донної снасті застосовують підводний поплавок, що піднімає наживку вгору.

Більш докладно про способи і техніку лову сома на донну снасть і квок ви можете прочитати на сторінках нашого сайту.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Рибалка на сома весною. Як, де і на що ловити: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017